روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

وب سایت خبری ، اطلاع رسانی ، روابط عمومی و دفتر خبرگزاری آنا

Www.Anasaveh.com

وب سایت آموزشی ، پژوهشی دانشگاه

Www.Iau-saveh.ac.ir

[ چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۸:٠٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

شهر: ساوه

استان : مرکزی

رتبه واحد : بسیار بزرگ الف

منطقه (مناطق 12گانه دانشگاه آزاد اسلامی ): منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی

اسامی اماکن برجسته تاریخی (حداکثر 4 مورد ) : مسجد جامع - مسجد انقلاب - مناره مسجد انقلاب امامزاده سید اسحاق - کاروانسرای آوه - تپه های باستانی آوه -کاروانسرای باغ شیخ- مسجد سرخ - قیزقلعه - پل سرخده - امامزاده عبداله

اسامی شخصیتهای برجسته سیاسی ، علمی و ... (حداکثر 6 مورد ):

شهید دکتر چمران - مرحوم موحدی ساوجی مرحوم علامه عسگری خواجه نصیرالدین طوسی  سلمان ساوجی مرحوم شریعتمداری ساوجی شاعر ترک زبان تیلیم خان

جمعیت : 237813 نفر

نرخ سواد : جمعیت با سواد 195025(75%)

تعدا کتابخانه ها: کتابخانه اداره ارشاد اسلامی کتابخانه علامه عسگری کتابخانه کانون فکری- کتابخانه ولیعصر (شهرک فجر) کتابخانه شهید نظر فخاری (نوبران) کتابخانه چمران غرق آباد کتابخانه مرکزی (بام ساوه)

تعدا فرهنگسرا ها : شهید چمران شهرداری فرهنگسرای اداره ارشاد و شهید آوینی

تعداد سینما : ندارد

تعداد نشریات محلی : گلهای ساوه- مدینه گفتگو آرمان جوان سرچشمه آدینه - ندای ساوه

 

[ چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

سومین جشن فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در روز میلاد با سعادت حضرت رضا (ع) با حضور بیش از 200 نفر فارغ التحصیل خواهر و برادر و جمعی از اولیا آنان در سالن شهدای دانشجو برگزار گردید سپس ریاست محترم دانشگاه ضمن عرض تبریک عید میلاد حضرت رضا (ع) عملکرد ربع قرن دانشگاه بصورت مبسوطی بیان نمودند سپس برنامه های متنوع و شادی نیز اجرا شد لازم به ذکر است در این مراسم از مجری توانمند صدا و سیما و نیز خواننده صدا و سیما استفاده گردید

روابط عمومی

[ چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧ ] [ ٧:٥٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

سومین جشن فارغ التحصیلان این واحد دانشگاهی در روز دوشنبه 20/8/87 مصادف با میلاد با سعادت ثامن الحجج حضرت رضا (ع) برگزار خواهد شد در این مراسم با توجه به حضور بیش از 3000 نفر از  فارغ التحصیلان از فارغ التحصیلان پذیرفته شده در تحصیلات تکمیلی تجلیل خواهد شد.

[ پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

پنجمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی روابط عمومی و بکارگیری آن در سازمان‌های پیشرو و آینده نگر روز دوشنبه در تهران آغاز شد.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مهدی باقریان دبیر کل همایش بین‌المللی روابط عمومی ایران گفت: پنجمین همایش بین‌المللی روابط عمومی ایران میزبان متخصصان روابط عمومی و ارتباطات از کشورهای مختلف جهان است. وی با اشاره به اینکه نشر و گسترش دانش روابط عمومی از اهداف این همایش است، افزود: توسعه و ترویج نگرش تخصصی و علمی به روابط عمومی، معرفی آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی روابط عمومی و بکارگیری آن در سازمان‌های پیشرو و آینده نگر از دیگر اهداف برگزاری این همایش است. باقریان اظهار داشت: تبادل تجارب پیرامون دستاوردهای روابط عمومی در سطوح داخلی و خارجی، کمک به نهادینه کردن فرهنگ عملگرایی در عرصه فعالیت‌های روابط عمومی، کمک به درک قدرت تجاری و سودآوری مسوولانه در روابط عمومی و بهره‌گیری مناسب و هوشمندانه از ابزارهای مدرن برای ایجاد تغییرات گسترده در روابط عمومی از دیگر اهداف برگزاری این همایش است. به گفته دبیر کل پنجمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران، در این همایش دو روزه متخصصان حوزه ارتباطات و روابط عمومی از کشورهای هلند، کره جنوبی، مالزی، هند و اندونزی سخنرانی می‌کنند. باقریان تصریح کرد: موضوعات قابل بحث در این کنفرانس شامل گرایش‌های نوظهور در روابط عمومی، برنامه ریزی ارتباطات راهبردی از مدیریت ارتباطات تا احیای نظم پنهان و شیوه‌های برتر روابط عمومی در آینده است.. وی افزود: همچنین علیرضا آزمندیان، فریدون وردی نژاد، بهزاد ابوالعلابی، سید مسعود همایونفر و احمد یحیایی ایله‌ای به عنوان متخصصان داخلی دراین همایش سخنرانی می‌کنند. محورهای این همایش شامل مدیریت و هدایت منابع انسانی، روابط عمومی و مدیریت بحران، رویکرد مدیریت قابلیت‌ها و مسوولیت‌های اجتماعی روابط عمومی است. پنجمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران امروز و فردا در سالن همایش های بین‌المللی صدا و سیما آغاز برگزار می‌شود. نخستین همایش بین‌المللی روابط عمومی ایران، ششم بهمن ماه سال ‪ ۸۳‬به منظور ایجاد بستر و زمینه ارتقا و تعمیق جایگاه روابط عمومی‌های کشور در تهران برگزار شد.

[ دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٧ ] [ ٥:٢٠ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 پنجمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران صبح امروز با حضور دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.

 این کنفرانس که به مدت 2 روز برگزار میگردد اهداف خاصی را دنبال میکند .از ویژگیهای این کنفرانس که متفاوت با کنفرانس های قبلی بود حضور جناب آقای دکتر آزمندیان بنیانگذار تکنولوژی فکر در ایران که سخنرانی ایشان با استقبال بینظیر همراه بود. 

[ دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٧ ] [ ٥:۱۸ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]
کارشناس مالزیایی:نسخه غربی علم روابط عمومی شفا بخش همه کشورها نیست
رییس موسسه روابط عمومی مالزی‌در پنجمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران با بیان اینکه نسخه غربی علم روابط عمومی شفا بخش نیست گفت: کشورها باید این علم را بر اساس فرهنگ بومی خود سازگار کنند نه آنکه از الگوهای غربی استفاده کنند.
به گزارش روز سه شنبه خبرنگاراجتماعی ایرنا ،پروفسور "حمدان عندان" روز با تاکید بر اینکه علم روابط عمومی در دنیا متعلق به یک یا دو کشور خاص نیست تصریح کرد: نسخه غربی و آمریکایی این علم نمی‌تواند داروی شفاف بخشی برای همه باشد بلکه باید کشورها این علم را فرا گرفته و بتوانند آن را بومی کشور خود سازند.
وی افزود: یکی از اهداف روابط عمومی کمک به دولت‌ها برای معرفی واقعیت‌های آن کشور است.
پروفسور" حمدان عندان"ادامه داد :متاسفانه اکثر رسانه های آمریکایی و غربی به دنبال ارایه تصویری منفی و غیر واقعی از کشورهای آسیایی و مسلمانان هستند ووظیفه روابط عمومی‌ها اطلاع رسانی گسترده? شفاف سازی و ارایه واقعیت‌های کشورهای مسلمان به سایر ملل جهان از طریق بازار رسانه‌ای است .
پنجمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران که از روز گذشته در مرکز همایش های بین المللی صدا وسیما برگزار شده، امروز به کار خود پایان می دهد.
[ دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٧ ] [ ٥:۳٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

نیاز به شناخت و درک متقابل بمنظور تسریع در دستیابی به مقاصد و اهداف، امروز در سازمانها و ادارات به عنوان یک اصل در مدیریت پذیرفته شده است. این ارتباط که از آن به عنوان  روابط عمومی یاد میشود یکی از مهمترین و با ارزشترین عوامل موثر در تحقق اهداف سازمان محسوب میگردد که حرکتی در جهت مبادله اطلاعات و برقراری ارتباطات دو سویه به منظور ایجاد حسن نیت و تفاهم میباشد.

روابط عمومی به عنوان یکی از عناصر قوی در ارزیابی و تقویت برنامه و پیشبرد اهداف دانشگاه فعالیت  می نماید.   فعالیتهای درون سازمانی و برون سازمانی از سایر نقشها،  نمایان تر و مهمتر است. روابط عمومی در پی شناخت امکانات و شرایط محیط بیرونی و پیوند آن با امکانات درون سازمان میباشد که پیشرفت امور را تسهیل و تسریع می نماید و نقاط ضعف و قوت را نمایان ترمی کند.

اهم وظایف روابط عمومی

1-   ایجاد حسن رابطه بین کارکنان ، اساتید ، دانشجویان و مسئولان دانشگاه با برگزاری جلسات مختلف

2-       کمک به جذب استعدادهای دانشجویی و استفاده از تواناییهای آنان در انجام امور دانشگاه

3- همکاری فعال و مستمر با مطبوعات و رسانه ها

4-      بررسی دیدگاهها و سنجش افکار عمومی در چهار چوب فعالیتهای دانشگاه

5-      انعکاس انتقادات و اخبار دانشگاه و بازخورد آن به مسئولین ذیربط

6-      شرکت فعال در مجالس و سمینارهای مرتبط با حوزه فعالیت دانشگاه

7-    شرکت درمجامع . ستاد ها ، کمیته ها ، مراسم و فعالیتها

8-   تهیه وتدوین اخبار، بیانیه ها ، اطلاعیه ها ،     اگهی ها و پیامهای دانشگاه و اقدام برای نشر و انعکاس آن در رسانه های گروهی ازطریق دفتر خبرگزاری آنا

9-    هماهنگی و همکاری در امر  برگزاری جشن تأسیس دانشگاه

10- انجام نظر سنجیهای مختلف ، با همکاری تیمهای دانشجویی

11- پوشش خبری و تصویری دستاوردهای دانشگاه

[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۱:۱٥ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

ساوه  یکی از مناطق بسیار قدیمی و باستانی ایران می باشد و مورخان، ساوه را گاهی جزء ری و گاهی جزء عراق عجم  دانسته اند ، یافته های باستان شناسان، تمدن این منطقه را سده سوم قبل از میلاد مسیح نشان می دهد.، بررسیهای کارشناسانه در قسمت جنوب شرقی ساوه و بخش نوبران نشان می دهد که این منطقه در قدیم بسیار آباد و حاصلخیز بوده است. درعلت نام نهادن ساوه، گفته های مختلف بیان شده است از آن جمله :

1- ساوه در لغت یعنی ریزه وخرده طلا ،که شاید خاک ساوه از نظرحاصلخیزی مانند طلا دارای ارزش بوده است و بدین دلیل این نام را برمنطقه گذاشته اند.

2- ساوه به نقل از یک روایت محلی یعنی سه آو(سه آب)است که البته متخصصان سه رودخانه را در منطقه  می شناسند : الف) رودخانه وفرقان درجنوب.ب) رودخانه مزلقان از بخش مرکزی.ج) رودخانه شوردربخش شمالی(زرند).

3ـ ساوه نام پهلوان تورانی بوده که در جنگ با رستم کشته شده و او را ساوه شاه نیزمی گویند.

4ـ گویند :  ساوه نام چند نفر از پادشاهان پیشدادیان هم بوده است

 مختصات جغرافیایی ساوه از شمال به کرج و قزوین ، از شرق به ری و قم ، ازجنوب به قم و تفرش و از غرب به همدان محدود است .

 وسعت آن در حدود 8743 کیلومتر مربع ( تقریباً برابرکشور لبنان ) و ارتفاع آن از سطح دریا 995 متر در میدان مرکزی شهر می‌باشد . ساوه در ً30 ؛ َ21 ؛ ْ50  طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و َ1 و ْ35 عرض شمالی از خط استوا قرار گرفته است .

 سابقه تاریخی شهرساوه : تاریخ طبری کهن ترین تاریخی است که نام ساوه در آن آمده است. در اواخر دوره ساسانی ودر اوایل دوره اسلامی یعنی سال 22 هجری ، ساوه جزو ایالت کوهستان یا جبال  بوده است.در سال  617. ه . ق برابر 1220 میلادی، شهر ساوه توسط مغولان ویران و مردم آن قتل عام شدند. در فاصله دو قرن، بمرورزمان ویرانی های ناشی از حمله چنگیز و ایلخان تیمور مرمت گردید و بواسطه واقع شدن بر سر شاهراههای ایران، دوباره رونق یافت ، بویژه راهی که سلطانیه مرکزایلخانان را به قم واصفهان وری وکاشان پیوند می داد.

حمدالله مستوفی درباره ساوه چنین نوشته است: (( دراول درآن زمین بحیره(دریاچه) بوده و درشب ولادت رسول اکرم (ص) آب آن به زمین فرو شد. هوایش به گرمی مایل است و آبش از رودخانه مزلقان و قنوات مشروب  می شود.)) شهرستان ساوه به دلیل موقعیت جغرافیایی و ارتباطی، همواره در طول تاریخ مورد توجه بوده و به همین دلیل آثار، ابنیه و جاذبه های سیاحتی و زیارتی متعددی مربوط به دوره های مختلف تاریخی در این شهرستان وجود دارد که از جمله :

1-   مسجد جامع ساوه 2- قلعه آردمین 3- مناره مسجد جامع 4- بنای مسجدانقلاب (قرمز) 5- کاروانسرای باغ شیخ 6- پل تاریخی سرخده 7- امامزاده سید اسحاق ،جزو این آثار گرانبها محسوب می شوند.

با توجه به قدمت تاریخی و امتیاز فعلی این شهرستان، آن را از چهار جنبه می توان مورد بررسی قرار داد.

1- راه :که بعلت نزدیک بودن به مرکز سیاسی کشور و وجود آزاد راه ، اتصال دهنده راههای ارتباطی جنوب ، غرب و شمال کشور به یکدیگر است .

2- صنعت : وجود شهرصنعتی کاوه که دارای حدود 500 واحد صنعتی و تولیدی است که قابلیت بخش صنعت را در شهرستان نشان می دهد  و مجموعاً در حدود 25 هزار کارگر در آن به تولید اشتغال دارندوتولیدات پروفیل شیشه مواد شوینده مواد غذایی لوازم خانگی قطعات خودرو و بسیاری از محصولات صنعتی دیگر موجب رونق اقتصادی شهرستان گردیده است .وجود دو قطب بزرگ صنعت و کشاورزی باعث شده است که وضعیت اقتصادی و اشتغال مناسب در شهرستان، موجب مهاجرت از استانهای دیگر کشور به این شهر را فراهم آورد و با توجه به نزدیکی به تهران و اشتغال مناسب و وجود بزرگراه تهران- ساوه و عبور بزرگراه کربلا، شهرستان را با توسعه سریع روبرو نموده و رشد آن را روزافزون کرده است .

 3- کشاورزی : با داشتن زمینهای حاصلخیز و محصولات مخصوص آن ( انار- انجیر- طالبی) و وجود سد الغدیر بر روی رودخانه قره چای می تواند قطب  بزرگ کشاورزی استان مرکزی بحساب می آید.

4- فرهنگی و آموزشی : وجوددودانشگاه آزاد اسلامی  و پیام نور ، دانشکده پرستاری، مرکز آموزش‌ کشاورزی ‌، یکی از شهرستانهای آکادمیک کشور محسوب می شود.

[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۱:۱۱ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 

امام خمینی(ره)،‌ بنیانگذار جمهوری اسلامی:

من امیدوارم شما آقایان و سایرین کمک کنید تا این دانشگاه که به پیشنهاد آقای هاشمی تاسیس گردید و پیشنهاد خوبی است، فعالیتش زیاد گردیده و توسعه یابد

[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۱:٠٥ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

همایش توجیهی دانشجویان ترم آخر در روز چهارشنبه 1/8/87 در سالن شهدای دانشجو برگزار گردید در این همایش که برای اولین بار برگزار گردید با استقبال خوب دانشجویان روبرو گردید بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پس از تلاوت قرآن مجید و پخش  سرود جمهوری اسلامی ایران ریاست محترم دانشگاه با استقبال خوب دانشجویان در جایگاه قرار گرفت سپس اعضاء هیات رئیسه پس از معارفه  و تشویق دانشجویان در جایگاه قرار گرفتند در ادامه ریاست محترم دانشگاه با نام و یاد  خداوند  متعال سخنان مبسوطی پیرامون عملکرد ربع قرن دانشگاه بیان داشتند و این نهاد مقدس را حاصل عنایت حضرت امام (ره) و کمک اولیه ایشان برشمردند و اعلام داشتند به برکت آن کمک اولیه این دانشگاه تبدیل به درخت  تناور و تنومندی شده است که برکات فراوانی را در بر دارد. در ادامه هیات رئیسه دانشگاه پیرامون  انجام امور برای فارغ التحصیل شدن بر اساس بخشنامه ها و دستور العملها توضیحات لازم را ارائه نمودند . در پایان جلسه پس از پذیرایی مدت 30 دقیقه اختصاص به پاسخ  به سوالات داده شد که دانشجویان ضمن مطرح نمودن سوالات پاسخ لازمه را دریافت نمودند

  

 احمد پیمانی                                 

دبیر ستاد بزرگداشت عملکرد ربع قرن                 

[ سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com