روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

بمناسبت فرا رسیدن ماه پیروزی خون بر شمشیر و نیز ادای احترام به ساحت مقدس شهدا علی الخصوص شهدای دشت کربلا براساس مصوبه شورای فرهنگی ، در دهه اول محرم مراسم عزاداری و مرثیه خوانی و نیز سخنرانی در مناقب و فضائل و رثای اهل بیت (ع) همه روزه در مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد برگزار می گردد . استقبال بی نظیر دانشجویان بیانگر ارادت و شناختی است که جوانان دانشجو نسبت به اهلبیت (ع) دارند .

خداوند توفیق شناخت بیشتر از سیره نظری و عملی پرچمدار حریت و آزادی حضرت اباعبدالله الحسین را به ما عنایت نماید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

قرآن کتاب هدایت و رسیدن انسان به سعادت است

در راستای ترویج و تبلیغ احکام عالیه قرآن و آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان بویژه دانشجویان با قرآن و سیره عملی اهلبیت (ع) ، پانزدهمین دوره مسابقات آموزشی قرآن و عترت (ع) در بخش کتبی در روز شنبه 28/9/88 در این واحد دانشگاهی در رشته های ( ترجمه و تفسیر قرآن ، زندگانی چهارده معصوم (ع) ، حفظ و ترجمه ادعیه و زیارت ، نماز و احکام ، ترجمه قرآن به زبان انگلیسی برگزار شد.

لازم بذکر است بیش از 300 نفر در این دوره از مسابقات از طریق اینترنت از دانشجویان خواهر ، برادر ، اساتید و طلاب حوزه علمیه ثبت نام نموده بودند که پس از ارزیابی نفرات برتر به مرحله استانی راه پیدا خواهند نمود.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش به همت حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه نمایشگاهی از دستاوردهای حوزه پژوهش از تاریخ 25/9/88 بمدت یکهفته برگزار گردید .

در این نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان تیم رباتیک ،‌تالیفات اساتید ، مقالات پذیرفته شده در isi ، پایان نامه های دانشجویان ارشد و ... به معرض نمایش گذاشته شد . جهت برگزاری این نمایشگاه در شهرک دانشگاهی از فضایی بسیار مناسب و بزرگ استفاده شد که بازدیدکنندگان ضمن بازدید ، نظرات و پیشنهادات خود را ارائه می نمایند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت گرامیداشت هفته پژوهش به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری روابط عمومی و حمایت ریاست دانشگاه مراسم تجلیل از اساتید پژوهشگر در روز پنجشنبه 26/9/88 در شهرک دانشگاهی واحد ساوه برگزار گردید.

در این مراسم پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران استاد حیدری ریاست واحد ساوه طی سخنان مبسوطی به اهمیت پژوهش پرداختند و از تلاش اساتید  و پژوهشگران واحد تقدیر نمودند و توفیقات بدست آمده در حوزه پژوهش را حاصل همکاری و تلاش آنان دانستند در ادامه دکتر کزازی از چهره های ماندگار کشور و از اساتید این واحد دانشگاهی طی سخنان ارزنده خود به نقش پژوهش بعنوان مهمترین رکن دانشگاه پرداختند و خواستار توجه ویژه به امر پژوهش در حوزه علوم انسانی شدند ؛ در ادامه دکتر ارادتمند معاون پژوهشی واحد ساوه گزارشی را از عمکلرد حوزه پژوهش واحد ساوه را از طریق پاورپوینت ارائه نمودند و در پایان پس از پذیرایی با اهداء لوح از 120 نفر از اساتید پژوهشگر واحد تجلیل بعمل آمد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۸:٠٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایسکانیوز واحد ساوه  همزمان با برگزاری همایش منطقه ای  اصلاح الگوی مصرف ، چالشها و فرصتهای فراروی ،‌ شورای فرهنگی منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی مرکب از دبیر منطقه 5 آقای دکتر نظام آبادی و کارشناسان فرهنگی منطقه و رؤسای دفاتر فرهنگ اسلامی دانشگاههای آزاد اسلامی منطقه 5 در واحد ساوه برگزار شد ؛‌ اعضای شورا ابتدا ضمن حضور در همایش مذکور و بهره مندی از سخنان معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی آقای دکتر رهنما ، جلسه ویژه خود را تشکیل داده و براساس دستور کار به بحث و تبادل نظر پرداختند و به نتایج مطلوبی نیز دست یافتند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

دکتر رهنمای رودپشتی معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در همایش منطقه ای با عنوان اصلاح الگوی مصرف ، چالشها و فرصتهای فراروی که روز چهارشنبه 25/9/88 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه ، همزمان با روز پژوهش برگزار گردید سخنان مبسوط و ارزنده ای را بیان نمودند.

ایشان بیان نمودند: ما در فضای ملی پژوهشگران برتری داریم که باید حمایت لازم بشوند.

بیان واقعیتهای دیروز به ما کمک فراوان می کند مبنی بر اینکه باید در آینده چه سیاستی را پیگیری کنیم . پاسخ به ظرفیتهای پراکنده کشور از سیاستهای دانشگاه آزاد اسلامی است که دو دهه گذشته معطوف به این ظرفیت پراکنده بوده است . دانشگاه آزاد اسلامی با آموزش معرفی شد ولی باید با پژوهش و فعالیتهای پژوهشی به کمال برسد.

دانشگاه آزاد اسلامی با ویژگیهای متمایز کار خود را ادامه داده است و با  لطف خداوند ، تدبیر مدیریت و استفاده بهینه از امکانات  مورد حمایت نظام و دولتها بوده است زیرا این دانشگاه مسئولیت ملی دارد لاجرم می باید مورد حمایت جامعه و دولت و دولتها قرار گیرد . امروز دانشگاه آزاد اسلامی بیش از نیمی از آموزش عالی را مدیریت می کند . دهه سوم دهه ارتقاء کیفیت است و ارتقاء کیفیت از مسیر پژوهش و آموزش میسر می شود.

در نیمه اول دهه سوم ادبیات پژوهش در دانشگاه مطرح شد ، امروز استاد با روشهای سنتی وارد کلاس پژوهش نخواهد شد در مسیر پایداری و توسعه و رسیدن به کمال باید مولفه ای تعیین کرد ، و با بهره گیری از روشهای متفاوت می باید به آن توجه کنند و بعد کیفیت باید کانون توجه باشد.

ایشان ادامه دادند: اساتید از شرایط جوانی به پختگی رسیده اند و توجه به پژوهش مورد خواست آنان است ، نقشه استراتژی دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1386 مطرح گردید و قطعاً حیات دانشگاه ازاد اسلامی به این موضوع بستگی دارد و مولفه های آن عبارتند از :

-         دانشگاهی داشته باشیم با مولفه های دانشگاهی و این بدون پژوهش امکانپذیر نمی باشد

-         دانشگاهی کارآفرین ، انسان ساز و رقابت پذیر در فضای بین المللی

اتفاق مهمی که رخ داده است ، اینکه کنوانسیون مربوط به آموزش عالی که توسط یونسکو معرفی شده برای ده سال آینده برای آموزش عالی به اجماع رسیده اند و آن دسترسی همه شهروندان به آموزش عالی است و توفیقی که جمهوری اسلامی بدست آورده است سهم دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بالاست زیرا دانشگاه آزاد اسلامی آموزش را در اختیار همه قرار داد حداقل در آموزش این اتفاق افتاد و ما سعی داریم در مورد پژوهش نیز این کار را انجام دهیم.

براساس شاخصهای بین المللی در سال 2007 دانشگاه آزاد اسلامی رتبه سوم کشور را داشته است در رشد مقالات دانشگاه آزاد اسلامی در سال 2008 رتبه دوم را به خود اختصاص داده و این بیانگر آن است که منابعی که مردم در اختیار ما قرارداده اند در مسیر خود استفاده شده است.

ما وظیفه اطلاع رسانی داریم نه تبلیغ ،‌چون جنس ما کالای فیزیکی نیست زیرا کاملاً مشهود و معلوم است ، آمارهایی که اعلام می کنم بسیار با احتیاط و کاهنده است ، یکی از مجلات برتر که در موسسه تامسون نهایی گردیده مربوط به محیط زیست است و این مجله اولین مجله در بین 13 مجله کشور می باشد که مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر رهنما اظهار داشت: براساس آمار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به استناد ( کتاب طلایه داران تولید علم کشور)  دوزارده نفر از دانشمندان برتر کشور مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی هستند . اگر برخورد منصفانه ای صورت گیرد سهم دانشگاه آزاد اسلامی به مراتب بیشتر می باشد.

پژوهشگران برتر براساس ویژگیهای وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری انتخاب می شوند و ما فقط اطلاعات را ارائه می دهیم و آنان انتخاب می کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام داشتند:

-  امروز دفاع از دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یک تکلیف است و بیان توفیقات این دانشگاه وظیفه همه ماست.

دانشگاه آزاد اسلامی در فضای بین المللی وحدت دارد و یک دانشگاه می باشد اما در درون کشور رقابت می کنیم و هریک از واحدهای دانشگاهی جداگانه هستند و این امر برای دفاع از حقوق خودمان است . در سال 2008-2009 همه واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی جزو 50 دانشگاه برتر کشور بوده اند و واحد علوم و تحقیقات رتبه دهم کشور را دارد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد:

شاخصها و سیاستهای کلان و راهبردی اساسی برای آینده روشن دانشگاه آزاد اسلامی عبارتند از :

1-    اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1404 باید دانشگاه اول آسیای جنوب شرقی باشد و ما می توانیم.

2-    ایجاد و توسعه واحد علوم و تحقیقات استانی و طراحی شبکه توسعه علمی و ارتباطات علمی بین انها.

3-    ایجاد و توسعه بیمارستانها در استانها برای ارائه خدمات و توسعه دانش پزشکی

4-  ایجاد قطبهای علمی و فعالیتهای پژوهشی ، و ما امروز 32 مرکز تحقیقات داریم که 20 مرکز آن فعال است که در زمینه جوش هسته ای ، آب شیرین کن و ... فعالیت می نمایند.

5-  ایجاد و توسعه زیر ساختهای it  و  ict و دسترسی به بانکهای اطلاعاتی و پایگاههای دیجیتالی ( زیرا استاد بدون دسترسی به این پایگاهها نمی تواند تحقیقات انجام دهد)

6-     توسعه مراکز رشد و کارآفرین

7-  مقوله تجاری سازی مراکز تحقیقاتی که در این رابطه مقام معظم رهبری ( مدظله) خط مشی را تعیین نموده اند زیرا دانشگاهیان اگر از تولید علم به ثروت برسند اشکالی ندارد.

بخشنامه های صادره از حوزه پژوهش مربوط به اساتید و دانشجویان توانمند است و مسئولیت اجرایی و نظارت آن بعهده روسای واحدها و معاونین است و با اطلاع رسانی درست ، حرکت با شتاب توسعه علمی ، شتابان تر خواهد شد.

صنعت ما امروز محتاج است و هنگامیکه اختلافی ایجاد می شود موجب رکود و تعطیلی همه مراکز می گردد و بهمین جهت ما باید امروز خودمان تولید علم کنیم.

در این خصوص اگر طرح پژوهشی را استاد خارج از دانشگاه آورد 70٪ مربوط به استاد می باشد امروز برای کار پژوهشی همه چیز مهیاست . پژوهش از جنسی برخوردار است که جنسیت نمی شناسد استاد ، کارمند ، زن ، مرد ، پیر ، جوان همه می توانند کار پژوهشی انجام دهند.

کیفیت جذب بودجه پژوهش ما به مراتب بهتر از کمیت است زیرا از 88 مقاله به 1700 مقاله و 100 کتاب به 1500 کتاب و 50 طرح به 8000 طرح و یک دانشگاه به 350 دانشگاه رسیده است.

دکتررهنما در رابطه با موضوع همایش بیان داشتند:

اول اینکه یکی از اقلام پژوهش برگزاری همایشها  و دوم پاسخگویی به نگاه کلان جامعه است و از طرفی موضوع ملی است و دانشگاه آزاد اسلامی نیز ملی می باشد ، ما حرکاتمان بخشی است اما نگاهمان ملی است ؛ با توجه به منویات مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی خود را موظف به اجرای آن می داند و ما به دنبال ایجاد فرهنگ صحیح مصرف هستیم.

بهترین جایی که ادبیات و اصلاح الگوی مصرف اتفاق افتاد دانشگاه آزاد اسلامی است بعنوان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی یک پنجم دانشگاه دولتی شهریه دریافت می کند اما آیا کیفیت ما یک پنجم آنان است قطعاً‌  نه اینچنین نیست و معدل کاری دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بالاست.

اگر بخواهیم به توسعه دست یابیم باید از دریچه علمی و پژوهشی به اصلاح الگوی مصرف نگاه کنیم و این همایش بهانه است برای تبادل علمی و بیان نظرات و یک فضای باز علمی و رسیدن به یک رفتار کاربردی که امید است با یک نگاه فرایندی این امر تحقق یابد.

لازم بذکر است بیانات آقای دکتر رهنما مورد توجه بسیار خوب اساتید و پژوهشگران قرار گرفت و با حضور ایشان از جمعی از اساتید پژوهشگر واحد ساوه تجلیل بعمل آمد.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ شنبه ٢۸ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٢:٠٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : به همت معاونت پژوهشی و با همکاری دوایر مختلف و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه همایش اصلاح الگوی مصرف ،‌چالشها و فرصتهای فراروی با حضور آقای دکتر فریدون رهنمای رودپشتی معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و آقای دکتر علیرضا نظام آبادی دبیر منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی و حضرت حجه الاسلام والمسلمین ایمانی مقدم مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان مرکزی در روز چهارشنبه 25/9/88 مصادف با روز پژوهش در واحد ساوه برگزار گردید.

این همایش که با حضور امام جمعه و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه و جمع کثیری از اساتید پژوهشگر ، دانشجویان ، مسئولین شهرستان برگزار گردید ابتدا پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی و پخش کلیپ ویژه همایش،  خیرمقدم و سخنرانی  توسط ریاست واحد  صورت پذیرفت ، سپس آقای دکتر رهنما پیرامون تولید علم و سهم پژوهش در این مقوله و نیز سهم دانشگاه آزاد اسلامی که در ایجاد عدالت اجتماعی و آماده نمودن بستری مناسب برای بهره مندی همه اقشار جامعه از علم و دانش سخنانی مبسوطی را ایراد نمودند و در بخش دیگری از برنامه حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید حسین تقوی امام جمعه شهرستان ساوه نیز ضمن تقدیر از ریاست واحد و دیگر برگزار کنندگان همایش خدمات دانشگاه آزاد اسلامی را در سطح کشور بی نظیر خواندند و طی بیاناتی با بهره گیری از آیات قرآن کریم و روایات از ائمه معصومین (ع) استفاده صحیح و درست از نعمات الهی را بعنوان یک فضیلت اخلاقی و اجتماعی برشمردند و تأکید بر رعایت مصرف صحیح در همه زمینه ها را داشتند و دیگر سخنرانان نیز  در زمینه پژوهش و توجه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به این امر مهم بیاناتی را ایراد نمودند.

محور تمامی سخنرانان و ارائه دهندگان مقالات پیرامون اجرای منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری ( مدظله) در رابطه با اصلاح الگوی مصرف بود که آنان ضمن بر مقایسه مصرف در کشورمان با دیگر کشورها راهکارهای علمی برای فرهنگ سازی در این زمینه ارائه نمودند واز طرفی براساس متون اسلامی تاکید دین مبین اسلام بر استفاده صحیح و بهینه از امکانات را یادآور شدند.

در این همایش کلیه مقالات ارسالی بصورت کتاب چاپ و بهمراه بسته فرهنگی و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت ، این همایش بمدت یکروز برگزار شد و تعداد 7 مقاله با عناوین مختلف بصورت شفاهی و با استفاده از پاور پوینت ارائه گردید و حاضرین علاوه بر ارائه پیشنهادات ، نقطه نظرات خود را بیان نمودند و هیأت داوران به تبیین مسائل پرداختند و در حاشیه این همایش نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی واحد ساوه نیز دایر گردیده بود که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

لازم بذکر است با حضور آقای دکتر رهنما از پژوهشگران برتر واحد ساوه که دارای مقاله در isi و ثبت اختراع و فعال در حوزه پژوهش بودند تجلیل بعمل آمد و علاوه بر لوح تقدیر هدایایی نیز به آنان تقدیم گردید و در پایان همایش از بیش از 25 نفر از پژوهشگران و صاحبان مقاله با تقدیم لوح یادبود و هدیه تقدیر بعمل آمد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

 

 

[ چهارشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٤:٤۸ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

احمد پیمانی خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : چهاردهمین دوره مسابقات بدمینتون دانشجویان دختر منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی  با شرکت 12 تیم از تاریخ 21/9/88 لغایت 23/9/88 در واحد خمین برگزار گردید که واحد ساوه موفق به کسب مقام قهرمانی گردید و تیمهای واحدهای خرم آباد و بروجرد به ترتیب حائز مقامهای دوم و سوم گردیدند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ٢٤ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:٤٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دبستان دخترانه سما واحد ساوه با حضور دانش آموزان پایه سوم  بهمراه اولیاء آنان و کارشناسان  آموزش و پرورش شهرستان در محل نمازخانه آموزشکده سما واحد ساوه برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و اجرای سرود جمهوری اسلامی آقای مهدی زاده از مجریان برنامه های کودک و نوجوان صدا وسیما با اجرای برنامه های متنوع و شاد  دانش آموزان را با مسائل مختلف شرعی و دینی آشنا نمودند. شاد بودن برنامه و تنوع آن مورد توجه دانش آموزان قرار گرفته و اولیا از برگزاری چنین برنامه هایی تقدیر نمودند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:۱٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : جلسه مسئولین امور دانشجویی آموزشکده سما واحد ساوه با نمایندگان دانشجویان مستقر در خوابگاه دانشجویی این آموزشکده برگزار شد.

احمد پیمانی مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه هدف از برگزاری این جلسه را تبادل نظر جهت پیشرفت تحصیلی دانشجویان ،‌انتخاب نمایندگان خوابگاه دانشجویی و بررسی وضعیت دانشجویان مستقر در خوابگاه و نیز آشنا نمودن هر چه بیشتر دانشجویان با شئونات خوابگاهی بیان نمودند.

 در این جلسه رضایی مسئول امور دانشجویی آموزشکده سما واحد ساوه به بیان برخی از مسائل از قبیل رعایت بهداشت فردی و نظم و انضباط توسط دانشجویان را متذکر شدند و با تأکید بر رعایت حقوق دیگران خواستار توجه بیشتر به مطالعه شدند . وی همچنین توجه به مسائل فرهنگی و دینی را در بالا بردن روحیه معنوی دانشجویان بسیار موثر دانستند. در ادامه ضمن پذیرایی از آنان به سئوالات مطرح شده پاسخ داده شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:۱٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

احمد پیمانی خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه: در اجرای سیاستهای ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر جاسبی و حمایت ریاست واحد ساوه مراسم باشکوهی در تجلیل از فرزندان ممتاز کارکنان واحد ساوه برگزار شد. این مراسم در روز چهارشنبه 18/9/88 در سالن رستوران سایت مرکزی با حضور بیش از 250 نفر از کارکنان باتفاق فرزندان آنها برگزار شد که پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ریاست واحد ضمن تقدیر از حضور همکاران هدف از برگزاری این مراسم را ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر در کسب علم و دانش بیان نمودند و در این رابطه نکات خوب اخلاقی را به دانش آموزان یادآور شدند در ادامه معاونت اداری و مالی واحد ساوه نیز بیاناتی را ایراد نمودند.

در این مراسم با دعوت از گروه موسیقی برنامه شادی را تقدیم حضار نمودند و از 82 نفر از دانش اموزان در مقاطع ابتدایی ،‌ راهنمایی و دبیرستان با اهدا گل و هدیه تجلیل شد و در پایان برنامه ضیافت شام برگزار گردید.

این مراسم مورد توجه اکثریت کارکنان محترم  قرار گرفت که دانش آموزان با ادبیات خاص خود از ریاست و معاونین تقدیر نمودند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:۱٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

احمد پیمانی خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : بمناسبت فرا رسیدن 16 آذر ( روز دانشجو) مراسم باشکوهی در واحد ساوه برگزار شد .

این مراسم که با حضورجمع کثیری از دانشجویان بهمراه اولیاء آنان پس از اقامه نماز در سالن رستوران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد ابتدا پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ، استاد حیدری ریاست واحد ساوه در رابطه با 16 آذر که سند افتخار دانشجویان در مبارزه با استکبار جهانی بوده مطالب ارزشمندی را بیان نمودند و اعلام داشتند کارنامه دانشجویان ما بسیار درخشان است آنان با اتکال به خداوند متعال و با بهره گیری از آموزه های دینی همیشه در خط مقدم مبارزه با استکبار بوده اند ، ایشان در بخش دیگری از سخنان خود شرایط دانشگاه آزاد اسلامی را تبیین نمودند و حمایت همه جانبه خود را از دانشجویان پرتلاش و ساعی اعلام داشتند .

در ادامه معاونین آموزش ، دانشجویی ، پژوهش و دفتر فرهنگ اسلامی ضمن گرامیداشت روز دانشجو از تلاش خوب دانشجویان تشکر نمودند.

در این مراسم به بیش از 350 نفر دانشجوی برتر از حوزه های آموزشی ، پژوهشی ، دفتر فرهنگ اسلامی ، تربیت بدنی ، فعالین خوابگاههای دانشجویی لوح تقدیر بهمراه شاخه گل و هدیه تقدیم گردید.

لازم بذکر است ضمن پذیرایی گروه موسیقی ماهور به اجرای موسیقی سنتی پرداختند و با ضیافت شام برنامه به پایان رسید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت فرا رسیدن روز دانشجو ( 16 آذر) ریاست واحد ساوه باتفاق معاونت محترم استاندار و فرماندار شهرستان ساوه جناب آقای گلستانی فرد و جانشین فرماندهی نیروی انتظامی و دیگر اعضاء کمیسیون دانشجویی در روز دوشنبه 16 آذر 88 با شاخه های گل و شیرینی در سر کلاسها حضور یافته و ضمن عرض تبریک بمناسبت این روز عزیز یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای دانشجو را گرامی داشتند.

لازم بذکر است با توجه به همکاری بسیار خوب و شایسته که بین ادارات شهر با  دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد این مراسم همه ساله برگزار می گردد که مورد توجه دانشجویان عزیز قرار می گیرد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۱٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت فرا رسیدن عید غدیر خم روزی که دین مبین اسلام به اکمال رسید و با ولایت حضرت علی (ع) تاج افتخاری بر سر شیعه گذاشته شد و راه هدایت جویندگان راه حقیقت روشن شد.

بهمین مناسبت مراسم جشن و شادی با حضور کارکنان در مسجد این واحد دانشگاهی برگزار شد و در ذکر فضایل آن امام همام اشعاری زیبا قرائت گردید و ذاکر اهلبیت (ع) در مدح آن حضرت اشعاری را قرائت نمودند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۱۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت فرا رسیدن 15 ذی الحجه میلاد با سعادت دهمین نور ولایت حضرت امام هادی(ع) مراسم مولودی خوانی در مسجد دانشگاه برگزار گردید که ضمن بیان فضایل والای آن بزرگوار مولودی خوانی در مدح آن امام همام صورت گرفت و از دانشجویان نیز پذیرایی بعمل آمد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٧ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۱٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه و با حمایت بیدریغ ریاست واحد محفل انس با قرآن با هدف آشنایی هرچه بیشتر جامعه دانشگاهی با مفاهیم قرآنی و تعمیق ارزشهای دینی در شب میلاد با سعادت دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام هادی (ع) با حضور هیأت رئیسه دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان بسیجی و پایگاههای قرآنی شهرستان و مسئولین ادارات در مسجد دانشگاه برگزار گردید سخنرانی این مراسم را استاد حیدری ریاست واحد بعهده داشتند که طی سخنان مبسوطی به تبیین مفاهیم این کتاب آسمانی پرداختند و اشاره نمودند قرآن کلام وحی الهی برای هدایت بشر نازل گردیده است و هرکس دست تمسک به آن زد به رستگاری و فلاحت دست یافت . در این محفل نورانی قاریان برجسته بین المللی حاج احمد ابوالقاسمی و قاری کشوری آقای پورعاشوری و حافظ محترم قرآن آقای اسکندری با تلاوت زیبای قرآن جلوه و شور خاصی به این محفل نورانی بخشیدند که تمامی حاضرین را به وجد آوردند.

مراسم با اهداء بسته فرهنگی و پذیرایی مناسب و ضیافت شام به پایان رسید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ۱٢ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:٢٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه با توجه به برگزاری مسابقات فرهنگی در ماه مبارک رمضان و دیگر اعیاد مذهبی برای برگزیدگان این مسابقات اردوی زیارتی به مقصد مشهد مقدس در سه مرحله در حال برگزاری است ؛ هدف از برگزاری این اردوها تقویت انگیزه فعالیت در امور مذهبی برای کلیه همکاران و تعمیق ارزشهای دینی و ایجاد همکاری درون بخشی می باشد.

لازم بذکر است در هر مرحله 40 نفر از همکاران باتفاق خانواده های آنان به مدت 5 روز برگزار می گردد که ضمن بهره مند شدن از فضای معنوی بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) از نقاط تاریخی ، مذهبی و تفریحی بازدید می نمایند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:٥٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و نیز بزرگداشت هفته بسیج ،‌ ‌بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حمایت ریاست واحد محفل انس با قرآن را در روز چهارشنبه 11/9/88 پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد دانشگاه برگزار می کند.

سخنران : حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا گواهی ( نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول ا... (ع) تهران

قاری بین المللی قرآن :استاد حاج محمد رضا ابوالقاسمی

قاری کشوری : استاد حاج محمد پور عاشوری

و اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح الزهرا

 

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۱۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

پیمانی خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : به منظور تجهیز کتابخانه آموزشکده سما واحد ساوه و همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی ،‌با هماهنگی ریاست آموزشکده سما کتابهای لاتین در زمینه های متالورژی ، صنایع فلزی ، حسابداری ، کامپیوتر ،‌الکترونیک ، الکتروتکنیک و ساختما از نمایشگاه بین المللی خریداری شد و جهت استفاده اساتید و دانشجویان در اختیار کتابخانه گذاشته شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۱۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

احمد پیمانی خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه : دومین جلسه کارگاههای آموزشی روشهای نوین تدریس با حضور خانم جبلی و خانم تواضعی از کارشناسان سازمان سما برگزار گردید.

در این کارگاه که در تاریخ 3/9/88 برگزار گردید ابتدا کارشناسان با حضور در سر کلاس ها از نحوه تدریس معلمان بازدید نموده  سپس کارگاه مذکور با عنوان روشن سازی طرز تلقی از روشهای مشارکتی برگزار گردید و معلمان مدارس ابتدایی سما به روش دیگری از خلاقیت آشنا شدند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:٠٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه مقاله آقای مهندس امیر محمودی مدیر گروه متالورژی آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد ساوه با عنوان بررسی رفتار سایشی لایه سفید در فولاد H13 پلاسما ناتراید شده در دمای پائین و بالا در کنفرانس بین المللی AMPT2008 کشور بحرین ارائه گردیده و در مجله ISI  با عنوان  Advanced materials Research  به چاپ رسیده است.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:٠٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

آزمون کارشناسی ناپیوسته واحد ساوه درروز جمعه 13/9/88 در دو نوبت صبح و عصر برگزار می گردد.

داوطلبان این آزمون از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 10/9/88 می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org و وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند و دریافت کارت ورود به جلسه از طریق پایگاه مذکور تا یکساعت قبل از شروع آزمون امکان پذیر خواهد بود.

داوطلبان می باید علاوه بر دریافت کارت ورود به جلسه ، راهنمای آزمون مذکور را نیز از طریق همان پایگاه دریافت و مندرجات آنرا دقیقاً مطالعه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه نقص از نظر مشخصات فردی ،‌دین ، زبان خارجه و یا عکس بلافاصله به باجه رفع نقص به آدرس ذیل مراجعه نمایند

ساوه – میدان فلسطین – دانشگاه آزاد اسلامی – طبقه همکف ساختمان اداری

زمان رفع نقص کارت ورود به جلسه از روز سه شنبه 10/9/88 الی پنجشنبه 12/9/88 صبح ها از ساعت 8 الی 12 و بعد از ظهر ها  13 الی 17 می باشد

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی  و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٠ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:٢٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه به همت معاونت پژوهشی و همکاری روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه اولین نشست اعضاء باشگاه پژوهشگران جوان با هیأت رئیسه دانشگاه در روز دوشنبه 9/9/88 در شهرک دانشگاهی واحد ساوه برگزار گردید . در این نشست که جمعیتی بالغ بر 120 نفر از اعضاء حضور داشتند پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ریاست واحد ساوه ضمن تقدیر از تلاش اعضاء باشگاه طی سخنان مبسوطی زمینه های فعالیت اعضاء‌ را برشمردند و اعلام داشتند حمایت همه جانبه از پژوهشگران و نوآوران و دانشجویان خلاق بعمل خواهد آمد در ادامه استاد صولتی نیز ضمن برشمردن ویژگیهای باشگاه چگونگی عضویت در باشگاه و تکمیل فرمهای ویژه از طریق اینترنت مطالب لازم را بیان نمودند.

در بخش دوم پس از پذیرایی از دانشجویان پرسش و پاسخ صورت گرفت که بیش از 50 سئوال در رابطه با مسائل مختلف در حوزه باشگاه پژوهشگران مطرح گردید و پاسخ لازم از طرف هیأت رئیسه داده شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ دوشنبه ٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٤:۱٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در روز یکشنبه 8/9/88 سومین یادواره شهدای دانشجویی با عنوان « آسمانی ها» را برگزار نمود.

در این مراسم که جمعی از فرماندهان محترم ناحیه مقاومت بسیج ،‌فرماندهی نیروی انتظامی ، روسای ادارات شهرستان و مسئولین پایگاههای بسیج شهرستان حضور داشتند استاد حیدری ریاست واحد ساوه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با ارسال درود و سلام به روح پر فتوح قافله سالار شهدا حضرت امام (ره) سخنانی در عظمت بسیج و بسیجیان ایراد نمودند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

میهمان ویژه مراسم حاج علی محمدی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بودند که ضمن ادای احترام به روح بلند شهدا خاطرات زیبایی از جانفشانی بسیجیان بیان نمودند و از خداوند درخواست ادامه تحقق راه شهدا را داشتند.

در ادامه پس از اجرای برنامه سوگواری ،‌ پذیرایی و ضیافت شام صورت گرفت.

لازم بذکر است به کلیه بسیجیان شرکت کننده در مراسم بسته های فرهنگی تقدیم گردید.

خداوند توفیق ادامه راه شهدا را به ما عنایت نماید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ دوشنبه ٩ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 بمناسبت فرا رسیدن هفته بسیج ،‌ غبار روبی و گلباران مزار شهدا در روز پنجشنبه 5/9/88 با حضور بسیجیان و جمعی از نیروهای محترم سپاه و هیأت رئیسه دانشگاه در محل گلزار شهدا برگزار شد.

در این مراسم با دعا و صلوات به روح بلند همه شهدا و قرائت فاتحه ، مراسم ویژه  برگزار گردد.

خداوند توفیق تحقق آرمانهای حضرت امام (ره) و ادامه راه شهدا را به ما عنایت نماید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ۸ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٩:۳۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

همایش قلب و بیماریهای قلبی از طرف معاونت پژوهش و به همت انجمن علمی پرستاری با هماهنگی روابط عمومی دانشگاه در روز دوشنبه 2/9/88 در شهرک دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار گردید . این همایش که مورد استقبال بسیار خوب دانشجویان قرار گرفت جناب اقای دکتر سقراطی مدیر گروه پرستاری دانشگاه عوامل مختلف در ایجاد بیماریهای قلبی و راههای پیشگیری از این بیماری را بیان نمودند.

دکتر سقراطی به عواملی همچون هیجان ، اضطراب ، تپش قلب و فشار خون ، چربی خون ، قند خون اشاره نمودند و آموزشهای لازم برای کاهش و درمان آن را بیان داشتند و در پایان جلسه به پرسشهای دانشجویان پاسخ لازم داده شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ٥ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به همت دانشکده علوم انسانی و پی گیری خانم غنایی مدیر گروه روانشناسی سمینار علمی با موضوع کودکان استثنایی شهرک دانشگاهی واحد ساوه برگزار گردید.

در این سمینار آقایان دکتر شیری و دکتر دادگر ضمن بیان ویژگیهای کودکان ، پیرامون رفتار و برخورد با اینگونه کودکان را طی سخنان مبسوطی بیان نمودند.

در بخشی از این سمینار با نمایش فیلمی بصورت مستند آشنایی لازم با اینگونه کودکان صورت گرفت و در پایان جلسه به پرسشهای حاضرین از طرف اساتید پاسخ لازم داده شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ٥ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت فرا رسیدن ایام شهادت پنجمین اختر تابناک سپهر امامت امام محمد باقر (ع) ،  مراسم سوگواری در روز چهارشنبه 4/9/88 در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار گردید. در این مراسم با ذکر مناقب ائمه اطهار (ع) مرثیه سرایی توسط ذاکرین اهلبیت(ع) صورت گرفت.

لازم بذکر است این واحد دانشگاهی در مناسبتهای مختلف مراسم ویژه برگزار می نماید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ٤ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه در روز جمعه 13/9/88 آزمون کارشناسی ناپیوسته در دو نوبت صبح و عصر در واحد ساوه برگزار خواهد شد. لازم بذکر است توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان و رفع نقص بصورت اینترنتی خواهد بود . همچنین رشته های کارشناسی ناپیوسته این واحد دانشگاهی بشرح ذیل می باشد:

مهندسی برق قدرت ، مهندسی عمران ، مهندسی برق الکترونیک ، مهندسی کامپیوتر نرم افزار ، آموزش زبان انگلیسی ، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، حسابداری

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ٤ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه دومین همایش تجلی خودباوری علمی و فناوری در تجلیل از اساتید ، دانشجویان و دانش آموزان پژوهشگر در روز وشنبه 2/9/88 توسط دانشگاه آزاد اسلامی و ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان ساوه برگزار گردید.

در این مراسم که معاونت استاندار و فرماندار محترم شهرستان باتفاق معاونین ،  امام جمعه محترم شهرستان ، نماینده محترم مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی ، هیأت رئیسه دانشگاه ، فرماندهی ناحیه مقاومت سپاه جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی حضور داشتند پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی حیدری نوری ریاست واحد ساوه ،‌سرهنگ رجبی فرماندهی ناحیه مقاومت سپاه ساوه ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا تقوی امام جمعه محترم شهرستان و حجت الاسلام و المسلمین آقای اسلامی نماینده محترم مردم شریف ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی سخنرانی نمودندو تمامی سخنرانان بر جنبش نرم افزاری و تولید علم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است بیاناتی را ایراد نمودند و امام جمعه محترم در بخشی از بیاناتشان دانشگاه آزاد اسلامی را که توانسته است پس از انقلاب بیش از 2500000 فارغ التحصیل در رشته های مختلف تربیت و تحویل جامعه نماید را بعنوان افتخاری برای نظام دانستند و استاد حیدری ریاست واحد ساوه تولید علم را موجب تولید ثروت و قدرت و نهایتاً به حاکمیت می رسد را بیان نموده و رسالت بسیجیان را در این برهه از زمان که تمامی امکانات برای کار بیشتر در اختیار دارند را جهش علمی و فناوری دانستند و اعلام نمودند در دهه چهارم پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و بسیجیان که پرورش یافته مکتب رشادت و شهادت هستند می باید پرچمدار جنبش نرم افزاری و تولید علم باشند .

در ادامه 5 تن از اساتید پژوهشگر پیرامون فعالیتهای پژوهشی خود مطالبی بیان نمودند و در پایان مراسم پس از پذیرایی به 19 نفر از پژوهشگران برتر لوح تقدیر و هدایا تقدیم گردید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٦:٥٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به همت مدیر آموزش و همکاری روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه هیأت رئیسه دانشگاه با مشاورین مقطع متوسطه شهرستان در روز یکشنبه 1/9/88 جلسه ای تشکیل دادند. هدف از این نشست آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان مقطع دبیرستان با دانشگاه از جمله رشته های تحصیلی ، ادامه تحصیل در مقاطع مختلف و شرایط پذیرش دانشجو و... عنوان گردید.

در این نشست پس از تلاوت قرآن مجید ،‌ حیدری نوری ریاست واحد ساوه ضمن تقدیر از حضور میهمانان با معرفی واحد ساوه به قابلیتهای این دانشگاه اشاره نمودند  و آمادگی واحد ساوه برای تعامل بیشتر و بهره مندی جوانان شهرستان از پتانسیل دانشگاه را اعلام داشتند در ادامه معاونت آموزش و پرورش و معاونین دانشگاه نظرات و پیشنهادات خوبی را ارائه نمودند که مقرر گردید در حوزه های مختلف اقدامات لازم صورت گیرد.

پیشنهادات ارائه شده بشرح ذیل می باشند:

1-    تاسیس رشته های مرتبط با رشته های هنرستانی و دبیرستانی

2-    عضویت مشاورین مقطع متوسطه در کتابخانه و سایت دانشگاه

3-    بازدید دانش آموزان در هفته مشاغل از دانشگاه و آشنایی با امکانات

4-    تهیه پرسشنامه برای نیاز سنجی

5-    بهره گیری از اساتید مشاور

6-     معرفی نخبگان ساوجی

7-    استمرار جلسات

8-    ارسال مجله منشور از مرکز مشاوره واحد ساوه به دبیرستانها

9-    تدوین برنامه زمانبندی شده برای حضور مسئولین دانشگاه در دبیرستانها و هنرستانها

10-      توسعه برنامه اطلاع رسانی در مقاطع زمانی خاص

 

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٢:۱٩ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه همایش یکروزه با عنوان سرمازدگی درختان میوه با سخنرانی آقای دکتر انصاری در روز دوشنبه 25/8/88 در شهرک دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار گردید .

در این همایش آقای دکتر انصاری ابتدا پیرامون خشکسالی سالهای گذشته و خسارات ناشی از آن سخنانی را بیان نمود و ضمن تشریح فیزیولوژی سرمازدگی به خطر سرمای بهاره اشاره نموده و افزودند که در اثر سرمازدگی گل های درختان که حساسیت بیشتری دارند زودتر دچار خسارت می شوند.

در پایان ضمن پذیرایی ،‌ جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار گردید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۳۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای نوع A  در کشور و به منظور آشنایی با پیشگیری این بیماری ، حوزه معاونت دانشجویی واحد ساوه اقدام به برگزاری  کلاسهای آموزشی نمود.

در این مرحله از آموزش که در سر کلاسهای درس برگزار گردید آقای دکتر صفدری ضمن تشریح این بیماری پیرامون علائم و راه های انتقال و روشهای پیشگیری نکات لازم را یادآوری نمودند و در پایان ضمن پذیرایی به سئوالاتی که از طرف دانشجویان مطرح گردید پاسخ لازم داده شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و نماینده خبرگزاری ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۸ ] [ ٧:۳۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com