روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

بیانیه تشکل سیاسی اسلامی و بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه درمحکومیت هتک حرمت به قرآن کریم

بار دیگر دست ایادی استکبار از آستین شیطان بزرگ به درآمد و با اقدام موهن و ضد انسانی خود قلوب  بیش از یک نیم و میلیارد مسلمان را جریحه دار ساخت وخشم جهانیان را برانگیخت .

در دنیای امروز که باید عقلانیت و منطق بر احساسات غلبه کند و اندیشه بجای اسلحه بنشیند و اندیشمندان و صاحب نظران برسر یک میز به بحث ونقد علمی بپردازند متاسفانه می بینیم که این چنین با واژه های حقوق بشر، آزادی اندیشه و دموکراسی بازی میشود.

بی شک نقش صهیونیسم در ایجاد تفرقه دربین جامعه جهانی بر کسی پوشیده نیست این واقعه عمق شرارت ، خباثت وعداوت با ارزش های انسانی و مکتب انبیاء را نشان میدهد.

قرآن سوزی فتنه ای شیطانی و احمقانه است که در نهایت گریبان غرب را خواهد گرفت. آتش زدن قرآن به معنای جنگ علیه تمامی مسلمانان است و امت اسلامی پاسخ محکم و فراموش نشدنی به این اقدام گستاخانه را خواهد داد.

ما دانشگاهیان ، اساتید ، دانشجویان و کارکنان این واحد دانشگاهی اهانت به قرآن کریم و هرکتاب آسمانی دیگر و رسولان الهی را تقبیح و محکوم می کنیم.

[ چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

پیام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بمناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

هرکه تا سر منزل توفیق و عرفان راه یافت          از فروغ دانش استاد دانشگاه یافت

دانشجویان عزیز و فرهیخته

سلام به محضر گرامیتان

 آغاز سال تحصیلی 90-89 و طلیعه بهار دیگری در بوستان دانش و اندیشه و عرصه مقدس دانشگاه را به حضورتان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

با تبریک موفقیت شما فرهیختگان عرصه علم و تحقیق در دانشگاه آزاد اسلامی و عرض خیر مقدم بمناسبت ورود به بهترین دوران زندگیتان ، مستحضر میدارد:

دانشگاه آزاد اسلامی که با مساعدت مادی و معنوی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و با حمایت مقام معظم رهبری (مدظلّه) پس از گذشت 29 سال به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شده است ، بستری مناسب جهت تولید علم ، نوآوری ، خلاقیت و شکوفایی استعدادهای جوانان برومند ایران اسلامی گردیده و سهم بسزایی در توسعه آموزش عالی کشور داشته است.

پرورش حدود پنج میلیون دانشجو و دانش آموخته و تأسیس 400 واحد دانشگاهی در سراسر کشور و ایفای نقش کلیدی در عمران ، پژوهش ، آموزش ،‌اشتغال در جامعه از افتخارات غرور آمیز دانشگاه آزاد اسلامی است که با سرمایه مردمی ایجاد گردیده و جهت رقابت با دانشگاههای بزرگ جهان و دستیابی به قلّه های رفیع دانش و فناوری به راه پرشتاب خود ادامه می دهد.

امیدواریم که در سایه لطف خدای متعال در سال همت مضاعف و کار مضاعف  ، دوران حضورتان در این دانشگاه قرین توفیق و بهروزی بوده و تلاش اساتید محترم و همکاران عزیز این واحد دانشگاهی ، زمینه ساز حضورتان در دوران تحصیلات تکمیلی و تربیت دانش آموختگان متخصص و متعهد باشد  موجبات سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم آورد.

 

                                                      رضا حیدری نوری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

 

[ چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

بار دیگرپرپر شدن گلی از بوستان دانش و اندیشه ، غمی جانکاه را بر دل دانشگاهیان نهاد و عروج غم انگیز استادی گرانقدر که در دانشگاه  مشفقانه درس ادب و اخلاق می آموخت و مادری مهربان که سایه پر مهرش ، گرمی بخش کانون امید فرزندانش بود ، موجب تأثر عمیق دانشگاهیان گردید . اکنون با دلی شکسته و چشمی اشکبار در فراق استاد ارجمند شادروان

دکتر سعیده میر افخمی

به سوگ نشسته ایم و با تسلیم در برابر مشیت الهی ، ضمن عرض تسلیت به محضر کلیه عزیزان وابسته و جامعه دانشگاهی شهرستان ساوه ، از خدای بزرگ صبر و اجر برای بازماندگان ، و علو درجات  برای آن عزیز سفر کرده آرزومندیم .

[ سه‌شنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از سال 1381 فعالیت خود را بصورت مستمر در دانشگاه آغاز نموده و با ارشاد و راهنمایی ریاست محترم این واحد دانشگاهی استاد حیدری نوری و حمایتهای بی دریغ معاون دانشجویی واحد و همکاری تعدادی از اساتید مجرب گروه روان شناسی و معارف اسلامی و همچنین با توجه و یاری مدیریت محترم روابط عمومی این واحد ، در هر نیمسال تحصیلی به دانشجویان ومراجعان خدمات مشاوره ای ارائه می دهد که شامل : مشاوره فردی در زمینه های مختلف تحصیلی ، شغلی ، ازدواج ، خانوادگی ، تربیتی و بین فردی ، دینی و مذهبی، مشاوره گروهی، حضور روانپزشک و پزشک در زمینه مسائل پزشکی در مرکز مشاوره که در آغاز سال تحصیلی نیز دانشجویان جدید الورود در رشته های پرستاری و تربیت بدنی جهت مشاوره و مصاحبه با پزشکان به مرکز مشاوره مراجعه نموده و انجام تست های مختلف روان شناسی از قبیل خودشناسی، افسردگی و... صورت می گیرد لذا مرکز مشاوره واحد ساوه از زمان تاسیس تا کنون پذیرای 4152 نفر از دانشجویان و مراجعان بوده است و از عمده فعالیتهای دفتر مشاوره این واحد فعالیت در زمینه انتشار نشریه گاهنامه علمی فرهنگی دانشجویی به نام منشور می باشد، همچنان با یاری خداوند متعال و همکاری مسئولین ، اساتید و دانشجویان توانسته است 26 شماره از مجله را به چاپ رسانیده و در اختیار دانشجویان و دیگر عزیزان قرار دهد و به همراه آن تهیه و توزیع بروشور و جزوات آموزشی در زمینه های مختلف روان شناسی نیز در مرکز وجود داشته و مورد استفاده دانشجویان قرار می گیرد. قابل ذکر است که محتوای این نشریه بیشتر در زمینه مسائل روان شناسی ، دینی و فرهنگی بوده و علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده و در بین نشریات دانشجویی منطقه پنج مقامهایی را نیز کسب نموده است.

 از دیگر برنامه های دفتر مشاوره برگزاری دوره های کارگاه آموزش مهارتهای زندگی است که در هر نیمسال تحصیلی با حضور بسیاری از دانشجویان و با مشارکت سازمان بهزیستی شهرستان ساوه انجام گرفته و با استقبال بیشماری  از دانشجویان مواجه بوده است و کارگاه دیگری که مورد توجه خاصی قرار گرفته کارگاه آموزش پیش از ازدواج می باشد که این کارگاهها طبق برنامه زمانبندی و با ثبت نام به عمل آمده از دانشجویان در ایام هفته و با حضور اساتید مجرب روان شناسی و مشاوره تشکیل میگردد.

- برگزاری سخنرانی و سمینارهای یکروزه که با حضورمشاوران برجسته کشوری از جمله خانم دکتر نوابی نژاد (چهره ماندگار) و خانم دکتر فردوسی ( چهره شناخته شده در صدا و سیما )که در هر نیمسال تحصیلی پیرامون مسائل و مشکلات دانشجویان مواردی را عنوان نموده و بعد از اتمام هر جلسه همایش سخنان ایشان بصورت CD آماده و در اختیار دانشجویان قرار داده می شود . برگزاری سخنرانی های داخلی با حضور اساتید فرهیخته روان شناسی و مشاوره واحد در دانشکده ها و خوابگاههای دانشجویی برادران و خواهران با موضوعاتی از قبیل زندگی موفق ، ارائه شیوه های یادگیری و مطالعه کارآمد ، هنر برقراری ارتباط، استرس در دختران و زنان ، و همچنین نمایش فیلم های آموزشی در خوابگاه های دانشجویی پیرامون پیشگیری از اعتیاد و ایدز، بینش درباره آینده و .... .

 اما  بخش دیگری که از اهمیت خاصی برخوردار می باشد ودر این راستا برنامه هایی را نیزجهت پیشگیری از اعتیاد می توان مطرح نمود ، تشکیل جلسه هم اندیشی دانشجویی ( اتاق فکر ) بوده که در دوجلسه و با محوریت علل گرایش جوانان به اعتیاد وآسیب شناسی اعتیاد با حضور مسئولین ، اساتید ، روان پزشک ، مشاور و جمعی از دانشجویان فرهیخته در مرکز مشاوره برگزار گردیده است و از خدمات دیگر مرکز مشاوره برگزاری کارگاه ویژه مزدوجین دانشجو جهت آشنایی بیشتر زوجین از ویژگی های شخصیتی یکدیگر و شناخت نسبت به مسائل زندگی است که با حضور اساتید مشاوره و معارف اسلامی همراه باجلسه پرسش و پاسخ در هر سال تحصیلی ارائه داده می شود.

 

[ یکشنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

مسابقات سراسری بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی با حضور 13 تیم از مناطق پانزده گانه در دو گروه تیمی و انفرادی از تاریخ 21 الی 24/6/89 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد که در بخش تیمی در دو مرحله که بصورت دوره ای و فیزو برگزار گردید نتایج به شرح ذیل حاصل شد:

مقام اول تیمی : دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران نماینده منطقه 8 متشکل از خانم ها : صحابه فرد صابره کبیری مریم شعبانی مولود اسماعیلی پونه رضوی  به مربیگری خانم آهنگری و سرپرستی خانم شریفی

مقام دوم تیمی : دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان نماینده منطقه 4 متشکل از خانم ها: الهه شکیبا مریم محمودی ساحله تسلیح الناز هراتیان دیبا جهانگرد به مربیگری خانم الهه زمانی و سرپرستی خانم گیتی خالوزاده

مقام سوم مشترک تیمی : دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد نماینده منطقه  9 متشکل از خانم ها : الهه رئوف نیا شیرین حسینی مهسا حقیقت سمیه ساقی الهام قدرتی به مربیگری خانم حمیده اخوان و سرپرستی خانم مریم الداغی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نماینده منطقه 1 متشکل از خانم ها : مرضیه خدری سعیده عبدالهی شیرین کرمی فر زهرا اسماعیلی پروانه محجوب به مربیگری خانم مژگان جمالی و سرپرستی خانم الهام پارسایی فر

در بخش انفرادی آزاد پس از انجام 31 بازی  نتایج ذیل حاصل گردید:

مقام اول خانم صابره کبیری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران نماینده منطقه 8

مقام دوم خانم صحابه فرد از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران نماینده منطقه 8

مقام سوم مشترک انفرادی خانم ها مریم محمودی از دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان نماینده منطقه 4 و مولود اسماعیلی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران نماینده منطقه 8

ضمناً اسامی داوران این دوره از مسابقات بشرح ذیل می باشد:

خانمها اکرم تشویقی معصومه پناهی مهشید طاری طاهره زیبایی مرجان البرجی فرخنده مددی مینا محمودی ساره خانکی معصومه قنبرزاده سعیه معمارزاده سمیه رحیمی افسانه علی محمدی مریم آمینون

ضمناً مراسم اختتامیه با حضور استاد حیدری ریاست واحد ، عزیزی معاونت دانشجویی واحد و آقایان مهندس زندی و روناسی از دبیرخانه منطقه 5 در روز پنجشنبه 25/6/89 در سالن 2000 نفری مجتمع ورزشی شهرک دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور تیمها و ورزشکاران برگزار گردید که در این مراسم کاپ تیمهای اول تا سوم و جوایز نفرات اول تا سوم و اعضاء تیم بهمراه لوح تقدیر به آنان اهداء گردید.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ شنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ٩:٤٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه با توجه به انتقال جمع کثیری از دانشجویان رشته های فنی و مهندسی ، کشاورزی و علوم انسانی از سایت مرکزی واحد ساوه به شهرک دانشگاهی و نیز پی گیریهای لازم از طرف ریاست واحد جهت تسهیل و تسریع امور دانشجویان بانک ملی شعبه شهرک دانشگاهی افتتاح گردید.

لازم بذکر است شهرک دانشگاهی  خاتم الانبیاء(ص) واحد ساوه یکی از پروژه های عظیم دانشگاهی است که بخشی از این پروژه ها در مردادماه سالجاری با حضور ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح گردیده است و جمعیتی بالغ بر 10000 نفر دانشجو در مقاطع مختلف کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های فنی و مهندسی ، کشاورزی و علوم انسانی در آن مشغول به تحصیل می باشند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ٩:٢٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

اهانت بی شرمانه جمعی از ایادی شیطان صفت به ساحت مقدس قرآن ، اقدامی است مذبوحانه که شیطان بزرگ ، امریکا آنرا هدایت می کند . خفاشان شب پرست در ظلمت جهل و نادانی خود آنچنان غوطه ورند که چشمان نابینای آنان قادر به دیدن نور همیشه پر فروغ قرآن نیست .

همه ادیان الهی سر تعظیم در مقابل قرآن فرود آورده و حقانیت آن را تصدیق می نمایند و معتقدند به اینکه تنها راه رسیدن به سعادت و رهایی از ظلالت تمسک به قرآن و بهره گیری از این چشمه فیاض الهی است . بیداری ملتها با منافع استکبار  و صهیونیسم  در تضاد می باشد و تخریب و اهانت به مقدسات مسلمانان از شیوه هایی است که قبلاً نیز تجربه شده و با عنایت الهی از این کار نه تنها نتیجه نگرفتند بلکه اینگونه اعمال شنیع آنها انسجام و یکپارچگی امت اسلام را نیز به دنبال داشته است.

جامعه دانشگاهی بویژه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ، دفاع از ارزشهای دینی بویژه قرآن کریم را بر خود واجب دانسته و این عمل قبیح و مذبوحانه را محکوم می نماید و در پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب (مد ظله)آماده است تا تمامی توان و امکانات را بکار گرفته تا از حریم قرآن و ولایت دفاع نماید.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

[ چهارشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۸:٤٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 در روز سه شنبه 23/6/89 جلسه ای با حضور استاد حیدری ریاست واحد و معاونین و جمعی از اساتید حق التدریس واحد در سالن اجتماعات شهرک دانشگاهی تشکیل شد .

در این جلسه پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ، استاد حیدری ضمن بیان خدمات دانشگاه موقعیت واحد ساوه را تبیین نمودند .

وی با ارائه رهنمودهای لازم از اساتید جدید درخواست نمودند ضمن رعایت کامل شئونات دانشگاه جنبه الگویی خود را حفظ نمایند . حیدری در ادامه سخنان خود در زمینه های تشکیل پرونده پرسنلی ، حضور و غیاب بموقع دانشجویان ، رعایت مقررات آموزشی ، آشنایی با دستورالعملها و مقررات دانشگاه و تشکیل کلاسها رأس ساعت و زمان مقرر ، تصحیح دقیق اوراق و ارائه به ثبت نمرات در کوتاه ترین زمان ممکن ، تدریس براساس سرفصلها و... سخنان مبسوطی را بیان نمودند و در بخش دوم برنامه ضمن پذیرایی از حاضرین به سئوالات مطروحه از طرف اساتید پاسخ لازم داده شد و پیشنهادات آنان در امور مختلف دانشگاه پس از جمعبندی به دوایر مربوطه ارجاع خواهد شد

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۸:٠٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 مسابقات سراسری بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ 22/6/89 لغایت 25/6/89 بمدت 3 روز با حضور 13 تیم و هرتیم متشکل از 8 نفر در سالن ورزشی شهرک دانشگاهی
خاتم الانبیاء (ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در حال برگزاری می باشد.

نمایندگان تیمهای شرکت کننده در این مسابقات

منطقه   1 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  بوشهر                     

منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  اصفهان         

منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  ساوه

منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  اهواز                     

منطقه 7 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  بندرعباس

منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  تهران                   

منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  مشهد

منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  شاهرود                

منطقه 11 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  سنندج

منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  کرج                  

منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی واحد  تبریز

منطقه 14 دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

لازم بذکر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با برخورداری از 5 سوله ورزشی استاندارد و تجهیز امکانات لازم ، برگزاری مسابقات  سراسری را در دورهای  مختلف تجربه نموده است.

 

احـمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

کارگاه آموزشی شجره طیبه صالحین جهت مدیران و سرگروههای پایگاههای بسیج شهرستان ساوه بمدت چهار روز از روز یکشنبه 21/6/89 توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه ساوه در حال برگزاری است . این کارگاه آموزشی با توجه به تعامل  بسیار خوب و مطلوب بین واحد ساوه و نهادهای شهرستان ساوه در محل سایت مرکزی در حال برگزاری است . هدف از برگزاری این کارگاه ، آموزش اعضاء بسیج برای مدیریت در زمینه های فرهنگی ، جذب جوانان می باشد .

لازم بذکر است این واحد دانشگاهی بعنوان پایگاهی فرهنگی در زمینه های ترویج ارزشهای اسلامی با نهادها و سازمانها و ادارات شهری نهایت همکاری را داشته است.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ چهارشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۸:٠۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 در روز دوشنبه 15/6/89 جلسه دفاعیه آقای علی منتظری دانشجوی رشته برق قدرت با حضور آقای دکتر غفوری فرد بعنوان  استاد راهنما و آقای دکتر صدیقی  بعنوان استاد داور و جمعی از اساتید و همکاران برگزار شد در این جلسه دفاعیه استاد حیدری ریاست واحد ضمن استقبال از حضور آقای دکتر غفوری فرد از حضور ایشان در این واحد دانشگاهی تقدیر نمودند.

در این جلسه دفاعیه که ارائه آن بصورت جامع و کامل ارائه گردید ، رهنمودهای علمی مناسب از طرف استاد داور ارائه شد.

آقای دکتر غفوری فرد با ابراز خشنودی از توسعه کمی و کیفی دانشگاه از حضورشان در واحد ساوه ابراز مسرت نمودند

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱:٥٧ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که این روز را معمار بزرگ انقلاب حضرت امام(ره) روز قدس نامیده اند و یادگار ماندگاری است از آن پیر سفر کرده ، در حمایت از مردم ستمدیده فلسطین ، دانشگاهیان واحد ساوه در صفوفی منظم در راهپیمایی شرکت نموده و همگام با دیگر مردم مسلمان فریاد مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل سر دادند و پس از پایان راهپیمایی در نماز عبادی سیاسی جمعه حضور یافتند .

لازم بذکر است دانشجویان و کارکنان این واحد دانشگاهی  در همه مناسبتهای انقلابی و مذهبی حضوری پویا و فعال دارند و تحقق آرمانهای حضرت امام (ره) و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب را بر خود واجب و لازم می دانند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱:٥٦ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به نقل از مهندس عزیزی معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه این واحد دانشگاهی در دهه سوم شهریور ماه سال جاری میزبان مسابقات بدمینتون سراسری دانشجویان دختر دانشگاههای آزاد اسلامی خواهد بود و در این رابطه جلسه هماهنگی با مسئولین دوایر ذیربط تشکیل گردیده و تصمیمات لازم برای هر چه بهتر برگزار شدن این مسابقات اخذ گردیده است . لازم به ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با داشتن پنج سالن ورزشی با امکانات ویژه مورد توجه مسئولین ارشد تربیت بدنی سازمان مرکزی قرار گرفته و برگزاری این مسابقات در واحد ساوه بیانگر این توجه است.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱:٥٤ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و به منظور بهره مندی و افزایش آگاهی و بصیرت  دینی  اساتید ، کارکنان و دانشجویان در ایام ماه مبارک رمضان ، برنامه های متنوعی از قبیل غبارروبی نمازخانه آموزشکده توسط کارکنان و دانشجویان و برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر و قرائت دعاهای ماه مبارک رمضان ، جزء خوانی قرآن کریم  ، بیان احکام و پاسخگویی به سئوالات ، تفسیر سوره کهف توسط امام جماعت آموزشکده ، ختم قرآن کریم توسط کارکنان آموزشکده بمناسبت شهادت حضرت خدیجه (س) و اطعام ایتام شهرستان توسط همکاران آموزشکده و تهیه احادیث با عنوان سی روز سی اندرز از بیانات گوهر بار ائمه اطهار و صحیفه سجادیه و پخش در بین نمازگزاران و اطلاع رسانی جهت بازدید از نمایشگاه بین المللی قران کریم از برنامه های ماه مبارک رمضان در آموزشکده سما واحد ساوه بود که با استقبال پر شور همکاران و دانشجویان مواجه گردید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

 

[ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱:٥٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

با توجه به اخذ موافقت اصولی تاسیس واحد علوم و تحقیقات در ساوه بعنوان اولین شهرستان غیر مرکز استان که موفق به تاسیس آن گردیده است در مهرماه سال جاری با سه رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت خود را آغاز خواهد نمود که رشته ها بشرح ذیل می باشد:

در مقطع دکتری رشته ادبیات فارسی و در مقطع کارشناسی ارشد رشته های حسابداری و مدیریت دولتی می باشد.

 لازم بذکر است در افتتاح پروژه های واحد ساوه که با حضور ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در ششم مردادماه سال جاری صورت گرفت از جمله درخواستهای استاد حیدری ریاست واحد ساوه از ریاست عالیه اختصاص دانشجو علوم و تحقیقات بود که این درخواست با موافقت آقای دکتر جاسبی صورت گرفت.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱:٥۱ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 براساس مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مقرر گردید کلیه همکاران و دانشجویان واحد ساوه همانند سنوات گذشته در روز جمعه 12/6/89 آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با آرمانهای معمار کبیر انقلاب تجدید میثاق نموده و در دفاع از ملت ستمدیده فلسطین در راهپیمایی سراسری شرکت نمایند و در این رابطه هماهنگی لازم با حوزه های ترابری ، دانشجویی ،‌دفتر فرهنگ اسلامی و نیز ستاد برگزاری راهپیمایی شهرستان صورت گرفته است.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

از آنجا که آشنایی دانشجویان با مقررات و شئونات دانشگاه ضمن جلوگیری از اتلاف وقت ، تاثیر فراوان در تسریع کار آنان دارد این واحد دانشگاهی همانند سنوات گذشته و در اجرای بخشنامه از طرف سازمان مرکزی اقدام به تهیه ویژه نامه ای تحت عنوان راهنمای آموزشی دانشجویان جدید الورود نموده است که در این ویژه نامه آخرین اطلاعات مورد نیاز دانشجو از حوزه های مختلف آموزشی ، دانشجویی ، پژوهشی ، فرهنگی و اداری و مالی درج گردیده است .

 این دفترچه بهمراه دیگر وسایل مورد نیاز بصورت بسته های تبلیغاتی در اردوی توجیهی که در مهرماه 89 برگزار می گردد تقدیم دانشجویان خواهد گردید.

[ دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

پویایی و پشتوانه مردمی از ویژگیهای دانشگاه آزاد اسلامی است و در همین راستا ارباب معرفت و اهل اندیشه و قلم هر از گاهی کتب مختلفی را به دانشگاه هدیه می نمایند و این نشانگر علاقه مندی مردم فهیم و دانش پرور میهن اسلامیمان به ترویج دانش و پژوهش و اندیشه می باشد.

60 جلد کتاب با عناوین مختلف از طرف یکی از مدیران به کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی هدیه شد که این امر با تشویق و تقدیر ریاست واحد همراه بود.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

با توجه به نقش شورا در پیشبرد اهداف دانشگاه و بهره گیری از خرد جمعی و نیز تسهیل و تسریع امور دانشجویان بیستمین جلسه شورای اداری این واحد دانشگاهی با حضور معاونین و روسای دانشکده ها به ریاست استاد حیدری در سالن کنفرانس تشکیل گردید و ریاست واحد ضمن بیان فضیلتهای ماه مبارک رمضان آرزوی توفیق عبادت و قبولی طاعات برای همگان بویژه حاضرین در جلسه نمودند و در ادامه پیرامون مسائل مختلف آموزشی ، فرهنگی ، عمرانی ، پژوهشی و... بحث و تبادل نظر بعمل آمد که نتایج مطلوبی حاصل گردید .

لازم بذکر است جلسات شورای اداری ،‌ فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی در این واحد دانشگاهی بسیار فعال بوده و تمامی مصوبات بنحو مطلوب اجرا می گردد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

( شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن )

بنا به تصمیم شورای فرهنگی دانشگاه بمناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و بهره مندی هر چه بیشتر دانشگاهیان این واحد دانشگاهی از فیوضات این ماه پر خیر و برکت برنامه هایی بشرح ذیل در حال اجرا می باشد.

1-    جزءخوانی قرآن کریم همه روزه

2-    بیان احکام ویژه نماز و روزه

3-    اقامه نماز جماعت و سخنرانی مختصر پیرامون فضایل اخلاقی و ویژگیهای روزه داری

4-    نصب پلاکاردهایی با مضامین  مختلف در فضیلت این ماه شریف

5-    تمهید مقدمات برای ضیافت افطاری کارکنان بمناسبت میلاد مسعود امام حسن مجتبی (ع)

6-     برگزاری مسابقه فرهنگی با عنوان معماهای قرآنی برای کارکنان

7-    برنامه ریزی برای بهره مندی از شبهای قدر و شناخت سیره نظری و عملی  حضرت علی (ع)

8-    تدارک و برنامه ریزی برای حضور دانشگاهیان در راهپیمایی روز قدس

لازم بذکر است کلیه برنامه ها برای دانشکده های شهرک دانشگاهی ( فنی و مهندسی علوم انسانی کشاورزی ) و سایت مرکزی و آموزشکده سما اجرا می گردد.

[ دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩ ] [ ٩:٠٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com