روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

بمناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی با همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه آقای دکتر ارادتمند ، نمایشگاه کتاب در ساختمان دانشکده کشاورزی برگزار گردیده است و تلاش گردیده در این نمایشگاه تالیفات اساتید واحد به نمایش گذاشته شود تا در این راستا بتوان توانمندی و قابلیت واحد را تصویر نمود و از طرفی انس با کتاب و عادت به مطالعه موجب ارتقاء سطح دانش و اندیشه جامعه بویژه جامعه دانشگاهی می گردد . این حرکت همه ساله در این واحد دانشگاهی برگزار می گردد.

لازم به ذکر است براساس برنامه ریزی صورت گرفته مسابقه کتابخوانی نیز برگزار خواهد شد.

[ پنجشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 مراسم جشن بمناسبت فرا رسیدن عید قربان و آغاز دهه ولایت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد در این مراسم که در سه دانشکده به تفکیک برگزار گردید ضمن قرائت اشعار توسط ذاکرین اهلبیت (ع) توسط امامان جماعت پیرامون عظمت عید قربان و روز عرفه مطالب ارزشمندی بیان شد . از آنجا که عید قربان مظهر جدا شدن از تعلقات دنیوی و ایثار در راه خداوند و رسیدن به کمال انسانی است توصیه و تذکر سخنرانان با این محوریت انجام گرفت.

[ پنجشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به همت انجمن حمایت از زندانیان ساوه جشن گلریزان برای جمع آوری اعانات از خیرین در واحد ساوه برگزار شد. این مراسم با استفاده از سالن اجتماعات دانشگاه و تأمین کلیه نیازها از طرف انجمن برگزار گردید که پس از سخنرانی امام جمعه ، فرماندار و دادستان محترم شهرستان کمکهایی از طرف حاضرین صورت گرفت و این نشست خداپسندانه با برکاتی نیز همراه بود.

 

 

[ پنجشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٧:٤۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به همت ریاست دفتر فرهنگ اسلامی و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه محفل انس با قرآن با حضور دلدادگان به ساحت مقدس قرآن و قرائت دلنشین قاریان محترم قرآن برگزار شد. در این محفل نورانی با توجه به دعوت از قاری بین المللی قرآن آقای پوراحمد جلوه های این محفل رحمانی بیشتر گردید. لازم به ذکر است قرائت قرآن توسط دیگر قاریان شهرستان نیز صورت گرفت که مورد توجه و استقبال حاضرین قرار گرفت.

[ پنجشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٧:٤٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به همت حوزه معاونت دانشجویی همایش با عنوان «کارآفرینی » در روز شنبه 22/8/89 در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء (ص) واحد ساوه برگزار شد.

در این همایش که با هدف توجیه مسائل مربوط به زمینه های اشتغال برگزار شد آقای دکتر فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان و عضو هیأت علمی دانشگاه سمنان ضمن تبیین کارآفرینی اشاره ای گذرا به ویژگی های شخصیتی کارآفرینان نمودند .

وی خودباوری و توجه به خود را عامل بروز خلاقیت و نوآوری عنوان نموده و افزودند ایجاد فرصت باعث ایجاد خلاقیت
می گردد و اعتماد بنفس یکی از ابزارهای خلاقیت است .

در این همایش پس از پذیرایی به سئوالات مطرح شده پاسخ لازم داده شد و به پاس حضور و سخنرانی ایشان در این مراسم لوح تقدیر تقدیم گردید.

[ سه‌شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٦:٤۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

همایش با عنولن طرح ایجاد هدفمندی یارانه ها در روز چهارشنبه 19/8/89در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء (ص) واحد ساوه برگزار گردید .

در این همایش که سخنرانی آن را آقای دکتر تدبیری عضو هیأت علمی این واحد دانشگاهی بر عهده داشتند مطالب مبسوطی به شرح ذیل بیان نمودند:

-         رسیدن به سند چشم انداز تحول در حوزه های مختلف اجتماعی ، اقتصادی باید بر مبنای عقلی و با سرعت و پیشرفت باشد.

-         یکی از شاخصه های بدیل تغییر در حوزه اقتصادی طرح اجرای هدفمندی یارانه هاست که یکی از جنبه های این قضیه تحقق عدالت و توزیع عادلانه درآمدها و منابع و ذخایر است.

-         داشتن الگو ها و مدلهای مصرفی مناسب که در این راستا بومی سازی نقش عمده و اساسی در طرح اصلاح الگوی مصرف است.

-         دخیل کردن افراد خبره و آگاه و عالم و عامل به این مسائل یک پدیده و مدل مهم تغییر رفتار الگوی مصرف است که باید این تغییر بر اساس موازین اخلاقی باشد که در این راستا الگوبرداری از رفتارها در مدیریت کارساز است که نمونه بارز این طرح در نظام دفاع مقدس می باشد که همه الگوها از قبیل : عزت نفس خودباوری ساده زیستی کم توقع بودن پر رنگ کردن ارزشهای دینی نمود داشت.

-         ارتباط عمیق بین نهادها و سایر دستگاههای اجرایی کشور و عدم موازی کاری است.

-         زدودن عوامل بازدارنده و ...

در پایان پس از پذیرایی از حاضرین به سئوالات مطرح شده پاسخ لازم داده شد.

[ سه‌شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٦:۳٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به همت دانشکده فنی و مهندسی و مدیر گروه رشته برق و با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه همایش یکروزه با عنوان ( زمینه های کاری دانشجویان رشته برق ) در روز پنجشنبه 20/8/89 در واحد ساوه با سخنرانی آقای دکتر گندمکار عضو هیأت علمی و از اساتید برجسته واحد برگزار شد .

در این همایش دکتر گندمکار با بیان اینکه صنعت برق یکی از پیشروترین صنایع و تاسیسات الکتریکی عمده ترین موضوع امر فراگیری و کلید کار است ، اعلام داشتندکسب توانایی و مهارت و یادگیری عمیق زمینه ساز کاریابی ایده آل و ارزشمند
می باشد .

این همایش با استقبال بسیار خوب دانشجویان برق همراه بود که در پایان سئوالات مختلفی از طرف دانشجویان مطرح گردید که پاسخ لازم داده شد.

[ شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به منظور بالابردن روحیه معنوی دانشجویان آموزشکده سما واحد ساوه اردوی زیارتی قم و جمکران در تاریخ 11/8/89 با تعداد 20 نفر از دانشجویان آموزشکده برگزار شد.

در این اردو که به همت دفتر فرهنگ اسلامی برگزار گردید ، دانشجویان پس از زیارت مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و اقامه نماز مغرب و عشاء عازم مسجد مقدس جمکران شدند و پس از صرف شام ، اعمال ویژه مسجد جمکران را انجام دادند با شرکت در مراسم دعای توسل از فضای معنوی آن مکان مقدس بهره مند گردیدند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٦:٥٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به منظور شرکت در شانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت تعداد 29 نفر از همکاران و 70 نفر از دانشجویان آموزشکده سما واحد ساوه در رشته های " نماز و اذان ، داستان نویسی ، احکام ، زندگی پیامبر(ص) ، تفسیر قرآن کریم ، قرائت به روش تحقیق ؛ آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه ، زندگانی معصومین ، حفظ و ترجمه ادعیه و زیارات و ترتیل" ثبت نام کرده اند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٦:٥٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

  به منظور آشنائی دانشجویان رشته معماری آموزشکده با آثار و ابنیه تاریخی کشورمان ، اردوی یک روزه به شهر تاریخی کاشان و نیاسر در تاریخ 8/8/89 برگزار گردید .

در این اردو که به همت پژوهش آموزشکده برگزار گردید تعداد 18 نفر از دانشجویان دختر آموزشکده به اتفاق یکی از اساتید گروه معماری  در این اردو شرکت کردند و از اماکن تاریخی شهر کاشان از جمله باغ فین  کاشان، خانه تاریخی عامریها ، خانه تاریخی بروجردی ها و مسجد آقا بزرگ شهر نیاسر بازدید کردند و با نوع معماری اماکن مذکور نیز آشنا شدند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٦:٥۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به منظور تجدید میثاق با آرمانهای والای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ، اساتید ، کارکنان ، دانشجویان و دانش آموزان مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه به اتفاق هیئت رئیسه و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی همگام با حضور میلیونی مردم در صفوف به هم فشرده در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند و با گرامیداشت یاد شهدا بویژه شهدای دانش آموز ، انزجار و بیزاری خود را از استکبار جهانی به خصوص آمریکا نشان دادند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٦:٥٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 سومین همایش علمی با عنوان (پردازش خودکارچکهای بانکی با استفاده از تکنیکهای هوش مصنوعی) با حضور خانم دکتر رستگار پور در روز یکشنبه 16/8/89 در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) واحد ساوه برگزار گردید .

این همایش با همت معاونت پژوهش و دعوت و پی گیری آقای مهندس آزاد  مدیر گروه رشته کامپیوتر واحد برگزار شد که مورد استقبال خوب دانشجویان این گروه قرار گرفت.

در این همایش ابتدا خانم دکتر رستگار پور به معرفی هوش مصنوعی به عنوان دانشی برای استفاده از هوش طبیعی انسان و مباحث ماشینهای هوشمند پرداختند  سپس به زمینه های مختلف هوش مصنوعی از جمله شناسایی الگو ،‌پردازش گفتار ، شبکه های عصبی مصنوعی و... اشاره نموده و مراحل مختلف زمینه های پردازش تصاویر و بینایی ماشین به عنوان یک زمینه بسیار قدرتمند و پرکاربرد را مورد بررسی قرار دادند و بیان داشتند  باز شناسی نوری حروف که یکی از کاربردهای مهم پردازش تصاویر و بینایی ماشین است و آنرا به صورت شفاف و واضح بیان نمودند سپس پردازش خودکار چک بانکی که از شعبات مهم بازشناسی نوری حروف دستنویس فارسی است به دقت ، با ذکر مراحل مورد نیاز و بررسی جزئیات ، محدودیتهای آن و نسخه های مشابه موجود برای زبانهای غیر فارسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان به سئوالات مطرح شده از سوی حاضرین ، پاسخ لازم توسط خانم دکتر رستگارپور  داده شد لازم بذکر است توسط خانم دکتر رستگار پور مقاله ای تحت عنوان « متدهای پیشرفته در شناسایی الگو » در شهر (Plymouth) انگلستان ارائه گردیده است.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٢:٢۱ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 با تلاش بی وقفه آقای سعید تواره  دانشجوی رشته کارشناسی ارشد مهندسی مواد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه ( تولید کامپوزیت مرتبه ای مس فولاد زنگ نزن که مورد استفاده در صنایع نفت گاز پتروشیمی و قالبسازی دارد را اختراع و به ثبت قانونی شماره 66623 مورخه 31/6/89 اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی رسیده است.

توضیح اینکه اختراع دیگری در سال گذشته توسط ایشان و سه نفر از همکاران وی در زمینه فرآیند تولید کامپوزیت مرتبه ای مس فولاد قابل استفاده در صنایع نفت گاز پتروشیمی نیز به ثبت رسیده است.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٧:٥٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه شورای پژوهشی معاونین پژوهشی منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر رهنما معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر نظام آبادی دبیر منطقه پنج ، استاد حیدری ریاست واحد ساوه و جمعی از رؤسا و معاونین  پژوهشی واحدهای منطقه پنج در روز چهارشنبه 13/8/89 در واحد ساوه تشکیل شد . این شورا که همزمان با برگزاری همایش انار در این واحد دانشگاهی بود ضمن حضور در مراسم افتتاحیه جلسه شورا را در سالن کنفرانس دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) تشکیل داد که پس از تلاوت قران و ذکر نام و یاد خداوند متعال بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف پژوهشی صورت گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به گزارش خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه بمناسبت 13  آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز با هماهنگی شورای هماهنگی سازمان تبلیغات جمعی از کارکنان ،‌دانشجویان و اساتید بهمراه هیأت رئیسه دانشگاه با تجمع در میدان انقلاب شهرستان ساوه با دیگر راهپیمایان همراه شده و با آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) تجدید میثاق نموده و یاد شهدای گرانقدر را گرامی داشتند.

لازم بذکر است راهپیمایان رأس ساعت 10 صبح در جلو مسجد انقلاب تجمع نموده  و پس از طی مسیر از قبل تعیین شده  در خیابان امام (ره) جلوی دبیرستان امام باقر (ع) تجمع نمودند و مراسم بشرح ذیل اجرا شد:

قرائت قطعنامه ، اجرای سخنرانی توسط فرماندار محترم شهرستان ساوه و بیانیه انجمن اسلامی دانش آموزان

مراسم راهپیمایی در ساوه با عنایت الهی با شکوهتر از سالهای قبل برگزار گردید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٢:۱۳ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه آقای دکتر ارادتمند و با حمایت استاد حیدری ریاست واحد و همکاری همه جانبه دوایر مختلف دانشگاه ، همایش منطقه ای انار در واحد ساوه با حضور آقای دکتر رهنما معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی ، آقای دکتر نظام آبادی دبیر منطقه پنج و جمعی از روسا و معاونین پژوهش واحدهای منطقه پنج ، روسای ادارات ، ریاست و مدیران اداره جهاد کشاورزی شهرستان و جمع کثیری از دانشجویان در روز چهارشنبه 12/8/89 برگزار گردید.

این همایش با همکاری علوم باغبانی جهاد کشاورزی و واحدهای آشتیان ، اراک ، فراهان ، درود ، همدان ، تویسرکان ، ورامین ، نراق ، خرم آباد  ، ملایر، رودهن برگزار گردید.

این همایش رأس ساعت 9 صبح با تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی و کلیپ تبیین خدمات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه آغاز شد سپس ریاست واحد ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین بویژه معاونت پژوهش دانشگاه پیرامون شهرستان ساوه بعنوان بزرگترین و اولین شهر تولید کننده انار مطالب مبسوطی را بیان نمودند . در ادامه سخنران ویژه این همایش جناب اقای دکتر رهنما معاونت پژوهشی دانشگاه با ابراز خشنودی از برگزاری این همایش و تایید توانمندی واحد ساوه در برگزاری چنین همایشهایی طی سخنان ارزنده شرایط حوزه پژوهشی را تبیین نمودند و سیاستهای دانشگاه را برشمردند و اعلام نمودند در برنامه چشم انداز در نظر است دانشگاه آزاد اسلامی در بالاترین موقعیت و مرتبه قرار گیرد و این از دسترس دور نیست  همانگونه که نرخ رشد دانشگاه آزاد اسلامی بالاترین سهم را دارد.  وی در بخشی از سخنان خود به سهم دانشگاه بویژه در  پژوهش و نوآوری و تولید علم و حضور فعال در مجامع مختلف علمی اشاره نمودند و مدیریت صحیح و بهره مندی از منابع را عامل موفقیت دانشگاه بیان کردند .

دکتر رهنما با اشاره به موقعیت دانشگاه آزاد اسلامی اعلام داشتند ما در سند چشم انداز باید دانشگاه اول باشیم و سیاست ما ملی و فراملی است اما حرکتمان بخشی است ، ما در شرایطی که مدیریت صحیح بر منابع داشته باشیم تحقق اهداف میسر می گردد در سند چشم انداز حرکت ما نه تقابل است و نه تسلیم بلکه بر بصیرت و تدبیر استوار است . معاونت پژوهشی دانشگاه بعنوان یک هدیه در این همایش با مرکز تحقیقات انار در واحد ساوه موافقت نمودند و در ادامه بیان داشتند ما باید با تدبیر و اندیشه حرکت کنیم و تحمل خود را بالا بریم و سختیها را تحمل نمائیم زیرا سختیها موفقیتها را تضمین خواهد کرد

وی در پایان سخنان خود اخلاق و رعایت احترام و حفظ حرمت دیگران را ضروری دانسته و به دانشجویان تاکید نمودند احترام استاد و پدر و مادر را باید رعایت نماییم.

در ادامه آقای دکتر ذبیح اله زمانی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و آقای مهندس محسنی رئیس گروه میوه های نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی سخنرانی نمودند.

بخش دوم برنامه پس از پذیرایی از حاضرین با ارائه گزارش از همایش توسط آقای دکتر مرادی دبیر همایش آغاز شد و پانل اول با حضور آقای دکتر انصاری ،‌ دکتر زمانی و مهندس محسنی  در جایگاه هیات داوران ادامه یافت و دو مقاله توسط خانم دکتر فریال وارسته و آقای مهندس فهیم سوخک ارائه گردید.

پس از اقامه نماز  و صرف نهار 4 مقاله توسط خانم مهندس سمانه فتح اللهی ، آقای مهندس علی محسنی  آقای مهندس ایوبعلی قاسمی و خانم فرحناز بیگی ارائه شد و در پایان همایش ضمن تقدیر هیأت داوران و ارائه دهندگان مقاله با تقدیم لوح و هدیه از انان تجلیل بعمل آمد.

توضیح اینکه پس از فراخوان مقاله توسط این واحد دانشگاهی 78 مقاله به دبیرخانه واصل شد که 41 مقاله انتخاب گردید که از 41 مقاله 6 مقاله در همایش ارائه شد.

از فعالیتهای جنبی همایش برگزاری نمایشگاه تعاونی باغداران انار ساوه و برگزاری نمایشگاه کتاب لاتین بود که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٢:٠۳ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی «ایسکانیوز» با توجه به برگزاری مسابقات بدمینتون کارکنان و اساتید خواهر منطقه پنج در واحد بروجرد ، تیم واحد ساوه موفق به کسب مقام سوم گردید که اعضاء این تیم را خواهران سیده نیره ابطحی سارا احمدی نژاد زهره امینی فرد و معصومه صالح وزیری تشکیل می دادند .

لازم بذکر است این مسابقات از روز جمعه 7/8/89 لغایت 9/8/89 بمدت سه روز در واحد بروجرد برگزار گردید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۸:۱٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

13 آبان روز  ملی مبارزه با استکبار جهانی گرامی باد

امت بزرگ و شهیدپرور ایران اسلامی در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی حماسه های عظیم و ماندگاری را آفریده که منشاء حرکت دیگر مردم آزادیخواه جهان گردیده است.

آنان با مدد از قرآن کریم و تمسک به سیره اهلبیت (ع) برای احیای ارزشهای والای اسلامی با رشادت و شجاعت،شهادت را برگزیده و جهانیان را از این همه عظمت شگفت زده نموده اند.

13 آبان تصویر جاویدان از حرکت جهادگونه جوانان این مرز و بوم ، با استکبار است ، که به ندای بزرگ معمار انقلاب لبیک گفته و با ایستادگی در برابر دژخیمان و سرسپردگان ، عظمت ایمان را به نمایش گذاشتند.

با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای 13 آبان ، به روح مقدسشان درود می فرستیم و ضمن تجدید میثاق با آرمانهای امام (ره) و شهدا و در سایه منویات و رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب همگام با دیگر امت اسلام در مراسم 13 آبان شرکت نموده و رفتار و عملکرد استعمارگران ستمگر را محکوم خواهیم نمود.

 

«روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه»

[ دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران « ایسکانیوز» به همت آقای دکتر هاشمی مدیر گروه مهندسی صنایع و با حمایت آقای دکتر ارادتمند معاونت پژوهشی دانشگاه دومین همایش علمی با عنوان « کارت امتیازی متوازن در سازمان » جهت دانشجویان رشته صنایع در سالن اجتماعات شهرک داشگاهی خاتم الانبیا (ص) واحد ساوه در روز یکشنبه 9/8/89 برگزار شد.

سخنرانی این همایش را آقای دکتر ناصر شهسواری عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان به عهده داشته که طی سخنان مبسوطی پیرامون موضوع همایش با استفاده از سیستم پاور پوینت ارائه نموده اند که استقبال خوب دانشجویان را به همراه داشت.لازم به ذکر است طی این ترم تحصیلی پانزده همایش علمی توسط دانشکده ها با موضوعات مختلف برگزار خواهد شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٧:٢۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران « ایسکانیوز » اولین همایش دانشکده علوم انسانی با عنوان عرفان عاشقانه وزاهدانه و نمود آن در ادبیات با حضور جمع کثیری از دانشجویان کارشناسی ارشد و اساتید رشته ادبیات و رئیس دانشکده علوم انسانی در سالن اجتماعات دانشکده برگزار شد.

در این همایش که سخنرانی آن را آقای دکتر وفایی رئیس دانشکده زبان های خارجی دانشگاه علامه و عضو هیأت علمی نیمه وقت این واحد دانشگاهی به عهده داشتند ، پیرامون عرفان و نمود آن در ادبیات فارسی سخنان ارزنده و مبسوطی  را بیان نمودند . لازم به ذکر است با توجه به محتوای همایش ، دانشجویان و اساتید درخواست استمرار این جلسات را داشتند.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ یکشنبه ٩ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٧:٢٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه آقای دکتر ارادتمند ، نمایشگاه کتابهای تخصصی خارجی از تاریخ 8 الی 12 آبان ماه سالجاری در ساختمان دانشکده کشاورزی واقع شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) برگزار می گردد.

در این نمایشگاه با توجه به نیاز سنجی صورت گرفته تلاش شده از کتب مورد نیاز رشته های فنی و مهندسی ، کشاورزی و عمومی استفاده شود. لازم به توضیح است در سنوات گذشته برگزاری نمایشگاه کتاب با استقبال بسیار خوب دانشجویان همراه بوده است.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ شنبه ۸ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱:٢٠ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 جلسه شورای فرهنگی این واحد دانشگاهی با حضور استاد حیدری و دیگر اعضاء این شورا در دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شد ؛ که پس از تلاوت قرآن مجید ، بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف صورت گرفت که مقرر گردید محفل انس با قرآن با بهره گیری از اساتید قرآن بین المللی و جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان مستقر در خوابگاه برگزار گردد . در ادامه پیرامون برگزاری جلسه امر به معروف با حضور اعضاء محترم شورای فرهنگی و اجرای بخشنامه های صادر در این زمینه تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ٦ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٧:۳٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بیست و نهمین جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در سالجاری به ریاست استاد حیدری ریاست واحد و معاونین و روسای دانشکده ها در سالن کنفرانس دانشگاه تشکیل شد که در زمینه های مختلف آموزشی اجرای بخشنامه شماره 154251/80 مورخه 21/5/87 پیرامون صرفه جویی هزینه ها در دانشگاه  بحث و تبادل نظر بعمل آمد و نتایج مطلوبی نیز حاصل گردید.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ پنجشنبه ٦ آبان ۱۳۸٩ ] [ ٧:۳٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

با توجه به برگزاری جلسات مختلف مهم اساتید دانشگاه و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی و... اولین جلسه هم اندیشی اساتید مدیران گروه با هیأت رئیسه دانشگاه در ترم جاری روز یکشنبه 2/8/89 برگزار شد در این جلسه پس از تلاوت قرآن مجید استاد حیدری ریاست واحد پیرامون مسائل مختلف دانشگاه سخنان مبسوطی را ایراد نمودند سپس معاونین آموزشی ، اداری و مالی و روسای دانشکده های فنی و مهندسی ، کشاورزی و علوم انسانی به فراخور وظایفشان سخنانی ایراد نمودند سپس مدیران گروه مسائل و مشکلات مختلف پیرامون تامین استاد ، ارائه دروس ،‌برگزاری کلاس ، برگزاری جلسات درون دانشگاهی و... عنوان نمودند که در مواردی پاسخ لازم به سئوالات آنان توسط هیأت رئیسه داده شد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ دوشنبه ۳ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۸:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

فشارهای روانی در زندگی انسان امری اجتناب ناپذیر است ، تنشهای شغلی ،‌ مشکلات  اقتصادی ، مرگ عزیز ، تحقیر و تهمت و ... ممکن است موقعیتی را بوجود آورد که روح و روان انسان را تحت تاثیر قرار دهد که روان شناسان آن را استرس می نامند و برای مقابله با آن نیز راهکارهای خاص خود را می طلبد.

1-    فشار روانی پدیده ای است همه گیر  پس نخست باید آنرا پذیرفت.

2-    بدنبال از بین بردن منابع ، فشار روانی نباشید  بلکه قدرت و توانایی خود را افزایش دهید.

3-    در مقابله با عوامل استرس زا آنرا تهدید کننده و وحشتناک تلقی نکنید ، جدا از احساسات بدنبال کنترل شرایط باشید.

4-    فشارهای روانی علاوه بر روان و اعصاب جسم و اندام ما را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

5-    با انجام ورزش دائم و مناسب و توانایی خود را افزایش داده و با عوارض جسمی استرس مقابله نمایند.

6-     با کاهش مصرف نمک و چربیهای اشباع شده و مصرف سبزی تازه و میوه توانایی بدن در مقابله با استرس را افزایش دهید.

7-    توجه داشته باشید پناه بردن به سیگار و دیگر مواد مخدر موجب افزایش فشارهای روانی و استرس می شود و اراده انسان را تضعیف می کند.

8-    در موقعیتهای استرس زا در وضعیت راحتی قرار گرفته و با تمرکز و بستن چشمها و تکرار این جمله که در آرامش بهتر می توان تصمیم گرفت با آن مقابله کنید.

9-    در حالت استرس و عصبانی بجای بلند صحبت کردن و حالت پرخاشگرانه سعی کنید آرام و متین باشید.

10-    در شرایطی که تحت فشار روانی هستید : الف) دوش گرفتن با آب سرد   ب) تنفس عمیق  ج)ایجاد انقباض و انبساط عضلانی و ترک موقعیت           لازم و ضروری است.

11-    با دیگران آنگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

12-    در شرایط عصبانیت تصمیم نگیرید و عملی را مرتکب نشوید که بعداً موجب پشیمانی شود.

 

                                                                                                               مدیر روابط عمومی واحد ساوه

برگرفته از کتاب نسخه های راهنمای خانواده

[ دوشنبه ۳ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۸:٥٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بمناسبت خجسته میلاد با سعادت امام رضا (ع) جشن باشکوهی در مسجد دانشگاه سایت مرکزی برگزار نمود . در این مراسم ضمن بیان فضایل حضرت رضا (ع) در مدح آن بزرگوار توسط ذاکرین اهلبیت (ع) مدیحه سرایی و مولودی خوانی صورت گرفت که مورد توجه محبان اهلبیت (ع) در مراسم قرار گرفت.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ شنبه ۱ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به دعوت دکتر ارادتمند معاونت پژوهشی واحد جلسه فوق العاده پیرامون برگزاری  همایش منطقه ای انار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه  با حضور ریاست و معاونین و روسای دانشکده در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست ابتدا معاونت پژوهشی روند پیشرفت امور را به سمع حاضرین رسانیده و با استفاده از رهنمودهای استاد حیدری ریاست واحد تصمیمات لازم اتخاذ گردید .

لازم بذکر است همایش منطقه ای انار در روز چهارشنبه مورخه 12/8/89 با همکاری انجمن علوم باغبانی ایران و با مشارکت واحدهای دانشگاهی اراک ، بروجرد ، خرم آباد ، آشتیان ، ورامین ، همدان ، درود ، تویسرکان ، نراق ، ملایر و رودهن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار خواهد شد .

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی وخبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ شنبه ۱ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به دعوت ریاست دانشکده کشاورزی نشست هم اندیشی اساتید دانشکده کشاورزی واحد ساوه با حضور استاد حیدری رئیس واحد ، دکتر ارادتمند معاونت پژوهشی ،‌مهندس فخاریان معاونت آموزشی ، قربانحسینی معاونت اداری ومالی واحد در سالن آمفی تاتر شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء (ص) برگزار شد .

در این جلسه که با نام و یاد خداوند و تلاوت قرآن مجید آغاز شد ریاست واحد ضمن تقدیر از اساتید محترم هدف از برگزاری جلسه را بحث و تبادل نظر پیرامون ایجاد بستر مناسب برای جذابیت و  جذب دانشجو در این رشته و نیز تاسیس رشته های تحصیلات تکمیلی عنوان نموده و مطالب مبسوطی پیرامون وضعیت دانشگاه بیان داشتند در ادامه معاونین و رئیس دانشکده نیز مسائل خاص حوزه خود را عنوان نموده و اساتید محترم نیز نظرات و پیشنهادات لازم را ابراز نمودند این همایش در شرایط بسیار صمیمی و دوستانه برگزار شد که موجب گردید نکات بسیار مهمی عنوان گردد.

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

[ شنبه ۱ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com