روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

 اولین جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان حوزه معاونت سما واحد ساوه در تاریخ 16/9/89 با حضور مهندس آقامیری معاون محترم دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه و مدیران مدارس و رؤسای انجمن اولیاء و مربیان مدارس سما در محل اتاق جلسات آموزشکده برگزار شد .

در این جلسه ابتدا مهندس آقامیری ضمن عرض خیرمقدم و تقدیر و تشکر از حضور اعضای محترم به نقش اولیاء محترم دانش آموزان در اداره مدرسه اشاره و عنوان نمودند سازمان سما همواره از نظرات اولیاء محترم در ارتقای کیفیت مدارس سما استفاده می نماید . وی در ادامه به اهداف و وظایف شورا اشاره کردند . در ادامه مباحث مختلفی از قبیل برگزاری دوره های آموزشی جهت اولیاء و استفاده از توانمندیهای علمی و تخصصی اولیاء مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد مکانی به عنوان دفتر مشاوره به مدارس اختصاص داده شود و از مشاورین دانشگاه و آموزشکده نیز استفاده شود .

[ سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 همزمان با آغاز ایام محرم الحرام و سوگواری سرور و سالار شهیدان ، حضرت اباعبداله الحسین (ع) مراسم سوگواری با حضور جمعی از دانشجویان ، اساتید و کارکنان در محل نمازخانه آموزشکده برگزار گردید . همچنین به همین مناسبت ایستگاه صلواتی در محل آموزشکده بر پا شد و از  حاضرین در این مراسم پذیرائی به عمل آمد .

[ سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به منظور تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف مدرسه راهنمائی دخترانه سما جلسه ای با حضور مهندس آقامیری معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه و اولیاء و مربیان دانش آموزان در نمازخانه مدرسه راهنمائی دخترانه سما واحد ساوه برگزار شد .

در این جلسه ابتدا خانم توکلی مدیر مدرسه راهنمایی سما واحد ساوه  ضمن عرض خیرمقدم و تقدیر و تشکر به ارائه برخی از مطالب پیرامون فعالیتهای مدرسه پرداختند و با توجه به فرا رسیدن فصل امتحانات میان ترم خواستار توجه بیشتر اولیاء به دانش آموزان شدند . وی همچنین برگزاری مرحله اول آزمون مسیر دانایی و ارزشیابی تراکمی را از فعالیتهای مهم مدرسه دانستند که در بالابردن توان علمی دانش آموزان مؤثر می باشد . وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کلاسهای آموزش خانواده اشاره کردند و این کلاسها را برای اولیاء دانش آموزان مهم دانستند که با حضور در این کلاسها با روشهای برخورد با فرزندان آشنا می شوند . ایشان در ادامه به فعالیتهای فرهنگی از قبیل برگزاری اردوهای دانش آموزی اشاره کردند و در نهایت پرداخت به موقع شهریه را در انجام فعالیتهای مدرسه بسیار مؤثر دانستند . در ادامه جلسه مهندس آقامیری معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه ضمن تقدیر و تشکر از اولیاء و مربیان مدرسه راهنمائی دخترانه سما به بیان برخی از مطالب پیرامون فعالیتهای سما اشاره و برنامه آزمون هماهنگ و اجرای قرآن آموزی (طرح قدس) در سما را از برنامه های موفق سما دانستند و خواستار توجه بیشتر اولیاء و راهنمایی بیشتر دانش آموزان شدند . وی همچنین برگزاری مسابقات 8 گانه فرهنگی و هنری را از دیگر فعالیتها در مدارس سما دانستند که در پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان مؤثر می باشد . وی در بخش دیگری از سخنان خود به امکانات و تجهیزات مدرسه و آموزشکده اشاره و اعلام نمودند کلیه امکانات آموزشکده و دانشگاه از قبیل سایت اینترنت ، کتابخانه ، تجهیزات آزمایشگاهی و ... درصورت نیاز مدرسه در اختیار قرار داده می شود . وی همچنین وجود فضای مناسب در مدرسه و استفاده از دبیران مجرب را در رشد و شکوفائی دانش آموزان بسیار مهم دانستند . وی در ادامه به برگزاری کلاسهای فوق برنامه در مدارس سما اشاره و خواستار مشارکت دانش آموزان در این کلاسها شدند . در پایان جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و به سئوالات کلیه اولیاء دانش آموزان پاسخ داده شد .

[ سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 بمناسبت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) و یاران با وفای آن حضرت مراسم سوگواری ویژه کارکنان در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء (ص) واحد ساوه برگزار گردید.

این مراسم که همه ساله با حضور و استقبال خوب کارکنان همراه است پس از ذکر مصائب اهلبیت (ع) شمه ای از حرکت تاریخی و ماندگار امام حسین (ع) توسط استاد حیدری بیان گردید و ماندگاری این حماسه جاویدان را مرهون رشادت ، ایمان ، فداکاری ، ادب ، وفا ، صبر و استقامت ، قافله شهدا و اسرا دانستند .

در ادامه با توجه به دعوت از ذاکرین اهلبیت (ع) مرثیه خوانی صورت گرفته و با جاری شدن اشک در واقعه جانسوز کربلا ، آئینه دل حاضرین به نور معرفت سرسلسله حماسه آفرین بزرگ عاشورا روشن شد.

[ سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 همزمان با دیگر واحدهای آموزشی مسابقات قرآن و عترت در بخش کتبی در روز دوشنبه 29/9/89 با حضور بیش از 1300 نفر داوطلب خواهر و برادر از دانشگاههای آزاد اسلامی ، پیام نور ، حوزه علمیه و آموزشکده سما همزمان در سایت مرکزی و شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء (ص) واحد ساوه برگزار گردید.

کانون قرآن و عترت دانشگاه با همکاری روابط عمومی ضمن تمهید مقدمات لازم و بهره گیری از همکاری بسیار خوب دوایر مختلف دانشگاه این مرحله از مسابقات را به نحو مطلوب و با رعایت کلیه دستور العملها در محیطی بسیار مناسب برگزار نمود.

[ سه‌شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

قابل توجه اساتید ودانشجویان محترم

برگزاری مسابقه سراسری قرآن وعترت (ع) بخش کتبی

زمان : دوشنبه ۲۹/آذر/۸۹ ساعت ۱۰صبح        

مکان : ۱ ـ شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ع) ـ سوله ورزشی

۲ ـ سایت مرکزی ـ میدان فلسطین (ساختمان شهید دکتر چمران)

منتظر حضور پرشور شما درروز مسابقه هستیم.

کانون قرآن وعترت(ع)

[ سه‌شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز : با همت معاونت پژوهشی دانشگاه توسط دفتر ارتباط با صنعت این واحد دانشگاهی همایش آشنایی با پارک علم و فناوری و ثبت اختراع و قوانین مربوط به آن در صبح روز یکشنبه 21/9/89 در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد که در این همایش پس از تلاوت قرآن آقای مهندس مسگران از پارک علم و فناوری استان مرکزی با بهره گیری از پاور پوینت مسائل ارزنده ای را برای دانشجویان فعال در عرصه پژوهش بیان نمودند که در پایان به سئوالات دانشجویان پیرامون نحوه فعالیت و ثبت اختراع و نقش پارک علم و فناوری در حمایت از دانشجویان پاسخ لازم را ارائه نمودند.

لازم به ذکر است واحد ساوه از جمله واحدهایی است که دارای پارک علم و فناوری زیر نظر وزارت علوم می باشد.

[ سه‌شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز : بمناسبت فرارسیدن محرم و شهادت حضرت اباعبدلله الحسین(ع) مراسم سوگواری در واحد ساوه برگزار گردید در این مراسم ضمن بیان فضائل ائمه معصومین(ع) در رابطه ی اثر جاویدان  حماسه امام حسین(ع) که موجب حیات دوباره امت اسلام و احیای دین رسول خدا(ص) گردید سخنانی توسط امام جمعه دانشگاه بیان شد و در ادامه ذاکرین اهلبیت(ع) در رثای آن حضرت به مرثیه سرایی پرداختند.

لازم به ذکر است در استقبال از این ماه پرشور نمازخانه‌ ها و مساجد دانشکده های این دانشگاه سیاهپوش گردیده و عبارتهای زیبایی از معصومین و بزرگان دین در محوطه و جاهای مناسب نصب گردیده است.

[ سه‌شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز : نشست ویژه پیرامون برگزاری مسابقات کتبی قرآن و عترت در واحد ساوه بنا به دعوت رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با توجه به اینکه استقبال خوب و بی نظیری از مسابقات آموزشی قرآن و عترت در این واحد دانشگاهی صورت گرفته در رابطه با برگزاری بخش کتبی این مسابقات جلسه ای تشکیل شد و پیرامون اجرای دستورالعمل مسابقات و رعایت تمامی مفاد بخشنامه توضیحات لازم ارائه گردید و مقرر گردید با همکاری دوایر مختلف از جمله آموزش و امتحانات این بخش از مسابقات بنحو مطلوب صورت گیرد. فضای مطلوب ، پذیرایی مناسب و تکریم داوطلبان مورد تأکید فراوان مسئولین می باشد.

[ سه‌شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

خبرنگار ایسکانیوز : پنجمین نشست شورای اطلاع رسانی منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی با حضور آقای دکتر نظام آبادی دبیر منطقه 5 و پی گیری آقای مهندس بورقانی در دبیرخانه منطقه در روز شنبه 20/9/89 برگزار شد. در این نشست مدیران روابط عمومی واحدهای دانشگاهی منطقه  ضمن ارائه گزارش مختصر از فعالیت های صورت گرفته از رهنمودهای عالمانه آقای دکتر نظام آبادی بهره‌مند گردیدند و آقای مهندس بورقانی ضمن تبیین فعالیت‌ های شورای اطلاع رسانی منطقه پیرامون تشکیل کارگروههای پنجگانه مطالب مبسوطی را بیان نمودند و در بخشی از این نشست ضمن مشخص نمودن مسئولین هر کارگروه ، حاضرین بر اساس توانمندیها و تجارب فردی در کارگروهها عضو شدند که مقرر شد در اسرع وقت تشکیل جلسه صورت گرفته و ماحصل نشست تخصصی به شورا ارائه گردد.

توضیح اینکه مدیر روابط عمومی واحد ساوه باتفاق کارشناس و نماینده خبرگزاری حضور داشته اند.

[ سه‌شنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

آقای دکتر بختیاری نماینده وزارت علوم باتفاق مهندس رستگار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه حضور یافتند، این حضور که مصادف با برگزاری جلسه شورای اداری این واحد دانشگاهی  بود ، وی با اظهار خشنودی از حضورشان در این واحد دانشگاهی مطالب ارزشمندی پیرامون دانشگاه و سیاستهای کلان در زمینه پژوهشی ، آموزشی و ... بیان نمودند . در ادامه استاد حیدری ریاست واحد ساوه ضمن ادای احترام به ساحت مقدس شهدا ، ایام محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر را گرامی داشته و موقعیت این واحد دانشگاهی را در زمینه های آموزشی ، عمرانی ، فرهنگی و توفیقات بدست آمده و سیاستهای چشم انداز دانشگاه  رابیان نمودند و معاونین و روسای دانشکده ها هر کدام پیرامون مسائل مختلف حوزه کاری خود را بیان نمودند و درخواستهایی را نیر عنوان نمودند.

دکتر بختیاری بیان داشتند وزارت علوم مدعی سیاست گذاری علم در کشور می باشد و باید با نگاه عالمانه براساس قابلیتها و پنانسیل هر دانشگاه حمایتهای لازم را از آنها داشته باشد .

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به سهم دانشگاههای کشور در تولید علم در مقایسه با سال 80 اعلام نمودند علیرغم رشد بسیار چشمگیر هنوز نتوانسته ایم سهم واقعی خود را کسب کنیم و این برای میهن اسلامیمان مناسب نیست و باید با تلاش پی گیر و مضاعف به مراتب بالاتری دست پیدا کنیم.

لازم بذکر  است پس از پایان جلسه ریاست واحد باتفاق آقای دکتر بختیاری از امکانات و ساختمانهای دانشگاه بازدید نمودند و عظمت این واحد با دانشگاههای بزرگ دولتی برابر دانستند و از تلاش بی وقفه ریاست واحد و همکاران تقدیر نمودند.

[ پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به مناسبت عید سعید غدیرخم و هفته بسیج ، مراسم جشنی با حضور آقای مهندس آقامیری معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه در محل دبستان سما برگزار شد .

در این جلسه ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید ، معاون پرورشی مدرسه در خصوص عیدسعید غدیرخم مطالبی ایراد نمودند. از دیگر برنامه های این مراسم اجرای نمایش و موسیقی و مدیحه سرائی بود که مورد توجه دانش آموزان قرار گرفت . در پایان به دانش آموزان سید و برندگان مسابقات طرح قدس جوایزی با حضور مسئولین آموزشکده سما اهدا شد.

[ پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۸:٠٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ، اردوی کوهپیمایی با حضور تعداد 14 نفر از دانشجویان پسر آموزشکده سما واحد ساوه برگزار گردید.

در این اردو که به همت دفتر بسیج دانشجویی آموزشکده برگزار گردید ، دانشجویان پس از اجتماع در محل آموزشکده با یک دستگاه مینی بوس به کوههای اندیس اعزام شدند و پس از کوهپیمائی و اقامه نماز ظهر و عصر و صرف ناهار به سمت آموزشکده حرکت کردند.

[ پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٧:٥٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به منظور آگاهی بخشی دانشجویان در مورد خطرات ابتلا به بیماری ایدز ، راههای پیشگیری ، انتقال ویروس ، علائم ظهور ویروس در نهایت درمان ایدز تعدادی از کارشناسان اداره بهداشت و درمان شهرستان ساوه بمدت سه روز با حضور در کلاس های درسی ، دانشجویان را با این بیماری مهلک آشنا نمودند.

لازم به ذکر است طی این مدت تعداد 418 نفر از دانشجویان در این کلاسها حضور داشتند.

[ پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

جلسه دوماهانه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور هیئت رئیسه دانشگاه و کارکنان دانشگاه و آموزشکده سما در محل سالن اجتماعات شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) واحد ساوه برگزار شد.

در این جلسه که به مناسبت عید سعید غدیرخم و هفته بسیج برگزار شد ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید ،استاد حیدری ریاست محترم واحد ضمن عرض خیرمقدم و تقدیر و تشکر از حضور کلیه همکاران به بیان برخی از مطالب پیرامون موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور پرداختند. در ادامه به موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در حوزه های مختلف آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی ، اداری و مالی  و سما پرداختند و کسب رتبه برتر واحد ساوه در سطح دانشگاههای آزاد اسلامی را مرهون تلاش اساتید، کارکنان و دانشجویان دانستند و این افتخار را در جهت رشد و شکوفائی دانشگاه مهم دانستند و ابراز امیدواری کردند که با تلاش همه بتوانند در سالهای آتی نیز شاهد رشد و شکوفائی دانشگاه باشند. در ادامه جلسات به نفرات برتر مسابقات ورزشی و فرهنگی نیز جوایزی اهداء گردید .

[ پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 بمناسبت فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو و تقارن آن با آغاز ماه محرم و شهادت حضرت اباعبدا... الحسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت ،‌ ریاست واحد ساوه باتفاق معاونین و روسای دانشکده ها ضمن حضور در سر کلاس درس این روز را گرامی داشته و آغاز ماه محرم را تسلیت گفتند .

استاد حیدری ضمن تقدیر از تلاش بسیار خوب دانشجویان از آنان خواستند در عرصه پژوهش دانشگاه فعالیت بیشتری داشته باشند زیرا مسئولین ارشد دانشگاه از واحد ساوه انتظار بیشتری دارند و این امر بسیار بجاست و دانشجویان این واحد دانشگاهی از سطح بسیار بالای علمی برخوردارند.

لازم بذکر است مراسم بزرگداشت روز دانشجو همه ساله در این واحد دانشگاهی با شکوه خاصی برگزار می شود.

[ چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱:٤۱ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

در آستانه ماه محرم بنا به تصمیم شورای فرهنگی دانشگاه این واحد دانشگاهی ضمن سیاه پوش نمودن نمازخانه‌ ها و مسجد دانشگاه سخنانی از معصومین (ع) در عظمت این ماه در محوطه و ساختمانهای دانشگاه نصب نمودند و مقرر شد سه روز از دهه اول مرثیه خوانی در رثای حضرت امام حسین (ع) با بهره‌‌گیری از مداحان و ذاکرین اهلبیت (ع) صورت گیرد.در این خصوص دانشجویان و شیفتگان آن حضرت در نمازخانه‌ های دانشکده ها اجتماع نموده و ضمن بهره گیری از سخنان روحانیون به عزاداری می پردازند.

[ چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱:٤٠ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به همت دفتر فرهنگ اسلامی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در آستانه ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت و بمنظور هر چه بیشتر آشنا نمودن جوانان با حماسه پرشور حسینی ، نمایشگاه ارائه محصولات فرهنگی ویژه ماه محرم در شهرک دانشگاهی  خاتم الانبیاء (ص) واحد ساوه آغاز به کار نمود که استقبال بسیار خوب محبان اهلبیت (ع) را بهمراه داشته است.لازم به ذکر است این نمایشگاه در سایت مرکزی واحد ساوه نیز برگزار خواهد شد.

[ سه‌شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

همزمان با دیگر واحدهای دانشگاهی آزمون کارشناسی ناپیوسته با حضور بیش از 1600 داوطلب در روز جمعه 12/9/89 در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردید.

 بر اساس تصمیم ستاد برگزاری آزمون این واحد دانشگاهی ضمن تمهید مقدمات لازم برای هر چه بهتر برگزار نمودن آزمون یک سالن ورزشی ویژه جهت استراحت و پذیرایی از اولیاء داوطلبان در نظر گرفته شد ؛ لازم به ذکر است این واحد دانشگاهی دارای 14000 دانشجو در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد است که در سه سایت مشغول به تحصیل می باشند.

[ سه‌شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

حیدری نوری رئیس واحد ساوه : کلید پیشرفت و ترقی دانشجویان انجام فعالیتهای پژوهشی و شرکت در همایشهای علمی است.

در همایشی که با عنوان « کاربرد نانو در بیولوژی » با حضور آقای دکتر منجمی از اساتید برجسته واحد علوم و تحقیقات تهران در روز پنجشنبه 11/9/89 به همت آقای دکتر ارادتمند معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در این واحد دانشگاهی برگزار گردید پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی استاد حیدری نوری ریاست واحد ضمن عرض خیرمقدم به جناب آقای دکتر منجمی و اساتید حاضر در همایش از حضور فعال دانشجویان در همایشهای مختلف تقدیر نمودند و کلید پیشرفت و ترقی دانشجویان را انجام فعالیتهای پژوهشی و شرکت در همایش های علمی دانستند وی در ادامه از انجمنهای علمی که نهایت همکاری را با حوزه پژوهش داشته اند تقدیر نموده و سوابق علمی و پژوهشی آقای دکتر منجمی عضو هیأت علمی واحد علوم و تحقیقات تهران و بخشی از فعالیتهای وی را بیان نمودند.

در ادامه آقای دکتر منجمی ضمن حضور در جایگاه از ریاست واحد تشکر نموده و مطالب علمی خود را در رابطه با علوم بین رشته ای آغاز نمودند و افزودند ارتقاء سطح علمی و تحقیقات پیشرفته تر بایستی بوسیله علوم بین رشته ای باشد که این بیانگر اهمیت این رشته می باشد زیرا علوم بین رشته ای مرزی بین دیگر رشته ها قایل نیست.

وی پس از ارائه مطالب علمی و ارزنده خود پیرامون ( نانو) به سئوالات مطرح شده دانشجویان پاسخ داده و در پایان جلسه با اهداء لوح و شاخه گل از ایشان تجلیل بعمل آمد

[ سه‌شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

اگر قران در متن زندگی قرار گیرد سعادت انسان تضمین شده است

 

 دومین مراسم محفل انس با قرآن با حضور حاج احمد ابوالقاسمی قاری بین المللی قرآن و برادر ابوالفضل صفری قاری کشوری و آقایان کرمی و صابر نژاد از قاریان شهرستان ساوه در روز یکشنبه 7/9/89 در واحد ساوه برگزار شد .

این محفل نورانی پس از اقامه نماز در مسجد حضرت زهرا(س) سایت مرکزی این واحد دانشگاهی آغاز گردید که استاد حیدری ریاست واحد ضمن بیان شمه ای از عظمت قرآن و اینکه انسانها اگر با قرآن مأنوس شوند و قرآن مجید در متن زندگی انسان قرار گیرد سعادت آنان تضمین شده است سخنان ارزنده ای را بیان نمودند و در ادامه توسط قاریان محترم تلاوتهای زیبایی صورت گرفت که شور و نشاط خاصی بین مستمعین ایجاد نمود . در بخشی از این برنامه استاد حاج احمد ابوالقاسمی طی سخنانی اهمیت و ارزش قرآن در بخش قرائت و تلاوت را بیان نمودند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت و پس از تلاوت بسیار دلنشین وی ، مسابقه فرهنگی برگزار و به دو نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهداء گردید این محفل معنوی رأس ساعت 21 با ضیافت شام پایان یافت.

[ دوشنبه ۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه آقای دکتر ارادتمند و با همکاری ریاست دانشکده فنی و مهندسی شهرک دانشگاهی آقای دکتر مهندسی  همایش یکروزه با عنوان «آخرین تحولات در زمینه فرآیندهای تولیدی» در واحد ساوه برگزار شد.

این همایش با دعوت از آقای دکتر امیر عبدا... از اساتید برجسته و صاحب نام رشته مکانیک و عضو هیأت علمی دانشگاه امیر کبیر برگزار شد که مسائل بسیار مهم و ارزنده ای را ایشان بیان نمودند که دانشجویان این رشته و جمعی دیگر از دانشجویان استقبال  بی نظیری نمودند .

این همایش رأس ساعت 16 با اهداء لوح همراه با شاخه گل به آقای دکتر امیر عبدا... به پایان رسید.

[ دوشنبه ۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

مسابقات تنیس روی میز دانشجویان پسر منطقه پنج از تاریخ 30/8/89 لغایت 2/9/89 با شرکت 12 تیم به میزبانی واحد نراق برگزار گردید که تیم تنیس روی میز واحد ساوه موفق به کسب کاپ اخلاق این دوره از مسابقات گردید.

لازم بذکر است تیم دانشجویان پسر واحد ساوه متشکل از آقایان 1- امید همت 2- سید حسین اعلایی 3- آزاد دهقان 4- ابوالفضل توکلی می باشد.

[ دوشنبه ۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

مسابقات شطرنج دانشجویان پسر منطقه پنج از تاریخ 90/8/89 لغایت 3/9/89 با شرکت 14 تیم به میزبانی واحد نراق برگزار گردید که تیم تنیس روی میز واحد ساوه موفق به کسب مقام نایب قهرمانی تیمی (1- سید بابک ابطحی 2- پیمان یاغلی 3- کاوه یاغلی 3- کاوه صبری 4- علیرضا اهلی 5- محمد محمدیاری) و کسب مقام قهرمانی انفرادی آقایان سید بابک ابطحی و پیمان یاغلی گردید.

[ دوشنبه ۸ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

در آستانه عید سعید غدیر خم و هفته ولایت جلسه دو ماهیانه کارکنان واحد ساوه در روز چهارشنبه 3/9/89 در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء (ص) برگزار شد . در این مراسم پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ،‌ استاد حیدری ریاست واحد با گرامیداشت هفته بسیج و هفته ولایت ، عید امامت امیر میدان بیان و تک سوار عرصه عرفان و معرفت حضرت علی (ع) را به کلیه همکاران تبریک گفتند و با توجه به حضور کلیه معاونین و روسای دانشکده ها از تلاش بی وقفه آنان و پرسنل محترم تقدیر نمودند و اعلام داشتند توفیقات بدست آمده حاصل کار و هماهنگی جمعی است و عنایت ریاست عالیه دانشگاه به واحد ساوه در واقع تجلیل از زحمات شما همکاران ارجمند است . در ادامه معاونین و روسای دانشکده ها ضمن حضور در جایگاه مراتب تبریک بمناسبت این ایام با عظمت را اعلام نموده و از همکاری بی شائبه و خوب همکاران در حوزه های مختلف تقدیر نمودند در بخش دوم برنامه پس از پذیرایی از برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت و مسابقات ورزشی جام رمضان با اهداء جوایز تقدیر بعمل آمد و از طرفی حوزه بسیج اداری ضمن برگزاری مسابقه فرهنگی بمناسبت هفته بسیج به 8 نفر از برگزیدگان جوایزی اهداء گردید و اسامی کلیه اعضاء بسیج کارکنان قرائت گردید و مقرر شد هدایایی به بسیجیان فعال حوزه اداری نیز تقدیم گردد .

لازم به ذکر است به شکرانه انتخاب ریاست واحد جناب استاد حیدری نوری بعنوان مدیر نمونه ضیافت نهار و پذیرایی از همکاران صورت گرفت.

[ شنبه ٦ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٢۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 همزمان با دیگر واحدهای دانشگاهی آزمون کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی در روز جمعه 12/9/89 در دو نوبت صبح و عصر با حضور بیش از 1585 نفر از خواهران و برادران برگزار خواهد شد .

لازم بذکر است این آزمون در سالنهای تربیت بدنی شهرک دانشگاهی برگزار می گردد و داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را از طریق اینترنت دریافت خواهند نمود و در صورت مشاهده هر گونه نقص در کارت ورود به جلسه می باید شخصاً با در دست داشتن اصل کارت ملی و یا شناسنامه به باجه رفع نقص واقع در شهرک دانشگاهی مراجعه نمایند .

تذکر مهم اینکه کلیه داوطلبان در روز آزمون می باید یکساعت قبل از شروع آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند و این واحد دانشگاهی تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر این مرحله از آزمون فراهم نموده است.

[ شنبه ٦ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٩:٢٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 بمناسبت هفته ولایت و در آستانه عید غدیرخم و با توجه به معرفی استاد حیدری به عنوان مدیر برتر در بین واحدهای دانشگاهی معاونین،کارکنان ، مدیران ، اساتید و جمعی از دانشجویان با استاد حیدری دیدار نموده و مراتب تبریک و تهنیت خود را تقدیم ایشان نمودند که استاد حیدری ضمن تشکر از آنان ، موفقیتهای بدست آمده را حاصل تلاش و همکاری همه اعضا دانشگاه دانسته و متقابلاً از آنان تقدیر نمودند.

[ شنبه ٦ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 با توجه به انتخاب استاد حیدری بعنوان مدیر نمونه در بین واحدهای دانشگاهی در شصت و دومین اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاهی جناب سرهنگ رجبی باتفاق جمعی از پرسنل ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه با استاد حیدری ریاست واحد دیدار نموده و کسب این موفقیت را به وی تبریک گفتند و پیرامون مسائل مختلف بحث و تبادل نظر نمودند. لازم به ذکر این این واحد دانشگاهی به همت ریاست واحد تعامل بسیار مطلوب با نهادها ، سازمانها و ادارات شهرستان ساوه دارد که این امر موجب تسهیل و تسریع امور گردیده است.

[ شنبه ٦ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٩:۱۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

در آستانه عید ولایت حضرت علی (ع) و هفته بسیج همایش علمی با عنوان (شخصیت سالم و بهزیستی روانشناختی) در روز چهارشنبه 3/9/89 به همت مهندس عزیزی معاونت دانشجویی دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد.

در این همایش که با استقبال بسیار خوب دانشجویان ، اساتید و همکاران دانشگاهی همراه بود پس از تلاوت قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی ، استاد حیدری ریاست واحد طی بیانات ارزشمندی ضمن عرض تبریک بمناسبت عید غدیر و گرامیداشت هفته بسیج از حضور خانم دکتر فردوسی تشکر نمودند و توصیه وی به دانشجویان بهره مندی هر چه بیشتر از بیانات خانم دکتر فردوسی در زمینه شخصیت سالم و بهزیستی روانشناختی بود. در ادامه خانم دکتر فردوسی سخنران ویژه این مراسم طی سخنان مبسوط و لرزنده ، پیرامون شخصیت سالم مؤلفه های مهمی را بیان نمودند و شخصیت سالم را شخصیت قوی و کسانی که قادر به حل مسئله هستند معرفی نمود و در رابطه با امیدواری که می تواند نشاط و بالندگی را همراه داشته باشد مطالبی علمی ارزنده ای را بیان نمودند.

در بخش دوم برنامه پرسش و پاسخ صورت گرفته و به بیش از 50 مورد از سؤالات در زمینه های روانشناختی و روانشناسی و مسائل تربیتی پاسخ دادند.

[ چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٤:٤۱ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به نقل از  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه  ، بمناسبت هفته بسیج نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در واحد ساوه برگزار گردید. این نمایشگاه با حضور فرماندهی سپاه شهرستان ساوه جناب سرهنگ رجبی و استاد حیدری ریاست واحد و جمعی از مسئولین در صبح روز دوشنبه 1/9/89 در ساختمانهای فنی و مهندسی و دانشگاه کشاورزی افتتاح گردید.

[ سه‌شنبه ٢ آذر ۱۳۸٩ ] [ ٧:۳٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در شصت و دومین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی که در روز شنبه 29/8/89 در واحد علوم و تحقیقات تهران  با حضور آقای دکتر جاسبی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی ، معاونین ، مدیران و روسای مناطق پانزده گانه برگزار گردید استاد حیدری نوری ریاست واحد ساوه بعنوان رئیس نمونه و برتر معرفی شدند.

دبیری این اجلاس را آقای دکتر زارع معاون پارلمانی دانشگاه بعهده داشتند که بهنگام دعوت از استاد حیدری نوری برای ارائه عملکرد و فعالیت واحد ساوه از ایشان بعنوان مدیر پر تلاش و موفق که طی ده سال مسئولیت واحد ساوه خدمات ارزنده و  شایان توجهی به دانشگاه نموده اند و تحولی بزرگ در حوزه های عمرانی ، آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی ایجاد نموده اند که خدمات ایشان ماندگار خواهد بود یاد کردند.

با حضور استاد حیدری نوری در جایگاه ابتدا کلیپ ویژه واحد ساوه تهیه شده توسط روابط عمومی که بیانگر بخشی از فعالیتها در این واحد دانشگاهی است پخش شد سپس وی سخنان خود را با نام و یاد خداوند و درود به روح بلند امام(ره) و شهدا و ادای احترام به ریاست عالیه دانشگاه و حضار گرامی آغاز نمودند و با قرائت یک بیت شعر

« اگر اندر نظر لطف تو اکسیر نبود          خدمت ناقص ما قابل تقدیر نبود»  سپاس و قدرشناسی خود را اعلام داشتند.

وی در تجلیل از عظمت کارهای ریاست عالیه دانشگاه گفتند  فعالیتها و خدمات ما در مقابل کار عظیمی که شما انجام داده اید کوچک و ناچیز است و تحت الشعاع کارهای ارزنده حضرتعالی است.

حیدری نوری در اهمیت دانش و اندیشه گفت مردم میهمان تاریخند ، می آیند و پس از رفتن فراموش می شوند. اما مردان دانش و ادب و فرهنگ میزبان تاریخند و خود تاریخ سازند و به دلیل تاریخ سازی همراه تاریخند و این همراهی با تاریخ موجب جاودانگی است . و در ارزش علم و دانش بیان داشتند مجسمه 41 متری لنین در تاشکند پس از چند سال بر زمین افتاد و مجسمه نظامی بزرگ همچنان پابرجا و استوار است.

فحوای کلام استاد حیدری نوری ارج نهادن به زحمات بی شائبه و جهادگونه ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی آقای دکتر جاسبی و خانواده بزرگ دانشگاه بود که سخنان خود را با این بیت شعر به پایان رسانید

«‌چنین گفتند پیران خردمند          شناسایی حق در حق شناسی است»

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی واحد ساوه

[ دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com