روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با همت معاونت پژوهشی این واحد دانشگاهی دکتر ارادتمند ، نمایشگاه کتاب با بیش از 1200 عنوان در رشته های فنی و مهندسی از جمله عمران ، شیمی ، صنایع ، الکترونیک و در رشته های علوم انسانی ( حسابداری ، مدیریت ،‌روانشناسی ، زبان عمومی ) و کتب عمومی مورد نیاز دانشجویان و نیز حدود 70 عنوان نرم افراز و 50 عنوان مجلات تخصصی برگزار گردیده است.

این نمایشگاه توسط انتشارات « سیتا» در ساختمان دانشکده کشاورزی دایر گردیده  که مورد استقبال خوب دانشجویان قرار گرفته است.

[ چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به نقل از دکتر ارادتمند معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه همایش ملی با عنوان «مباحث نوین در کشاورزی» در آبان ماه سالجاری  در واحد ساوه برگزار خواهد شد .

محورهای این همایش عبارتند از :

1-    به نژادی گیاهان زراعی وباغی

2-    کاربرد دیو تکنولوژی و کشت بافت در علوم کشاورزی

3-    تنش در تولید محصولات کشاورزی

4-    کاربرد علوم نانو در کشاورزی

5-    فیزیولوژی عملکرد محصولات کشاورزی

6-     فیتو شیمی و تولید گیاهان دارویی و ادویه ای

7-    تغذیه دام های کوچک و بزرگ

8-    فیزیولوژی دام های کوچک و بزرگ

9-    نقش تکنیک های تولید مثلی در تولیدات دامی

10-  کاربرد ژنتیک کمی و مولکولی در تولید محصولات کشاورزی

واحد های مشارکت کننده در این همایش عبارتند از ( اردبیل ، اراک ، اسلامشهر ، بافت  ، بروجرد ، خرم آباد ، رامهرمز ، رودهن ، سراب ، شوشتر، شهر قدس ، فلاورجان ، فسا ، گرمسار ، محلات ، نراق ، ورامین ، همدان ) آخرین مهلت ارسال اصل مقالات 15/5/1390 می باشد.

[ سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

نوزدهمین دوره مسابقات دو ومیدانی دانشجویان پسر منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامی با حضور چهارده تیم از واحدهای دانشگاهی منطقه طی سه روز از تاریخ 29 لغایت 31/1/90 در واحد ساوه برگزار خواهد شد.

سرپرست اجرایی این دوره از مسابقات اعلام نمود که این مسابقات با همکاری اداره تربیت بدنی شهرستان در استادیوم شهید چمران برگزار خواهد شد که داوران و مربیان و مسئولین تربیت بدنی همانند گذشته همکاری لازم را با دانشگاه خواهند داشت.

گزارش کامل این دوره از مسابقات پس از اتمام اعلام خواهد شد.

[ سه‌شنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٧:٥٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

مدیر کل سنجش و نظارت فرهنگی آقای دکتر رستمی طی نشستی که در روز یکشنبه 28/1/1390با شورای فرهنگی این واحد دانشگاهی داشتند ضمن آشنایی با اعضاء شورا و شنیدن عملکرد حوزه ها از آنان خواستند نقطه نظرات با پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه فرهنگی بیان نمایند که حیدری ریاست واحد و معاونین مسائل مختلفی را عنوان نمودند و پیشنهادات لازم را نیز بیان کردند که طی جمعبندی که توسط جناب دکتر رسولی از مطالب عنوان شده صورت گرفت وی اعلام نمود واحد ساوه دارای عملکرد بسیار مثبت است و می باید از نظرات و دیدگاه های مسئولین این واحد استفاده شود لازم به ذکر است دکتر رستمی از خوابگاهها و نمازخانه ها و امکانات فرهنگی بازدید به عمل آوردند و ضمن بیان نقطه نظرات رضایت همه جانبه خود را اعلام نمودند و رهنمود هایی نیز ارائه کردند.

[ دوشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به نقل از آقای لطیف مدیر دفتر آموزش نیروی انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه ، این واحد دانشگاهی در تاریخهای 21و22/1/90 ( روزهای یکشنبه و دوشنبه) میزبان برگزاری کارگاه مسئولین دفاتر ریاست واحد های  منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامی بود و با دعوت از آقای دکتر  علیرضا شریفی عضو هیأت علمی واحد متبوع  بعنوان مدرس این کارگاه  ، بنحو مطلوب برگزار گردید، اقدامات صورت گرفته این دوره به  شرح ذیل اعلام میگردد: 1- تقدیم بسته کمک آموزشی به همراه وسایل مورد نیاز به شرکت کنندگان  2- آماده سازی وسایل کمک آموزشی شامل ویدئو پرژکتور و...  3- تهیه وتنظیم واجرای دقیق (برنامه زمانبندی) 4- تهیه فیلم وعکس از کارگاه 5- اسکان میهمانان در یک مکان مناسب 6- بازدید از آثار باستانی  شهرستان7-  ایجاد فضای مناسب برای مشارکت فعال و بیان نظرات شرکت کنندگان در طول مدت برگزاری کارگاه 8- تنظیم و تکمیل فرم نظر سنجی در پایان کارگاه و ابراز رضایت کامل شرکت کنندگان از وکیفیت برگزاری )

[ دوشنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

فصلنامه پژوهشی علوم اسلامی که در ششمین سال فعالیت خود می باشد بیست و یکمین شماره خود را منتشر نمود ، مهمترین عناوین در این شماره عبارتند از : ( ابعاد وجودی انسان در منظومه هندویی ، معنا شناسی خشیت در قرآن ، بررسی انسان کامل  با تاکید بر اندیشه های حضرت امام (ره) ، ماهیت تجربه ی عرفانی در اندیشه سهروردی ، حقیقت تجسم اعمال از دیدگاه متکلمان اسلامی ، ولایت در عرفان ، جلوه مهدویت در اندیشه اهل سنت)

این فصلنامه به مدیر مسئولی دکتر قیوم زاده عضو هیأت علمی از گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه منتشر می گردد که با توجه به محتوای علمی و ارزنده آن مورد استقبال بسیار خوب پژوهشگران و دانشجویان قرار گرفته است.

[ یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به نقل مهندس فخاریان آزمون کارشناسی ارشد این واحد دانشگاهی در 17 رشته تحصیلی در روزهای پنجشنبه ، جمعه ، شنبه 22 ، 23 ، 24/2/90 برگزار خواهد شد.

در این آزمون جمعیتی بالغ بر 2387 نفر خواهر و برادر شرکت خواهند نمود و توزیع کارت ورود به جلسه از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت خواهد پذیرفت که در ان تاریخ و ساعت حضور در جلسه آزمون با مشخصات کامل درج گردیده است و داوطلبان در صورت مشاهده هر گونه نقص و مغایرت مشخصات در کارت می باید شخصاً با در دست داشتن شناسنامه و یا کارت ملی به ستاد رفع نقص مستقر در شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء (ص) واقع در کیلومتر 4 جاده نور علیبیک مراجعه و نسبت به رفع نقص اقدام نمایند.

ضمناً راهنمای کلی آزمون کارشناسی ارشد واحد ساوه در سایت خبری www.anasaveh.ir و وبلاگ روابط عمومی این واحد دانشگاهی به آدرس  pr246.persianblog.irدرج گردیده است.

[ یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

براساس مصوبه شورای اداری و دستورالعملهای موجود مراسم جشن فارغ التحصیلی بیش از 2000 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با شکوه خاصی در روز پنجشنبه 25/1/90 در سالن شهدای دانشجو سایت مرکزی برگزار گردید.

این مراسم توسط هنرمندان صدا وسیما با برنامه های شاد و متنوع اجرا گردید که مورد توجه فارغ التحصیلان قرار گرفت. مهندس عزیزی معاونت دانشجویی دانشگاه طی سخنانی اقدامات صورت گرفته برای انجام امور فارغ التحصیلان و نیز ارتقاء سطح علمی آنان را بیان نمودند سپس اسماعیلی ریاست دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه نیز بیان نمودند زیباترین دوران عمر انسان دوره ای است که انسان به تحصیل اشتغال دارد و اصولاً مقوله ای بنام فارغ التحصیلی وجود ندارد و انسان باید در همه حال به کسب علم و دانش بپردازد که به استناد آیات قرآن این افراد مقامی بس رفیع و جایگاهی والا دارند .

در این مراسم از تیم انتخابی دانشجویان فنی و مهندسی که در مسابقات لیگ علمی دانشجویی شرکت داشتند با اهداء لوح و هدیه تجلیل بعمل آمد و همچنین از دانشجویان صاحب ابداع و اختراع و نوآوری و دارای رتبه تجلیل شد.

[ یکشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور 136 زوج و جمعیتی بالغ بر یکهزار نفر در سالن شهدای دانشجو در روز چهارشنبه 24/1/90 برگزار شد . در این مراسم جمع کثیری از دانشجویان ،‌خانواده های معظم شهدا ، مسئولین شهر حضور داشتند که با توجه به دعوت از مجری و هنرمندان صدا و سیما مرکز استان قم از شکوه و تنوع خاصی برخوردار بود.

در این مراسم علاوه بر اجرای موسیقی سنتی ، موسیقی محلی در دو مرحله به اجرا در آمد که مورد توجه حضار قرار گرفت.

سخنران این مراسم حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حاج سیدحسین تقوی امام جمعه شهرستان ساوه بودند که با عرض تبریک به مزدوجین از تلاش مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری جشن و ترویج امر ازدواج که سنت رسول گرامی اسلام (ص) است تقدیر نمودند.

امام جمعه ساوه با بهره گیری از آیات الهی قرآن ازدواج را امری مقدس دانست که موجب رسیدن انسان به آرامش و کمالات می گردد و بیان داشتند امر ازدواج به موفقیت و تلاش بیشتر انسان می انجامد ، انسان را از آلودگیها و مفاسد دور نگه می دارد.

لازم بذکر است در این مراسم اسماعیلی ریاست دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه نیز طی سخنانی آثار و برکات ازدواج را بر شمردند  و در طول برنامه در دو نوبت مسابقه ای شاد برگزار شد که موجب انبساط خاطر حاضرین گردید.

[ پنجشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٩:۱٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به نقل از مهندس عزیزی معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مرکز بهداشت شهرستان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی همایشی تحت عنوان « مقاومت در برابر داروهای ضد میکروبی بعنوان یک تهدید جهانی» در روز چهارشنبه 24/1/90 در سالن اجتماعات سایت مرکزی برگزار گردید .

این جلسه پس از تلاوت قرآن و خیرمقدم با سخنرانی آقای دکتر صفدری آغاز گردید که وی با بیان مطالب بسیار ارزشمند و علمی و مستند پیرامون مسائل درمانی و چگونگی استفاده صحیح از دارو و رعایت بهداشت را عنوان نمودند که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت. در این همایش بروشور حاوی مطالبی پیرامون علائم انواع بیماری ،‌استفاده از داروها درج گردیده بود.

[ پنجشنبه ٢٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٩:۱۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

اولین جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور کلیه اعضا در سالن جلسات تشکیل شد در این جلسه پس از تلاوت قران ریاست واحد پیشرفت امور در این واحد دانشگاهی را بسیار خوب ارزیابی نموده و از تلاش معاونین و روسای دانشکده ها و پرسنل دانشگاه تقدیر نمودند در این جلسه پیرامون استراتژی جدید دانشگاه ، اولویت امور جاری  ، برگزاری همایش مدیران گروه ها و برنامه ریزی درسی ترم تابستان تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

[ یکشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٠۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به نقل از  معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با توجه به ثبت نام بیش از 136 زوج دانشجو در سال تحصیلی جاری و تصمیم شورای اداری دانشگاه جهت برگزاری جشن ازدواج دانشجویی در مورخه 24/1/89 کارگاه آموزش خانواده ویژه مزدوجین در روز چهارشنبه 17/12/89 در سالن اجتماعات سایت مرکزی برگزار شد که در این جلسه پس از تلاوت قرآن مجید ، حیدری نوری ریاست واحد طی سخنان مبسوطی به اهمیت خانواده در اسلام اشاره نمودند و مهمترین بخش از بیانات وی وجود صداقت ، صمیمیت و تعهد بین زن و مرد در زندگی زناشویی را موجب قوام خانواده دانستند در ادامه خانم دکتر فرقدانی طی سخنانی  مهمترین امور و کلید طلایی و رمز  موفقیت در خانواده را بیان نمودند .

فرقدانی بیان داشتند نگاه امروز ما می باید به خانواده و مسائل مربوط به آن تغییر یابد و بسیاری از مشکلات موجود بواسطه عدم تغییر این بینش می باشد .

لازم بذکر است در پایان به مزدوجین نیز هدایایی تقدیم گردید.

[ یکشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٠٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه واحد ساوه تشکیل جلسه داد ، در این جلسه حیدری نوری ریاست واحد ضمن ارائه رهنمودهای لازم ، تاکید بر هر چه باشکوه تر برگزار نمودن این مراسم داشتند ؛  در پایان مقرر شد مراسم در روز چهارشنبه 24/1/90 با حضور مسئولین شهرستان و استان و دعوت از روسای مناطق صورت پذیرد و با دعوت از مجری صدا و سیمای مرکز استان قم و گروههای مختلف هنری و محلی لحظات شادی این مراسم ایجاد گردد. 

[ پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بمناسبت فرا رسیدن سال نو طبق سنوات گذشته برای تقویت روابط حسنه و ایجاد تعامل هر چه بیشتر فرهنگی ، حیدری نوری ریاست واحد ساوه با اتفاق حجه الاسلام والمسلمین حاج حسن حبیبی تبار مدیر گروه معارف اسلامی و جمعی از روحانیون گروه معارف با حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج سید حسین تقوی امام جمعه محترم شهرستان ساوه دیدار نمودند .در این دیدار ضمن تبریک سال نو مراتب تقدیر دانشگاهیان را به واسطه همکاری همه جانبه با دانشگاه اعلام نمودند امام جمعه ساوه نیز متقابلاً آغاز سال نو را تبریک گفته و موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه را بسیار عالی توصیف نمودند.

[ پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

در چهارمین المپیاد ورزشی دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای سما سراسر کشور رشته ورزشی فوتسال منطقه 5 سما در واحد ساوه برگزار شد .

در این دوره از مسابقات که از تاریخ 23/12/89 لغایت25/12/89 برگزار گردید، تیم هایی از شهرهای ساوه ، ملایر و خرم آباد شرکت داشتند که در نهایت تیم واحد ملایر مقام برتر مسابقات را به دست آورد و به مرحله کشوری راه یافت . تیم واحد های خرم آباد و ساوه به ترتیب مقام دوم و سوم مسابقات را کسب کردند.

[ پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 در اولین همایش منطقه ای سیستم مدیریت ساختمان  که در آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد اسلامشهر برگزار شد مقاله آقای مهندس روح اله افقی عضو هیات علمی آموزشکده سما واحد ساوه با عنوان "سیستم بهینه سازی انرژی ،کنترل هوشمند تاسیسات ساختمان"پذیرفته و چاپ گردید.

[ پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۸:٠٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در اجرای دستورات ریاست عالیه دانشگاه مبنی بر ایجاد تسهیلات لازم برای اساتید ، همکاران دانشگاهی در ایام نوروز در طی 15 روز ، ‌پذیرای بیش از 120 نفر از همکاران دانشگاهی بوده است .

لازم بذکر است طی این ایام خوابگاه دانشجویی با امکانات لازم بصورت رایگان و بهره گیری از پرسنل با تجربه دانشگاه در خدمت مسافرین نوروزی بوده است و براساس برگه های نظر سنجی اکثریت قریب به اتفاق همکاران نهایت رضایت را اعلام نموده اند.

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱:٠٦ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 درود و رحمت حق به روان پاک شهدا و دلاور مردانی که با تمسک به قرآن و سیره اهلبیت (ع) در دفاع از اسلام ناب محمدی (ص) حماسه کربلا را برای همیشه تاریخ جاودان نمودند و در همین راستا برای تعمیق ارزشهای دینی و زنده نگهداشتن یاد شهدا اردوی راهیان نور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در دو مرحله به تفکیک برادر و خواهر برگزار گردید که آثار بسیار ارزشمندی در روحیه دانشجویان داشته است

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱:٠٥ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 اختتامیه سومین جشنواره رشته های الکترونیک و الکتروتکنیک در تاریخ 19/12/89 ساعت 8 صبح با حضور آقای مهندس پیشوا معاون محترم آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی سازمان سما ، آقای آریائی نژاد دبیر محترم منطقه 5 سما ، حجه الاسلام و المسلمین دکتر تقوی امام جمعه شهرستان ساوه ، جناب سرهنگ ویسمه ای فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه ، معاونین محترم دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرستان و دانشجویان شرکت کننده در جشنواره و جمعی از مسئولین شهر در محل آمفی تئاتر آموزشکده سما واحد ساوه برگزار شد .

در این مراسم ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ، تیزر سومین جشنواره مسابقات پخش شد و در ادامه حجه الاسلام و المسلمین دکتر تقوی امام جمعه شهرستان ساوه ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری چنین مسابقاتی در سطح ساوه پرداختند و شهرستان ساوه را شهری نخبه پرور دانستند و وجود افرادی مثل شهید چمران را از برکات شهر ساوه دانستند که با تحصیل علم و رشادت در جبهه های حق علیه باطل به تهذیب نفس نیز پرداختند . ایشان در ادامه به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه و تولید علم پرداختند و اعلام نمودند دانشگاه آزاد در برخی از رشته ها در سطح کشور پیشتاز می باشد وی همچنین مردم ایران را مردم علم دوست دانست که در طول تاریخ به بشریت خدمات قابل توجهی داشته اند . در ادامه مراسم آقای مهندس پیشوا معاون آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی سازمان سما ، ضمن تقدیر و تشکر از کلیه برگزارکنندگان جشنواره به اهداف جشنواره اشاره و اعلام کردند هدف از برگزاری جشنواره در سما ایجاد رقابت در آموزشکده ها جهت ارتقای کیفیت می باشد وی در ادامه افزودند سازمان سما به عنوان یکی از معاونتهای دانشگاه آزاد اسلامی خدمات قابل توجهی در عرصه علمی و پژوهشی و فرهنگی داشته است .

ایشان در ادامه به تعداد آموزشکده ها و مدارس سما اشاره و اعلام نمودند در حال حاضر بیش از 120 آموزشکده و 700 مدرسه در کل کشور به تعلیم و تربیت می پردازند . وی سپس بالا بردن سطح کیفی را از اولویت های سازمان شمردند و اعلام نمودند سازمان سما در صدد بالا بردن سطح کیفیت و استانداردسازی در سطح ملی بتواند گامی در بعد بین المللی بردارد . آقای مهندس پیشوا در ادامه به تعداد رشته های موجود در آموزشکده ها اشاره و اعلام نمودند در حال حاضر بیش از 30 رشته تحصیلی در آموزشکده های سما سراسر کشور تاسیس شده است و ابراز امیدواری کردند که رشته های فنی و حرفه ای نیز به مانند کشورهای پیشرفته در سطح مهارتی تا مقطع دکتری نیز توسعه یابد . وی در ادامه به عملکرد آموزشکده های سما اشاره و اعلام کردند در برخی از آموزشکده هادانشجویان بیش از 60 اختراع و در برخی 20 و 15 اختراع به ثبت رسانده اند و ابراز امیدواری کردند که همچنان شاهد رشد و شکوفایی علمی دانشجویان باشند . در پایان مراسم نفرات برتر رشته های الکترونیک و الکتروتکنیک به شرح ذیل معرفی شدند و ضمن اهداء لوح ، جوایز ویژه ای نیز ارائه گردید .

نتایج آزمون رشته الکتروتکنیک :

آقای میلاد فرخی از واحد ساری با کسب 5/378 امتیاز به عنوان نفر اول

آقای کمیل اسفندیار کلائی از واحد ساری با کسب 9/364 امتیاز به عنوان نفر دوم

آقای مجید فرهادی لشکریانی از واحد سیاهکل با کسب 342 امتیاز به عنوان نفر سوم

نتایج آزمون رشته الکترونیک :

آقای علی مجلسی پور از واحد اراک با کسب 423 امتیاز به عنوان نفر اول

آقای رامین جوکار از واحد شیراز با کسب 380 امتیاز به عنوان نفر دوم

آقای حسام غافری از واحد شیراز  با کسب 366 امتیاز به عنوان نفر سوم

در بخش پروژه های کاربردی و مقالات علمی :

آقای نادر اسکندری دانشجوی رشته الکتروتکنیک واحد سنندج با طرح آیفون بی سیم ویژه معلولین موفق به کسب مقام اول مسابقات گردید .

لازم به ذکر است سومین جشنواره مسابقات علمی مهارتی رشته های الکترونیک و الکتروتکنیک از تاریخ 19-17 اسفند ماه سالجاری به مدت دو روز در واحد ساوه برگزار گردید و دانشجویان ضمن برگزاری امتحانات برنامه های متنوع از قبیل بازدید های علمی ، کارگاه های آموزشی و بازدید های فرهنگی را نیز سپری کردند .

 

 

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱:٠۳ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

سومین جشنواره مسابقات علمی ،مهارتی رشته های الکترونیک و الکتروتکنیک در تاریخ 17/12/89 با حضور مسئولین پژوهش و آموزش سازمان سما ، ریاست محترم دانشگاه و برخی از مسئولین شهر و شرکت کنندگان محترم از مناطق یازده گانه سما در محل آمفی تئاتر آموزشکده برگزار شد .

دراین مراسم ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ، تیزر جشنواره های قبلی پخش شد . در ادامه استاد حیدری نوری ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور کلیه میهمانان به بیان و معرفی برخی از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند و اعلام نمودند دانشگاه آزاد  اسلامی در حال حاضر به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شده است و به گواه بسیاری از اندیشمندان در حال حاضر در برخی از شته های تحصیلی سرآمد دانشگاه های کشور می باشد . ایشان در ادامه به فعالیت های واحد ساوه اشاره کردند و وجود شهر صنعتی ساوه و نزدیکی به پایتخت را وجه تمایز برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه دانستندو رشد وشکوفایی علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سالهای اخیر را باعث مباهات و افتخار برای ساوه و کشور دانستند . وی در ادامه به نقش آموزشکده های فنی و حرفه ای در موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کردند و حضور اساتید و دانشجویان سما در تیم های دانشگاهی و کسب مقام در عرصه کشوری و بین المللی را بسیار مهم دانستند . در ادامه مراسم آقای مهندس آقامیری معاون محترم دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر به بیان تاریخچه و فعالیت های انجام شده در جشنواره های قبلی اشاره کردند و وجود تجهیزات کارگاهی و آموزشگاهی در واحد سما ساوه را یکی از معیارهای اتخاب واحد ساوه به عنوان دبیرخانه جشنواره الکترونیک و الکتروتکنیک دانشتند و ابراز امیدواری کردند امسال نیز به مانند سال های گذشته بتوانند میزبان خوبی برای میهمانان باشند . در ادامه مراسم آقای مهندس ابراهیمی دبیر محترم جشنواره به بیان مطالبی پیرامون نحوه برگزاری مسابقات اشاره کردند و در نهایت مراسم با صلوات حاضرین به پایان رسید .

 

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به منظور کمک به افراد بی بضاعت و شرکت در جشن نیکوکاری ، همزمان با سراسر کشور زنگ جشن نیکوکاری با حضور آقای مهندس آقامیری معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه ، مدیر محترم آموزش و پرورش ، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ، معاون محترم فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان ساوه  در تاریخ 19/12/89 در محل مجتمع آموزشی پسرانه سما واحد ساوه نواخته شد .

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و اجرای سرود ، آقای سالمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه درخصوص جشن نیکوکاری مطالبی ایراد کردند و در ادامه یکی از دانش آموزان مدرسه به قرائت مقاله پرداختند . سپس
 دانش آموزان هدایای نقدی و غیرنقدی خود را جمع آوری نمودند تا به افراد بی بضاعت کمک شود .

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱:٠۱ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

در دومین جشنواره فرهنگی هنری منطقه ای دانش آموزان و دانشجویان سما که از تاریخ 10/12/89 لغایت 16/12/89 در محل آموزشکده سما واحد ساوه برگزار گردید . تعداد 128 نفر از دانش آموزان و دانشجویان در رشته های هنری تجسمی (نقاشی) هنرهای دستی (مشبک ، معرق ، کاردستی) و عکاسی شرکت کردند که در نهایت نفرات برتر به شرح ذیل معرفی شدند .

در رشته نقاشی :

خانم سپیده سلامت دانش آموز پایه پنجم دبستان دخترانه سما و آقای کوروش تقی پور دانش آموز پایه دوم دبستان پسرانه سما و خانم عاطفه رضایی دانش آموز پایه اول مدرسه راهنمایی دخترانه سما و آقای مصطفی نوری دانش آموز پایه اول مدرسه راهنمایی پسرانه سما و دانشجو مینا دربامنزه دانشجوی رشته معماری مقام اول مسابقات را بدست آوردند .

در رشته مشبک :

خانم هانیه صاحبعلی دانش آموز پایه پنجم دبستان دخترانه سما و آقای امیرحسین علوی دانش آموز پایه سوم مدرسه راهنمایی پسرانه سما و آقای علیرضا رحماندوست دانش آموز پایه اول متوسطه هنرستان سما مقام اول مسابقات را بدست آوردند .

در رشته معرق :

خانم فاطمه علیخانی دانش آموز پایه سوم مدرسه راهنمایی دخترانه سما و آقای سیدمهدی حسینی دانش آموز پایه اول هنرستان سما مقام اول مسابقات را بدست آوردند .

در رشته کاردستی :

خانم محدثه زارع پور دانش آموز پایه اول مدرسه راهنمایی دخترانه سما مقام اول مسابقات را بدست آورد.

در رشته ماکت سازی :

آقای رضا بنائی دانش آموز پایه سوم مدرسه راهنمایی پسرانه سما و آقای محمد قربانی دانشجوی رشته معماری مقام اول مسابقات را بدست آوردند .

در رشته عکاسی :

آقای امیرمسعود حسین جمال دانش آموز پایه اول متوسطه مقام اول مسابقات را بدست آورد .

لازم به ذکر است آثار برتر مقطع متوسطه و آموزشکده جهت شرکت در مرحله منطقه ای به دبیرخانه منطقه 5 ارسال گردید .

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱:٠٠ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

در چهارمین جشنواره مسابقات کشتی آزاد دانشجویان منطقه 5 سما که در تاریخ 19/12/89 در واحد خرم آباد برگزار گردید ، آقای حسن یاری دانشجوی رشته نقشه کشی صنعتی موفق به کسب مقام دوم مسابقات در وزن 96 کیلوگرم گردید و آقای محمد صادق زاده دانشجوی رشته ساخت و تولید در وزن 66 کیلوگرم و آقای مرتضی حسینی دانشجوی رشته صنایع فلز در وزن 120 کیلوگرم مقام سوم مسابقات را بدست آوردند و در بخش تیمی واحد خرم آباد مقام اول و واحد ملایر مقام دوم و واحد بروجرد مقام سوم مسابقات را کسب کردند .                 

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به منظور بررسی مسائل و مشکلات آموزشی و پژوهشی مناطق 5 ، 6 و 11 سما ، گردهمائی دو روزه رؤسا و معاونین آموزشی و پژوهشی با حضور آقای مهندس آقامیری معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه و آقای شمس نیا مدیر محترم آموزش عالی سما و سرکار خانم حمزه ای مدیر محترم پژوهشی سازمان سما و رؤسا و معاونین محترم مراکز آموزشی و فرهنگی سما در تاریخ 18 و 19 اسفندماه در محل سالن کنفرانس هتل شهرصنعتی ساوه برگزار شد .

در این جلسه ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران تیزر آموزشکده سما واحد ساوه پخش گردید و در ادامه آقای مهندس آقامیری معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه ضمن تقدیر و تشکر به بیان مطالبی پیرامون نقش و اهمیت مسئولان و مدیران در پرورش استعدادهای دانشجویان اشاره و اعلام کردند دانشجویان جوانانی پویا و فعال و جویای نام و تحصیل می باشند که وظیفه مسئولین و مدیران در پرورش این قشر از جامعه بسیار مهم و حساس است و باید اهمیت زیادی داد و وظیفه کلیه مدیران و مسئولان است که امکانات و تجهیزات لازم تهیه و در اختیارشان قرار داده شود تا استعدادها شکوفا شود و واحد ساوه را یکی از واحدهای سازمان سما دانست که توانسته این امکانات را به نحو خوب و مطلوب آماده سازد . در ادامه جلسه آقای مهندس شمس نیا و سرکارخانم حمزه ای مطالب تخصصی پیرامون حوزه های آموزشی و پژوهشی را مورد بررسی قرار دادند و همچنین بازدیدی از کارخانجات لوله و پروفیل صفا نیز داشتند .

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

نوروز که نوید بخش آغازی دوباره است و در بین ما ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است بهمین مناسبت پس از پایان تعطیلات نوروزی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه باتفاق معاونین و روسای دانشکده ها و جمعی از اساتید با ریاست دانشگاه آقای حیدری نوری دیدار نموده و مراتب تبریک و تهنیت خود را تقدیم وی نمودند و حیدری نوری نیز متقابلاً از آنان تقدیر نموده و تبریک ویژه خود را بمناسبت عید نوروز به آنان ابراز نمودند .

در این نشست صمیمی ریاست واحد پیشرفت امور در واحد را بسیار خوب ارزیابی نموده و با توجه به نامگذاری سال جدید با عنوان جهاد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری ،  آرزو نمودند در این پایگاه علمی پژوهشی گامهای موثری در تحقق این امر برداشته شود.

[ دوشنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٠ ] [ ٩:٥۱ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com