روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بمناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امام علی النقی (ع) دهمین اختر فروزان آسمان ولایت مراسم سوگواری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در بین الصلاتین ظهر و عصر برگزار گردید.

در این مراسم ذاکرین اهلبیت (ع) به ذکر مناقب آنحضرت پرداخته و با قرائت اشعار در مدح و رثای آن بزرگوار به ساحت مقدس امام هادی(ع) ادای احترام نمودند . لازم بذکر است براساس برنامه زمانبندی شده در مناسبتهای مختلف مراسم ویژه در این واحد دانشگاهی برگزار می گردد.

[ سه‌شنبه ۱٧ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٩:٠٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با همت دکتر ارادتمند معاونت پژوهشی دانشگاه اولین جلسه کرسی آزاد اندیشی با عنوان(جایگاه و حقوق زن و نقد دیدگاه فمینیسم) در روز دوشنبه 9/3/1390 در سالن کنفرانس دانشکده علوم انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد که بعد از تلاوت قران مجید ، حیدری نوری ریاست واحد طی سخنانی ضمن تقدیر از برگزاری چنین جلساتی تاکید بر استمرار  برنامه های علمی که موجب تعمیق اندیشه و دانش در جامعه دانشگاهی می گردد داشتند و از حضور داوران نقادان و نمایندگان محترم سازمان و نماینده هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی روند ادامه جلسه را بیان نمودند سپس صاحب کرسی نظریه پردازی آقای دکتر قیوم زاده از اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی بر اساس زمان مشخص شده سخنان خود را ایراد نمودند که در پایان سخنان صاحب کرسی ناقدان و حضار جلسه ضمن بیان ایرادات نظریه سوالاتی را مطرح نمودند که صاحب کرسی به سوالات پاسخ دادند ، داوران نیز پس از جمع بندی مسائل جلسه به دادن امتیازات بر اساس فرم مبادرت نمودند.

[ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به همت روابط عمومی و دفتر فرهنگ اسلامی و حمایت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مراسم جشن میلاد حضرت زهرا(س) با حضور کارکنان خواهر این واحد دانشگاهی در روز پنجشنبه 5/3/90 در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید.

در این مراسم با شکوه پس از تلاوت قرآن ، حیدری نوری ریاست واحد ، شخصیت حضرت زهرا(س) را با بهره گیری از آیات و روایات تبیین نمودند . وی در قسمتی از سخنانش به داستان عاص بن وائل اشاره نموده و افزودند : آن زمانی که پیامبر دو فرزند ذکورش را از دست داده بودند و قریش بویژه عاص بن وائل لقب ابتر به پیامبر نهاده بودند خداوند به شکرانه نعمت وجودی حضرت زهرا(س) سوره کوثر را نازل نمودند که یکی از ویژگیهای بارز این سوره آنست که کلمات این سوره در هیچ جای قرآن نیامده و خاص است که این خود ، پیام های زیادی دارد فلذا خداوند بخشش ابدیش را با منت خلقت وجود مقدس حضرت زهرا(س) به پیامبر (ص) بشارت دادند تا حضرت زهرا بعنوان تنها فرزند و یادگار حضرت رسول سرحلقه اتصال انبیاء و اوصیا باشد که نسل و ذریه پیامبر بواسطه حضرت زهرا ادامه یافت.

حیدری نوری با اشاره به زندگی پر برکت حضرت امام (ره) بیان داشتند به نقل از دختر امام (ره) که می گفت من در تمام مدتی که با پدرم زندگی می کردم یکبار ندیدم امام به همسرش اخم کند و یا بدون مادرم بر سر سفره  بنشیند با کمی تامل و تفکر در می یابیم ارتقاء هرکس در دنیا به دو عامل بستگی دارد که یک وجود همسر خوب و دیگری داشتن مادر خوب است و در مقام زن همین بس که امام خمینی (ره) فرمود « از دامن زن مرد به معراج می رود»

حیدری با اشاره به زندگی اویس قرن آن پارسای نامدار صدر اسلام که مشغول پرستاری از مادر ناتوانش بودند وقتی با اجازه مادر رهسپار زیارت پیامبر(ص) می شوند لکن موفق به زیارت آن حضرت نمی شوند به نشان احترام و ادب و اطاعت از مادر فوراً بر می گردند و زمانی که پیغمبر (ص) به مدینه بر می گردند در این باره می فرمایند من از قرن بوی بهشت را استشمام می کنم.

ریاست واحد ساوه افزودند در تمام ادوار ، اطاعت از مادر فرجام خیری داشته و یکی از رمزهای اشتهار گاندی تعهد و فرمانبرداری از امر مادر بود که به سفارش مادرش که گفت نصیحت من به تو این است که هیچ وقت دامنت را آلوده به بی عفتی نکن و دوم اینکه شراب نخور و او رعایت نمود و به جایگاهی که می خواست رسید.

در ادامه هیأت رئیسه دانشگاه ضمن تقدیر از ریاست واحد مراتب سپاس خود را از همکاران خواهر اعلام داشتن و از همکاری خوب آنان تشکر نمودند و در پایان با اهداء لوح یک شاخه گل و هدیه از آنان تجلیل شد.

[ شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۳:۱٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه ستاد اقامه نماز این واحد دانشگاهی با 48 اثر هنری و انتشاراتی در ششمین جشنواره نماز منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامی که از تاریخ 27/2/90 لغایت 31/2/90 برگزار گردید با برپایی غرفه مطلوب و ارائه آثار عناوین ذیل را کسب نمود:

1-    مقام اول خط ابداعی توسط دانشجو علیرضا میرابی

2-    مقام دوم بخش انتشاراتی (ویژه نماز) به مدیر مسئولی مهدی جوکار

3-    مقام دوم خط نقاشی ( ترکیبی) توسط دانشجو سیف اله مجیدی

[ پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٢:۳٥ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بمناسبت فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر که یادآور دلاورمردی بزرگ مردان خطه توحید است مراسم باشکوهی در واحد ساوه برگزار شد .

در این نکوداشت که به همت بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی برگزار گردید جمع کثیری از پاسداران ناحیه مقاومت بهمراه فرماندهان حضور داشتند یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس سردار مهدی صباغ فرمانده قرارگاه عملیاتی سپاه غرب تهران سخنرانی نمود . وی بیان داشت فتح خرمشهر فتح آب و خاک و آزادی خونین شهر نبود بلکه بیانگر ایمان و عقیده و فتح ارزشها بود که عظمت ایران اسلامی را به جهانیان نشان داده شد. در جنگ نابرابری که بر ما تحمیل کردند بیش از 32 کشور دنیا با صدام همکاری داشتند و از ان کشورها سربازانی به اسارت سپاه اسلام در آمد.

وی در بخشی از سخنان خود به رشادت و شجاعت فرماندهان و بسیجیان اعزامی از ساوه اشاره نمود که شجاعتهای زیادی از خود نشان داده و به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

در این مراسم دکتر اسماعیلی ریاست دفتر فرهنگ اسلامی واحد شمه ای از تاریخ کشورمان را بیان داشتند که بیانگر توطئه دشمنان اسلام و قرآن بود و آنان از گذشته های دور به دنبال از بین بردن عقیده و نیز تجزیه به کشورهای مسلمان بوده اند.

لازم بذکر است در این مراسم نوایی از دوران دفاع مقدس خوانده شد که فضای معنوی و خاصی در محفل ایجاد گردید.

[ پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٢:۳٤ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با توجه به سوابق درخشان و مدیریت شایسته استاد حیدری نوری ریاست واحد ساوه ، در یازدهمین همایش سراسری روسای آموزشکده های سما سراسر کشور که در روز چهارشنبه 4/3/90 در شهر چالوس با حضور آقای دکتر مهدوی معاون هماهنگی و مهندس میرشمسی رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید از وی بعنوان مدیری با تجربه و موفق برای سخنرانی دعوت بعمل آمد و نامبرده با توجه به تجربیات مفید که طی 11 سال گذشته در دانشگاه و نیز آموزشکده سما داشته اند مطالب ارزنده ای را بیان نمودند.

[ پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٢:۳۳ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

با گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با همت حوزه پژوهشی دانشگاه و همکاری گروه مکانیک این واحد دانشگاهی همایش نوآوریهای دانش اندازه گیری و کالیبراسیون با حضور آقای مهندس کریمی مدیرعامل شرکت مهندسی مهر و مهندس امیدزاد و جمعی از مدیران شرکتهای شهر صنعتی کاوه و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک برگزار گردید .

در این همایش که با استقبال بسیار خوب دانشجویان همراه بود از ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 17 در سالن اجتماعات در غالب سخنرانی تخصصی و کارگاه آموزشی اجرا شد و نتایج مطلوبی نیز حاصل گردید.

[ پنجشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بمناسبت میلاد با سعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا(س) جشن بزرگ کوثر توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان در روز دوشنبه 2/3/90 با حضور بیش از 2000 نفر از خواهران بسیجی از پایگاههای مختلف شهرستان در سالن شهدای دانشجو این واحد دانشگاهی برگزار گردید.

در این مراسم پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی استاد حیدری نوری ضمن عرض تبریک  میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام مادر و روز زن  سالروز میلاد حضرت امام (ره) را تبریک گفته و ضمن بیان فضایل آن بزرگ بانوی اسلام قطعه شعری از سروده های خود را در مقام آن بزرگوار قرائت نمودند . در ادامه حجه الاسلام و المسلمین واهزی با بهره گیری از قرآن و احادیث ، مقام والای حضرت زهرا را بیان نمودند و آن فخر خلقت را بعنوان الگویی برای همه مردم جهان معرفی کردند در این جشن با شکوه دکتر تقوی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان طی سخنانی عظمت حضرت زهرا(س) بعنوان پرورش یافته دست نبوت که نقشهای بزرگی را بعنوان  همسر ولایت و مادر امامت و دخت نبوت ایفاء نمود و مدد از آن بزرگوار موجب فلاحت و رستگاری بشریت می گردد ایراد نمودند .

در این مراسم از همسران شهدا و جانبازان و زنان نمونه شهرستان با اهداء لوح و هدیه تقدیر بعمل آمد و از فعالین بسیج خواهران با اهداء لوح تجلیل گردید . لازم بذکر است در مدح ائمه معصومین و صدیقه کبری (س) مدیحه سرایی توسط مداح اهلبیت(ع) صورت گرفت.

[ سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در آستانه فرا رسیدن 31 اردیبهشت ماه سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی  ،‌ این واحد دانشگاهی جهت تبیین خدمات و فعالیتهای صورت گرفته و بیان نقش این نهاد ارزشمند در تولید علم و جنبش نرم افزاری در روز جمعه 30/2/90 حیدری نوری ریاست واحد ساوه بعنوان سخنران قبل از خطبه های نمازجمعه سخنرانی نمود ؛ وی با توجه به حضور جمع کثیری از دانشجویان، همکاران ، اساتید و مردم مومن و نمازگزار بیان داشتند نطفه این نهاد مقدس در نمازجمعه تهران بسته شد و پس از گذشت 30سال با عنایت الهی و حمایت حضرت امام (ره) و پشتیبانی مقام معظم رهبری (مدظله) و مدیریت شایسته آقای دکتر جاسبی توانست نقش بسیار مهم در تولید علم ایفاء نماید و بعنوان بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان معرفی شود.

حیدری گفت دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پنج میلیون جوان جویای علم و دانش را تربیت نموده و هیچگونه بار مالی برای دولت نداشته و چنانچه بخواهیم در اجرای اصل 44 و خصوصی سازی ، نهاد موفقی را نام ببریم این دانشگاه با پشتوانه الهی و حمایت مردمی و بهره گیری از نیروهای مومن و فداکار و معتقد بعنوان موفق ترین نهاد پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است.

حیدری در بخشی از سخنان خود به میلاد با سعادت فرخنده بزرگ بانوی اسلام اشاره نمود و دانشگاه را بعنوان نهادی که در تعمیق ارزشهای دینی نهایت تلاش خود را نموده و طی سالهای متمادی بعنوان برترینها در اقامه نماز ، احیای امر بمعروف و ترویج احکام قرآن و پرورش نیروهای متخصص در زمینه قرائت قرآن و آشنایی با مفاهیم قرآن همت گماشته است و مبدع مسابقات آموزشی قرآن و عترت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی است که نوای جان بخش قرآن را در میهن اسلامیمان طنین انداز نموده است.

وی بیان داشت  دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات ربوکاپ ، رباتیک در سطح جهان دارای رتبه و مقام اول بوده و در زمینه  دندانپزشکی بیش از چندین سال است که در بین دانشگاههای کشور مقام اول را داراست و در حال حاضر بیش از 20 درصد از تولید علم کشور توسط دانش آموختگان این دانشگاه صورت گرفته است.

حیدری گفت  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه را یکی از بزرگترین دانشگاهها در سطح کشور و منطقه معرفی نمود و همکاری و حمایت مسئولین شهرستان و استان در روند این رشد و توسعه را بسیار موثر  دانست و اعلام نمود در سال گذشته این واحد دانشگاهی بعنوان بهترین دانشگاه ‌‌‌‌‌‌‌‌ سطح کشور معرفی شد و این نشان از پتانسیل بالا و قابلیت موجود در این شهرستان می باشد.

وی سخنان خود را با قرائت شعر بسیار زیبایی در مدح بانوی بزرگ اسلام حضرت زهرا(س) به پایان رسانید که مردم خوب و نمازگزار جمعه با ذکر صلوات شوق و محبت به اهلبیت (ع) را نشان دادند.

لازم بذکر است این واحد دانشگاهی همه ساله از تریبون نمازجمعه خدمات دانشگاه آزاد اسلامی را برای مردم فهیم و ولایی ساوجی تبیین می نماید.

[ یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٧:٥٤ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با همت مهندس عزیزی  معاونت دانشجویی این واحد دانشگاهی همایش « زندگی در زمان حال » با حضور چهره ماندگار کشور خانم دکتر شکوه نوابی نژاد در روز پنجشنبه 29/2/90 در سالن اجتماعات شهرک دانشگاهی برگزار گردید  که حیدری نوری ریاست واحد ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی از همکاری و مساعدت خانم دکتر تقدیر نمودند و تعبیر زیبایی از زندگی در زمان حال را بیان نمودند در ادامه خانم دکتر نوابی نژاد طی سخنان ارزنده ای بیان داشتند آگاهی از موانع می تواند مشکلات زندگی را مرتفع نماید و یکنواختی در زندگی موجب عدم پیشرفت می شود.

در این رابطه با استفاده از وسایل سمعی و بصری بیش از یکساعت مطالب عالمانه و ارزشمندی در رابطه با عوامل پیشرفت ، استرس ، ‌اعتماد بنفس ، انسانهای موفق و... صحبت نمودند و در بخش دوم از برنامه به بیش از 50 سئوال که از طرف دانشجویان مطرح گردید پاسخ لازم ارائه نمودند.

[ یکشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٠ ] [ ٧:٥۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com