روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بنا به دعوت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ساوه ، حیدری نوری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در روز شنبه 28/8/90 با حضور در یکی از دبیرستانهای بزرگ ساوه  که اولیاء و نمایندگان انجمنهای اولیاء و مربیان و جمع کثیری از دانش آموزان و مسئولین اداره آموزش و پرورش حضور داشتند به ایراد سخنرانی پرداختند و مطالعه و کتابخوان را محور توسعه انسانی بر شمردند.

وی در بخشی از سخنان خود به نقش عظیم پدران و مادران برای آشنایی هر چه بیشتر فرزندان با کتاب و مطالعه پرداختند و بیان داشتند حلاوت مطالعه و ارتقاء سطح دانش و آگاهی ابتدا باید از پدران و مادران آغاز شود که در این راستا فرزندان ما نیز با مطالعه و کتاب مأنوس خواهند شد و یقیناً بهره مند شدن جوانان از دانش و آگاهی آنان را از آسیبهای اجتماعی حفظ نموده و زمینه های رشد و بالندگی را برای آنان فراهم می آورد. امروز توسعه جامعه در گرو داشتن انسانهای اهل مطالعه و برخوردار از دانش می باشد.

وی با اشاره به نسبت بسیار اندک جرم و بزه کاری در بین تحصیلکردگان و دانشگاهیان در مقایسه با سایر اقشار افزودند که کاهش و افزایش رفتارهای بهنجار و نابهنجار ، مستقیماً به میزان آگاهی و تحصیلات و مطالعات افراد بستگی دارد.

لازم بذکر است حیدری نوری در این نشست ، خانواده های ساوجی را با خدمات برجسته و ارزشمند دانشگاه آزاد آشنا نموده و تاکید نمودند همه تلاش کنید تا فرزندانتان به دانشگاه را یافته تا منشأ اثرات مفید برای جامعه خودشان باشند.

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در مسابقات شطرنج دانشجویان پسر منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی که  از تاریخ 26/8/90 لغایت 28/8/90 در واحد محلات با حضور یازده تیم از واحدهای اراک ، ساوه ، خرم آباد ، بروجرد ، محلات ، تفرش ، همدان ، تویسرکان ، دورود ، فراهان ، خمین برگزار گردید ، دانشجویان واحد ساوه آقایان کاوه صبری و پیمان یاغلی موفق به کسب مقام دوم  و سوم انفرادی گردیدند .

لازم به ذکر است تیم خرم آباد مقام اول این دوره از مسابقات را بدست آورد.

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در مسابقات شطرنج دانشجویان دختر منطقه پنج دانشگاه آزاد اسلامی که از تاریخ 20/8/90 لغایت 22/8/90 در واحد آشتیان برگزار شد خانم شیوا زینتی از واحد ساوه موفق به کسب نایب قهرمانی و خانم زهرا پاک نیت از واحد ساوه موفق به کسب مقام سوم گردیدند .

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:٥٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در بیست و هفتمین جلسه شورای اداری واحد ساوه حیدری نوری ریاست واحد با عرض تبریک بمناسبت عید سعید غدیر خم و مدد گرفتن از آموزه های امیر مومنان حضرت علی (ع) تاکید نمودند احترام و تکریم شخصیت مردم از سیره های نبوی و ائمه معصومین است و ضمن رعایت این اصل بر صرفه جویی و حفظ بیت المال و بهره وری صحیح از منابع مورد تاکید می باشد در این جلسه اعضاء هیأت رئیسه ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود از رهنمودهای ریاست دانشگاه استقبال نموده و رعایت آن را امری ضروری و لازم دانستند.

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:٤٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مرکز مشاوره حوزه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه جلسه سخنرانی با موضوع ( اعتیاد ، پیشگیری و درمان ) در خوابگاه دانشجویی فرهیختگان برگزار شد . در این مراسم با دعوت از آقای دکتر مجید صفدری از اساتید این واحد دانشگاهی ، وی با پرداختن به معضل اعتیاد به عنوان یکی از مصائب بزرگ بشریت بخصوص جوانان مطالب ارزنده ای را بیان نمودند و عواملی که از روحی روانی موجب گرایش جوانان به سمت اعتیاد می گردد تبیین نمودند و راههای پیشگیری و اساسا نقش خانواده ، مدرسه و دیگر عوامل تاثیر گذار در جلوگیری از  اعتیاد را بیان کردند . در ادامه سوالاتی از طرف دانشجویان مطرح گردید که پاسخ لازم داده شد.

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:۳٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه دومین جلسه کمیته تخصصی بررسی و بازنگری سر فصل رشته متالورژی با حضور اعضاء در سالن جلسات آموزشکده سما واحد ساوه برگزار شد .

در این جلسه مواردی در خصوص تغییر نام کاردانی ، نام دوره ، طول دوره و محتوای آموزشی دوره های فنی و حرفه ای و بررسی زمینه های کار آفرینی فارغ التحصیلان کاردانی متالورژی ، ارزیابی سر فصل درس دوره کاردانی پیوسته متالورژی با نیاز های واقعی فارغ التحصیلان این رشته در صنعت ، امکان سنجی توسعه رشته های زیر مجموعه رشته متالورژی در مقطع کاردانی پیوسته با توجه به نیاز صنعت و روش های بهینه کردن استفاده از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی جهت ارتقاء مهارت های فارغ التحصیلان مورد تصویب قرار گرفت.

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به منظور تعیین اعضای جدید انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه سما واحد ساوه ، جلسه ای با حضور رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما و اولیا و مربیان دبستان دخترانه سما واحد ساوه در محل سالن اجتماعات این آموزشکده برگزار شد.

در این مراسم ابتدا پس از پخش قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران ، تیزر بیستمین سال تاسیس سازمان سما پخش شد . در ادامه مهندس آقامیری معاون دانشگاه ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور اولیا ء و مربیان محترم ، اشاره ای به بیستمین سال تاسیس سازمان سما داشتند و رشد و توسعه روز افزون سما که یکی از معاونت های دانشگاه آزاد اسلامی می باشد را مرهون مدیریت مدبرانه آقای دکتر جاسبی و آقای مهندس میر شمسی رئیس سازمان سما دانستند .

وی در ادامه با تاسیس سازمان سما در واحد  ساوه اشاره و افزودند سما واحد ساوه در سال 74 فعالیت خود را با یک دبستان و پیش دبستانی آغاز نمود و در حال حاضر یکی از مراکز بزرگ و معتبر در سطح کشور می باشد .

آقامیری در ادامه به فعالیتهای سما واحد ساوه اشاره نموده و اعلام داشت برگزاری دوره های طرح قدس در سما ، ایجاد پرتال اینترنتی جهت ارتباط بیشتر اولیاء با مدرسه ، ایجاد مجتمع آموزشی پسرانه و تعیین مکان مناسب جهت دبستان دخترانه سما که مورد دغدغه بسیاری از خانواده ها بود را از اقدامات سما واحد ساوه دانستند و ابراز امیدورای کردند با وجود امکانات و تجهیزات مناسب در سطح سما و دانشگاه روز به روز شاهد پیشرفت تعالی دانش آموزان باشند . در ادامه جلسه مدیر دبستان دخترانه سما واحد ساوه به بیان فعالیتهای دبستان در سال گذشته پرداختند و ارتباط اولیا با مدرسه را باعث رشد دانش آموزان دانستند و ابراز امیدواری کردند انجمن اولیا و مربیان امسال نیز به مانند سنوات قبل بتواند همکاری های لازم و مفیدی با مدرسه داشته باشند . پس از معرفی اعضای داوطلب ، انتخابات برگزار گردید و اعضای انجمن جدید معرفی شدند و جلسه با صلوات حاضرین به پایان رسید .

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:۳٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به منظور اعلام برائت و بیزاری از امریکای جنایتکار و تجدید عهد و پیمان با آرمانهای انقلاب اسلامی بار دیگر کارکنان ، دانشجویان و دانش آموزان آموزشکده سما واحد ساوه در صفوف به هم فشرده ضمن شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه در راهپیمایی 13 آبان حضوری گسترده داشتند و همگام با حضور میلیونی مردم ایران با مشت های گره کرده فریاد مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و بار دیگر انزجار و بیزاری خود را از استکبار جهانی نشان دادند.

[ یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:۳٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در سمیناری که با عنوان «شادی درون» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد خانم دکتر فردوسی ( روانشناس و مشاورخانواده) طی سخنانی پیرامون رفتارهای مختلف انسان ، بیان داشتند شادی درون زمانی است که افراد  خود و توانمندیهای خود را قبول داشته باشد و هر هیجان باید انگیزه داشته باشد و انگیزه در انسانها متفاوت است .

وی با بهره گیری از آموزه های دینی و مولفه هایی همچون بخشش ، نظم ، انعطاف پذیری تعمیق ارزشهای دینی را در آرامش و رسیدن به شادی بسیار موثر دانستند.

در بخش دوم برنامه دانشجویان سئوالات مختلفی پیرامون اعتماد به نفس ، استرس ، انسان متعادل ، اضطراب ، ثبات رفتار ، وظایف زن و شوهر نسبت به هم ، تربیت فرزند ، ازدواج موفق ، شرایط قبل از ازدواج و ... مطرح نمودند که خانم دکتر به تمامی آنان پاسخ دادند .

لازم به توضیح است معاونت دانشجویی این واحد دانشگاهی همه ساله با دعوت از چهره های مشهور و به نام کشور در زمینه های فرهنگی ، تربیتی ، مشاوره دعوت می نمایند و سمینارهای ارزنده ای را اجرا می کنند.

[ یکشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه  اولین همایش ملی با عنوان «مباحث نوین در کشاورزی» به همت معاونت پژوهشی و دانشکده کشاورزی واحد ساوه با مشارکت دانشگاههای آزاد اسلامی اراک ، اردبیل ، اسلامشهر ، بافت ، بروجرد، خرم آباد ، رامهرمز ، رودهن ، سراب ، شوشتر ، شهرقدس ، فلاورجان ، فسا ، گرمسار ، محلات ، نراق ، ورامین و همدان در روز سه شنبه 17/8/90 در سالن تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور جمعی از اساتید ، مسئولین و روسای ادارات شهرستان ، دانشجویان ارشد رشته های کشاورزی ، مدیران بخش صنعت ، جهاد کشاورزی و با حضور جناب آقای دکتر رهنمای رودپشتی معاونت پژوهش و فناوری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد .

در این همایش پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ، حیدری نوری ریاست واحد طی سخنانی به اهمیت پژوهش و نقش آن در توسعه دانش و فناوری اشاره نمودند و بیان داشتند ماحصل همه تلاشها در بخش پژوهش باید منتج به تولید و فراورده ای گردد .

وی اظهار داشت: قابلیتها و توانمندیهای ملی و منطقه ای بخش کشاورزی، وابستگی گسترده همه بخشهای اقتصادی به کشاورزی، جایگاه محوری کشاورزی در تامین امنیت غذایی و نقش راهبردی امنیت غذایی در اقتدار ملی، زمینه سازتوجه ارزنده و ممتاز به بخش کشاورزی شده است.

وی بیان کرد: از این رو در دوران کنونی که دانشگاه و مراکز علمی گسترش یافته و تلاش در جهت تولیدات علمی شتاب بیشتری گرفته است؛ دانش اندوزی یک ارزش والا به شمار می آید تا زمینه شکوفایی استعدادهای دانش پژوهان فراهم شود.

حیدری گفت : دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان مطرح است و 70 هزار هیات علمی و کارمند دارد.

رئیس واحد ساوه افزود: دبیرخانه نخستین همایش ملی مباحث نوین کشاورزی از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد و در مجموع 800 عنوان مقاله به این همایش ارسال شد که از میان مقالات ارسالی، 550 مورد به انتخاب هیات داوران پذیرش شد.

وی در آستانه سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی به خدمات ارزنده و فعالیتهای چشمگیر دانشگاه و سهم این دانشگاه در تولید علم مطالب مبسوطی را بیان نمود.

در ادامه دکتر رهنما طی سخنانی که مورد توجه خاص حضار و اساتید قرار گرفت بیان داشتند : یکی از استراتژیهای دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه پنج ساله افق 1404 ارتباط علمی با جامعه هدف است.

فریدون رهنمای رود پشتی افزود: در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی در ورود به دهه چهارم تلاش می کند تا به ارتقای کیفیت پژوهش بیش از پیش توجه کند.

وی اظهار داشت: همچنین این مجموعه با توجه به رقابت جهانی در عرصه علم و فن و آوری مصمم به برگرداندن جایگاه علمی ایران به تاریخ کهن بر طبق هویت و اقتدار علمی است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور کسب رتبه نخست علمی در بین کشورهای منطقه است، بیان کرد: برای دستیابی به این مهم باید شاخصهای علم و فناوری را با پرهیز از افراط و تفریط به سمت پژوهش تغییر داده و در مسیر تکمیل چرخه تحقیقات از تولید علم به ثروت گام برداشت.

رهنمای رودپشتی گفت: استفاده درست و مناسب از منابع، افزایش بازدهی و بهره وری و بهره گیری از نیروهای توانمند از جمله عواملی است که نباید در این خصوص از آن غفلت ورزید.

وی با اشاره به مباحث نوین کشاورزی افزود: وارد شدن بسیاری از محصولات کشاورزی در چرخه فرآوری، استفاده از صنایع تبدیلی و دوری از خام فروشی همگام با تحولات فناوری می تواند رمز ورود موفق محصولات کشاورزی به عرصه های بین المللی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی حدود 30 سال قبل شکل گرفت و دهه نخست فعالیت خود را به تثبیت و شکل گیری اختصاص داد و توانست از فرصتهای ایجاد شده صرف نظر از رویکرد سیاسی در جهت پایش،ساختن، توسعه و بالندگی کشور اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه دهه دوم دانشگاه آزاد اسلامی برابر با توسعه دانشگاه بود، بیان کرد: اغلب دانشگاهها با توجه به نیاز جامعه شکل گرفتند که می توان به تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با توجه به وجود واحدهای صنعتی متعدد، اقلیم خاص و بخش کشاورزی آن اشاره کرد.

معاون پژوهشی و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دهه سوم راه اندازی این دانشگاه نیز تکمیل کننده دو دهه و توجه به توسعه زیر ساختی و ارتقای کیفیت دانشگاه در تمامی عرصه از جمله حوزه آموزش، خدمات، دانشجوئی و عرصه های علمی بود.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ساوه در عرصه چاپ مقالات در معتبرترین مجلات، در بخش فن آوری و نقش و تاثیری که این واحد دانشگاهی در تولید ناخالص ملی دارد در کشور شاخص است.

وی با اشاره به فعالیت چشمگیر مرحوم حسین اسلامی نماینده فقید شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مرحوم اسلامی علاقه وافری به ساحت علم و توسعه دانشگاه و دانشگاهیان داشتند و در این زمینه از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کرد.

در ادامه دکتر ارادتمند رئیس همایش ضمن تقدیر از برگزار کنندگان روند اجرایی همایش را برای حاضرین بیان کردند ، سپس دکتر نیکخواه دانشیار دانشگاه تهران پیرامون کاربرد بیوتکنولوژی در کشاورزی و دکتر فضایلی از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در رابطه با راهبردهای برنامه توسعه تولید شیر در کشور و دکتر حسندخت دانشیار دانشگاه تهران در باطه با تنوع ژنتیکی سبزیهای خوراکی بومی ایران سخنرانی کردند و در بخش دوم همایش در چهار پانل بیش از 36 مقاله ارائه شد که در پایان مراسم اختتامیه با اهداء لوح از سخنرانان ، هیأت داوران و ارائه دهندگان مقاله ، تقدیر بعمل آمد.

لازم بذکر است همایش مذکور با محوریت به نژادی گیاهان زراعی، کاربرد بیوتکنولوژی و کشت بافت در علوم کشاورزی، تنش در تولید محصولات کشاورزی و فیزیولوژی عملکرد محصولات کشاورزی ، تولید گیاهان داروئی و ادویه ای و نقش تکنیک های تولید مثلی در تولیدات دامی انجام شد.

[ پنجشنبه ۱٩ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٢:٢۱ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با توجه به برگزاری همایش ملی مباحث نوین در کشاورزی بنا به دعوت معاونت پژوهشی و ریاست دانشکده کشاورزی واحد ساوه جلسه ای با حضور  عوامل ذیربط در اتاق ریاست واحد تشکیل شد که پس از تلاوت قرآن  گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت و  با لحاظ نمودن تجربیات همایش های قبلی تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید.

در این جلسه پیرامون سخنران ویژه همایش که آقای دکتر رهنما معاونت پژوهشی دانشگاه می باشند ، محل برگزاری همایش ، محل برگزاری پذیرایی از مدعوین ، ارائه مقالات ، جایگاه ویژه  ارائه دهندگان مقالات ، تهیه بسته های فرهنگی و نصب بنرها و اطلاع رسانی از طرق مختلف و دیگر مقدمات لازم تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

[ شنبه ۱٤ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:٠۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه  بیست وششمین جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به ریاست حیدری نوری تشکیل شد وی با ادای احترام به روح مقدس شهدا بویژه شهدا دانش آموز در آستانه 13 آبان بیان داشتند ، ملت بزرگ ایران اسلامی با مجاهدت علمی و کسب دانش از دستاوردهای انقلاب حفاظت می نماید ، در این جلسه پیرامون مسائل مختلف فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی دانشگاه بحث و تبادل نظر شد که اهم آن عبارتند از : برگزاری همایش اساتید به تفکیک دانشکده ها ، تجهیز آزمایشگاهها ، اجرای مصوبات قبلی پیرامون نحوه جذب هیأت علمی برای واحد علوم و تحقیقات ساوه.

[ شنبه ۱٤ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:٠۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
بنای تاریخی قیز قلعه در سال 82 ‎ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده ‌است.

بنای 'قیز قلعه' یا قلعه دختر در ایران زمین در زمان پیش از اسلام، مکانی برای عبادت به شمار می رفته است که از آن جمله می توان به قیز قلعه ساوه اشاره کرد.

این بنای تاریخی از منحصر به فردترین آثار باستانی و یکی از منابع مهم جذب گردشگر بین‌المللی به استان مرکزی جهت معرفی دستاوردهای معماری ملی و باستانی ایران قدیم در منطقه ای مرتفع و سخت‌گذر محسوب می شود.

این دژ دفاعی در نزدیکترین آبادی به قلعه، روستای قیز قلعه بر روی صخره بلندی مشرف به دشت ساوه بنا شده که از سه طرف شرق، غرب و جنوب به وسیله صخره‌های متعدد دیگری احاطه شده ‌است.

از نمای شمالی قلعه سه قله صخره‌ای بلند مشاهده می‌شود که قصر و قلعه در نوک قله‌ای که در وسط قرار گرفته ساخته شده است.

در دو طرف صخره قیز قلعه، دو رودخانه کوچک جاری است، رودخانه ضلع شرقی دایمی، اما رودخانه‌ای که در ضلع غربی قرار دارد به صورت فصلی است.

قلعه از دو بخش اصلی دژ دفاعی و قصر تشکیل شده که در مجموع حدود سه هزارمتر مربع مساحت دارد و دروازه ورودی در ضلع‌شرقی صخره قرار دارد که بعد از عبور از رودخانه کوچک، بقایای دیواره دروازه که از سنگ و ساروج ساخته شده ‌است دیده می‌شود.

با عبور از این دروازه باید حدود 100 متر دامنه شیب دار ضلع جنوب شرقی صخره را برای رسیدن به نوک قلعه که ساختمان اصلی قصر (نیایشگاه) قرار دارد، طی نمود.

تمامی دیواره صخره به صورت پرتگاه است و هر نقطه‌ای که احساس می‌شده می‌توان از آن عبور نمود با سنگ و ساروج تا بالای صخره بسته شده‌ است، به طوری که هیچ راه نفوذی از سه ضلع شمالی، شرقی و غربی به درون قلعه وجود ندارد.

ورود به قلعه از طریق چند راه پله سرپوشیده صورت می‌گرفته که با مهارت ویژه‌ای استتار شده‌اند و استتار راه پله‌ها با ساختن دیواری از لاشه سنگ و ساروج درست در امتداد دیواره‌های صخره صورت گرفته ‌است.

پنج راه ‌پله پشتی بنا و دو راه ‌پله در غرب بنا که در کنار پرتگاه در ارتفاع چند متری از سطح رودخانه ساخته شده به اتاقهای تعبیه شده در دل صخره منتهی می‌شوند.

از پله‌های پشت بنا برای ورود و خروج محافظان و نگهبانان استفاده می‌شده و از پله‌های غربی برای ورود و خروج مقامات به ‌داخل قلعه و حمل آذوقه استفاده می‌شده‌ است.

در مقابل راه پله‌های غربی و بر روی صخره مقابل راه باریکی وجود دارد که محل رفت وآمد ساکنان قلعه بوده و اتاقهای قلعه تو در تو و به یکدیگر ارتباط داشته‌اند.

با توجه به ارتفاع دیواره و طاقهای فرو ریخته احتمال می‌رود که بنای قصر دارای طبقه دوم و سوم هم بوده و در سمت دروازه ورودی، بنای دیگری وجود دارد که به طور حتم برای عبادتگاه مورد استفاده قرار می گرفته و این مکان دارای محرابی به سوی دشت ساوه است.

در اطراف قصر اصلی حفره‌های متعددی برای ذخیره آب ساخته شده و لوله‌های سفالی شکسته‌ای در این مجموعه یافت شده که نشانگر استفاده از شبکه آبرسانی و فاضلاب است. بنای قیز قلعه کاملا بر دشت ساوه مسلط بوده و دارای چهار برج دیده‌بانی در ضلع شمالی، غربی و شرقی است که از میانه صخره تا بالای آن با سنگ و ساروج کار شده‌است.

[ چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٥:۳۳ ‎ب.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه حیدری نوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در جلسه شورای فرهنگی این واحد دانشگاهی با ادای احترام به ساحت مقدس شهدا ، ضمن بیان عظمت دلاور مردان میهن اسلامیمان که برای حفظ دین و دفاع از حریم قرآن با همه وجود و اخلاص فداکاری و ایثار نمودند و بیان داشتند همه ما باید فرهنگ و سیره شهدا را نصب العین خویش قرار دهیم و به دنبال تحقق آرمان آن بزرگواران باشیم.

در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل فرهنگی و جاری دانشگاه تصمیماتی بشرح ذیل اتخاذ شد :

-         تهیه و تدوین برنامه زمانبندی جلسات شورای فرهنگی

-         برنامه ریزی برای شرکت هر چه بیشتر دانشجویان و کارکنان برای اقامه نماز جماعت

-         برگزاری همایش با اساتید محترم دانشگاه به تفکیک دانشکده ها

-         برگزاری جلسات پرسش و پاسخ

-         شناسایی دانشجویان علاقه مند به فعالیتهای فرهنگی و بهره گیری از توانمندی آنان در فعالیتهای فوق برنامه و فرهنگی دانشگاه

-         برگزاری میزگردهای دانشجو توسط بسیج دانشجویی دانشگاه

[ چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در سومین جلسه بزرگداشت سی امین سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی ، آقای حیدری نوری با بیان بخشی از خدمات و افتخارات دانشگاه بیان داشتند : دانشگاه آزاد اسلامی نقش بی بدیل در توسعه آموزش عالی کشور داشته داشته است . وی تاکید نمود همه اعضاء دانشگاه آزاد اسلامی اعم از اساتید ،کارکنان و دانشجویان باید تلاش نمایند  ، تا خدمات دانشگاه را به بهترین روش به اطلاع عموم برسانند.

در سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه فرصتی مغتنم است تا مردم فهیم و دوستدار دانش میهن اسلامیمان ضمن آشنا شدن با این نهاد مقدس بعنوان بهترین پشتوانه حامی و دوستدار دانشگاه باشند .

در این جلسه بهره گیری از رسانه های جمعی ، نشریات ، روزنامه ها و … مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

[ سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٩:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به دنبال استقبال بی نظیر دانشجویان و اساتید واحد ساوه از برگزاری مسابقه قرآن و عترت ، حیدری نوری ریاست واحد ساوه با حضور در حوزه ثبت نام ضمن تقدیر از آنان بیان داشتند امید است قرآن در متن زندگی ما قرار گیرد و اعمال ما برگرفته از کلام الهی باشد ، وی در بخشی از سخنان خود بیان داشتند حلاوت ایمان با تمسک و عمل به قرآن معنا پیدا می کند .

لازم به ذکر است مسابقات قرآن در دوبخش کتبی و شفاهی در 16 رشته برگزار می گردد و دانشجویان رتبه های برتر از مزایای ارزنده ای بهره مند خواهند شد  .

[ سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٩:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به منظور مشارکت بیشتر دانش آموزان در امور مربوط به مدرسه و تعیین اعضای شورای دانش آموزی ، انتخابات با حضور ‘گسترده دانش آموزان در تاریخ 3/8/90 برگزار  گردید و اعضای شورا انتخاب شدند .

از وظایف شورا می توان به نظارت و تصمیم گیری در امور مربوط به کمیته انضباطی ، فرهنگی ، آموزشی ، بهداشت و ... اشاره کرد . لازم به ذکر است در این دوره از انتخابات ، کاندیداها طی تبلیغات گسترده به معرفی برنامه های خود پرداختند .

[ سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٩:٥٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به منظوره بررسی و نظارت بر روند فعالیتهای آموزشکده و مدارس سما واحد ساوه ، یزدان پناه معاون هماهنگی سازمان سما و سرپرست منطقه 5 سما در معیت معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد ساوه در تاریخ 1/8/90 از آموزشکده و مدارس سما واحد ساوه بازدید کردند .

در این بازدید آقای یزدان پناه از کلیه بخشهای آموزشی ، فرهنگی آموزشکده و مدارس سما بازدید کردند و وبا ابراز رضایت از اقدامات انجام شده جهت تسریع وتسهیل اموررهنمودهایی ارائه نمودند

[ سه‌شنبه ۱٠ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٩:٥٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه دومین جلسه ستاد بزرگداشت سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه در واحد ساوه به ریاست حیدری نوری تشکیل شد.

در این جلسه ریاست واحد ضمن تجلیل از تلاش همکاران ، بیان داشتند خدمات و فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان جهادی در جهت اعتلای دانش و پژوهش است و نام ایران اسلامی بر بلندای قله های رفیع دانش قرار گرفته است و این نهاد بزرگ که بر آمده از بطن انقلاب است سهم بزرگی در تولید علم و جنبش نرم افزاری و توسعه دانش داشته است و در کنار تمامی فعالیتهای علمی و پژوهشی آثار ارزشمندی در رشد اقتصادی ، ایجاد اشتغال ، تعمیق ارزشهای دینی و فرهنگی و بسترسازی مناسب برای بروز توانمندی جوانان این مرز و بوم داشته است و در همین راستا می باید همه دست اندرکاران تلاش نمایند تا مردم خوب و دانش دوستمان به این تلاش جهادگونه واقف گردند و برگزاری بزرگداشت سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه فرصت مغتنمی است برای تحقق این امر مهم ، وی ضمن بیان رهنمودهای لازم اعلام داشتند در برگزاری ربع قرن فعالیت دانشگاه این واحد دانشگاهی کارنامه درخشان و تجربیات ارزشمندی دارد و می باید در این مرحله تصویر زیبایی از این نهاد مقدس را ترسیم نمائیم .

در ادامه اعضاء کمیته روابط عمومی ضمن استقبال از بیانات ریاست واحد نظرات و پیشنهادات خود را ابراز نمودند و تصمیمات لازم براساس تقویم اجرایی  اتخاذ گردید.

[ یکشنبه ۸ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بیست و پنجمین جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه تشکیل شد  ، پس از تلاوت قرآن مجید ، حیدری نوری ریاست واحد با نام و یاد خداوند متعال ، ماحصل جلسه با ریاست عالیه دانشگاه ، پیرامون واحد علوم و تحقیقات را بیان نمودند .

اهم مصوبات این جلسه :

1-   تهیه دفترچه حاوی اطلاعات لازم از شعبه علوم و تحقیقات و ارسال به دبیرخانه مرکزی علوم و تحقیقات

2-   ارسال رونوشت تمامی مکاتبات واحد علوم و تحقیقات به دبیرخانه مرکزی علوم و تحقیقات

3-   معرفی شخصی بعنوان رابط بین شعبه علوم و تحقیقات ساوه و دبیرخانه مرکزی علوم و تحقیقات

4-   تکثیر cd حاوی اطلاعات لازم برای دانشجویان علوم و تحقیقات

و نیز امور نقل و انتقالات دانشجویان در ترم دوم از 15/10/90 تا 15/11/90 انجام شود.

[ یکشنبه ۸ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به نقل از جوکار رابط حج عمره دانشجویی واحد ساوه ، اسامی 45 نفر از اساتید و دانشجویان این واحد دانشگاهی پس از قرعه کشی انجام شده توسط نهاد مقام معظم رهبری جهت اعزام به  حج عمره اعلام  گردیده است که بشرح ذیل می باشد :

اساتید 3 نفر اصلی  و 2 نفر ذخیره

دانشجویان متأهل 8 نفر اصلی و 7 نفر ذخیره

دانشجویان مجرد ( پسر) 18 نفر اصلی و 7نفر ذخیره

این افراد می بایست پس از مراجعه به سایت لبیک ثبت نام نهایی نموده و سپس  مدارک خود را تا تاریخ 20/8/90 به دفتر فرهنگ اسلامی واقع در دانشکده فنی و مهندسی تحویل نمایند.

[ یکشنبه ۸ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com