روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در آستانه مبعث رسول گرامی اسلام(ص) دهمین جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه تشکیل شد . حیدری نوری ریاست واحد با عرض تبریک عید مبعث این واقعه بزرگ را نوید رهایی انسان از ضلالت و گمراهی  دانستند و بیان داشتند به استناد آیات الهی قرآن ، خداوند بر انسان منت نهاد و رسول مکرم اسلام (ص) را مبعوث نمود تا انسان را به طریق هدایت بسوی فلاح و رستگاری رهنمون سازد و تاکید نمودند در بزرگداشت این روز با عظمت اقدامات فرهنگی مناسبی صورت گیرد.

در این جلسه پیرامون ترم تابستان ، صرفه جویی انرژی ، رفع نواقص و مشکلات تاسیساتی و ساختمانی در تعطیلات بین ترم و... بحث و تبادل نظر گردید و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

[ شنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٧:٤۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در آستانه سالروز شهادت سردار بزرگ اسلام شهید مصطفی چمران و نیز سالروز تشکیل بسیج اساتید مراسم باشکوهی در مرکز تربیت معلم اراک تشکیل شد و اساتید بسیجی باتفاق هیأت رئیسه واحد ساوه در این مراسم حضور یافته و با ادای احترام به ساحت مقدس شهدا و تکریم همه بسیجیان از برنامه های معنوی این مراسم بهره مند گردیدند در این مراسم دکتر آقاپور طی سخنانی که برگرفته از فرمایشات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) بود به تبیین رسالت دانشگاه پرداختند و پیرامون اسلامی شدن دانشگاهها سخنان مبسوطی ایراد نمودند .

در این مراسم بسته تبلیغاتی شامل یک جلد کلام اله مجید به اساتید محترم اهداء گردید و با اقامه نماز جماعت و ضیافت شام مراسم پایان یافت.

[ شنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٧:٤۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به نقل از محمد فخاریان معاون آموزشی واحد ساوه امتحانات پایان ترم نیمسال دوم تحصیلی 91-90 این واحد دانشگاهی براساس برنامه زمانبندی شده از تاریخ 30/3/91 در مقاطع مختلف تحصیلی آغاز خواهد شد.

این امتحانات در سوله های ورزشی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) در فضایی آماده شده برای امتحانات با رعایت استاندارد و ایجاد سرمایش مناسب و بهره گیری از نیروهای دانشگاهی برگزار می گردد و دانشجویان می توانند در کمال آرامش در امتحانات شرکت نموده و پاسخگوی سئوالات باشند.

لازم به توضیح است با همفکری های صورت گرفته در هیأت رئیسه دانشگاه امتحانات این واحد دانشگاهی بصورت متمرکز برگزار می گردد که امنیت و سلامت امتحانات و صرفه جویی نیروی انسانی را نیز در بر خواهد داشت و براساس نظرسنجی های صورت گرفته از مطلوبیت خوبی برخوردار بوده و دانشجویان نیز رضایت کامل از این شیوه برپایی امتحانات را دارند.

[ شنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٧:٤٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مرکز مشاوره واحد ساوه جلسه ای با حضور  خانم دکتر شاطریان از اساتید عضو هیأت علمی  با عنوان « مهارتهای زندگی» در خوابگاه دانشجویی خواهران برگزار نمود .

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به کسب مهارت در زمینه های مختلف در افراد بیان داشتند برای اینکه افراد در هر زمینه به مهارت واقعی برسند می باید به دانش و چگونگی انجام آن مهارت آگاهی داشته باشد و با تمرین و تکرار پی در پی و متوالی آن دانش را به رفتار و عمل تبدیل نماید .

در این همایش سئوالات مختلفی نیز مطرح گردید که پاسخ لازم ارائه شد.

[ شنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳٠ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به همت مرکز مشاوره حوزه معاونت دانشجویی واحد ساوه کارگاه مهارتهای زندگی (ویژه دانشجویان) در دانشکده علوم انسانی و خوابگاه خواهران برگزار گردید .

با توجه به اهمیت این کارگاه و استقبال دانشجویان دو جلد کتاب نیز به دانشجویان جهت مطالعه با موضوع مذکور اهداء گردید.

[ شنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:٢٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

در آستانه سالروز ارتحال معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با ادای احترام به ساحت نورانی آن بزرگ پرچمدار حریت و آزادگی فعالیتهایی بشرح ذیل به انجام رسانید:

1-    نصب پلاکاردهای مناسب در محوطه

2-    نصب تراکتهایی مزین به سخنان آن بزرگوار در نمازخانه های دانشکده ها

3-    ارسال پیامک از طرف بسیج اساتید و روابط عمومی به اساتید ، کارکنان و مسئولین شهرستان

4-    اعزام جمعی از همکاران به مرقد مطهر حضرت امام(ره)

5-    هماهنگی با ستاد ارتحال شهرستان برای بزرگداشت این ایام و صدور اطلاعیه بهمین مناسبت توسط بسیج کارکنان

همچنین بمناسبت میلاد امیر مومنان حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز پدر:

1-    نصب پلاکارد در محوطه و نمازخانه ها

2-    مراسم مولودی خوانی

3-    هماهنگی و تبلیغ برای مراسم اعتکاف

4-    ارسال پیامک تبریک به همکاران و اساتید دانشگاه

[ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٧:٥۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در هشتمین جلسه شورای اداری که به ریاست حیدری نوری ریاست واحد ساوه تشکیل شد وی با ادای احترام به ساحت مقدس و نورانی شهدا و گرامیداشت یاد و خاطره معمار بزرگ انقلاب و دعا برای سلامتی مقام معظم رهبری ، طی سخنانی فرا رسیدن ایام ارتحال حضرت امام(ره) را تسلیت گفتند و بیان داشتند آن بزرگوار با رشادت و شجاعت و ایمان بخدا حرکتی را آغاز نمودند که موجب عزت و عظمت امت اسلام  گردید .

در این جلسه پیرامون برگزاری امتحانات پایان ترم ، برگزاری امتحانات در واحد علوم و تحقیقات ، صدور کارت ورود به جلسه دانشجویان ، تسریع و اطلاع رسانی در مورد پروپوزال دانشجویان ارشد ، ثبت نام ترم تابستان و ... تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

[ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ٧:٥٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به همت انجمن علمی روانشناسی واحد ساوه و هماهنگی دانشکده علوم انسانی همایشی تحت عنوان « رضایت زناشویی» در سالن اجتماعات شهرک دانشگاهی برگزار شد.

سخنرانی این همایش را آقای دکتر نامور و خانم دکتر فرقدانی بعهده داشتند که با توجه به موضوع همایش مطالب ارزنده ای را ایراد نمودند.

اهم مطالبی که مطرح شد پیرامون انتخاب صحیح و خودخواسته – کنترل بیرونی و درونی – حمایت ، خلاقیت ، تحمل ، تحقیر نکردن ، سرزنش نکردن و پذیرش ، ایجاد امنیت در خانواده ، گذشت و ... بود که در این همایش عواملی موثر بر کاهش رضایت زناشویی نیز بیان شد.

در پایان همایش سئوالات متعددی از طرف دانشجویان مطرح گردید که پاسخ لازم از طرف سخنرانان ارائه گردید.

این همایش از شور خاصی برخوردار بود و دانشجویان تا پایان جلسه که بیش از سه ساعت بطول انجامید حضور داشته و همراهی کامل نمودند.

[ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:٢٩ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به همت کانون مشاوره حوزه دانشجویی جلسه  سخنرانی پیرامون سبک زندگی  در واحد ساوه برگزار شد.

سخنرانی این جلسه را سرکار خانم دکتر فرقدانی از اعضاء هیأت علمی این واحد دانشگاهی بعهده داشتند  که وی مطالب ارزنده پیرامون شکل گیری زندگی و دلایل این نوع شیوه زندگی ایراد نمودند .

 این جلسه که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود سئوالات متنوع و زیادی را مطرح نمودند که پاسخ لازم ارائه گردید.

[ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:٢٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به همت حوزه معاونت دانشجویی واحد ساوه جلسه سخنرانی با حضور آقای دکتر حسین زاده از اساتید برجسته و عضو هیأت علمی این واحد دانشگاهی با عنوان هوش هیجانی برگزار شد .

وی طی سخنانی هوش احساسی یا هوش هیجانی را شامل شناخت و کنترل عواطف و هیجانات خود بیان نمودند و اینکه افرادی که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند سه مولفه هیجان ها را (شناختی ، فیزیولوژیکی ، رفتاری) به طور موفقیت آمیزی تلفیق می کند .در پایان این جلسه به سئوالات دانشجویان پاسخ لازم داده شد.

لازم بذکر است در خوابگاههای دانشجویی این واحد دانشگاهی بمناسبت هفته خوابگاهها برنامه های متنوعی اجرا شد.

[ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:٢٧ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به همت حوزه معاونت دانشجویی همایشی تحت عنوان« روابط عاطفی رضایتبخش» با حضور خانم دکتر فردوسی از چهره های شایسته علمی که در حوزه مشاوره و روانشناسی صاحب نظر هستند برگزار گردید ؛ پس از تلاوت قرآن مجید و خیرمقدم ، خانم دکتر فردوسی طی سخنان مبسوطی پیرامون مدیریت ، بهنگام بروز مشکلات ، مدیریت در بهره گیری از توانمندیهای الهی ، تقویت عزت و شرافت انسانی ایراد نمودند.

وی بیان داشتند مدیریت بر خویش در همه ابعاد روحی و جسمی لازم و ضروری است و این مهم موجب تحقق و رسیدن به هدف می گردد و اعتماد بنفس ، حاصل مدیریت است، وی پیرامون اینکه وابستگی و دلبستگی دو مقوله جدا می باشد مطالبی  را بیان نمود و وابستگی را موجب اشکال و باعث عدم رسیدن به استقلال دانستند.

شادبودن از دیگر مطالبی بود که خانم دکتر بر آن تاکید داشتند و بیان داشتند در فرهنگ دینی ، مناسبتهای فراوانی است که موجب شادی و نشاط انسان در جامعه می گردد و انسانهای شاد با انگیزه هستند و از سلامت روانی و رفتاری مناسبی برخوردارند.

دکتر فردوسی با اشاره به استقلال فکری که انسان را از وابستگی جدا می کند بیان داشتند انسان باید قدرت نَه گفتن را داشته باشد و آنجایی که انسان تشخیص می دهد باید استوار و محکم بتواند از کلمه نَه استفاده کند و همیشه با هر درخواستی همراه نشود و امروز متاسفانه بسیاری از افراد بواسطه نداشتن همین خصوصیات دچار مشکلات فراوانی هستند.

دکتر فردوسی در بخشی از سخنان خود ملاک انتخاب همسر را در مسائل اعتقادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، علمی ، شخصیتی ، خانوادگی و جسمی و کُفیّت را دانستند و دوام و بقا زندگی زناشویی در گرو نزدیک بودن این مقوله ها می تواند باشد.

وی ابراز داشتند انسانهای متعادل در زندگی دارای هدف هستند ، مقایسه ای نیستند ، مثبت اندیشند ، خود و دیگران را دوست دارند ، دارای عشق الهی هستند ، خالی از تکبر  ، حسادت و خشم هستند ، خود کنترلی از ویژگیهای آنان است.

در بخش دوم این همایش بیش از 150 سئوال بصورت مکتوب پبرامون ازدواج ، تاثیر خانواده در انتخاب همسر ، ملاکهای انتخاب همسر ، عوامل طلاق ، راههای شناخت همسر ، آشنائیهای قبل از ازدواج ، مشکلات روانی موجود در جامعه، فرزندان فراری از مدرسه , پدران عصبانی ، خانواده های بی سرپرست ، رشد عاطفی فرزندان ، پیشرفت تحصیلی ، فضاهای مثل فیس بوک که خانواده ها را هدف قرار داده ، روشهای مثبت اندیشی و ... مطرح شد که پاسخ لازم از طرف خانم دکتر فردوسی ارایه گردید.

[ یکشنبه ٧ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳۸ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در روز چهارشنبه 3/3/91 مصادف با روز آزادسازی خرمشهر ، جشن ازدواج دانشجویی  با حضور بیش از 130 زوج دانشجو و جمع کثیری از اولیاء دانشجویان و مسئولین شهرستان ساوه در سالن 2000 نفری شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) واحد ساوه برگزار شد.

در این مراسم ریاست واحد ضمن خیرمقدم و عرض تبریک به دانشجویان ،  با مدد از آموزه های قرآن و سیره نبوی مطالبی را پیرامون ازدواج و آثار ارزشمند آن برای دانشجویان بیان نمودند و اظهار داشتند ازدواج موجب رسیدن انسان  به آرامش و کمال و دور شدن انسان از وسوسه های شیطانی می گردد .

سخنران ویژه این مراسم حجه الاسلام و المسلمین دکتر تقوی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ساوه بودند که با بیانات شیوا و مبسوطی ، ازدواج را یک امر الهی برشمردند و آنرا سنت رسول خدا(ص) معرفی نمودند و پیوند زناشویی را موجب دوام و بقای انسان و آرامش روح و روان و امنیت جامعه دانستند.

در این مراسم برنامه های متنوعی همچون موسیقی سنتی ، موسیقی محلی ، مسابقه ، کیک بری ، عقد سمبلیک ، مدیحه خوانی بمناسبت میلاد امام محمد باقر(ع) برنامه باستانی و... اجرا شد و اجرای این جشن باشکوه توسط گروه هنری از صدا وسیمای مرکز قم صورت گرفت.

[ شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به منظور تجلیل از نفرات برتر  مسابقات طرح قدس  در رشته های روخوانی و روانخوانی ، ترتیل ، تفسیر و مفاهیم قرآنی مراسم جشن ضیافت قرآن در سه سطح دانش آموزی ، دانشجویی و کارکنان خانم در تاریخ 26 اردیبهشت ماه سالجاری با حضور حیدری نوری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه و مهندس آقامیری معاون سما این واحد دانشگاهی در محل سالن اجتماعات آموزشکده سما واحد ساوه برگزار گردید.

مهندس آقامیری موفقیت دانش آموزان ، دانشجویان و کارمندان در مسابقات طرح قدس را تبریک گفته و اعلام داشتند قرآن آموزی باعث رشد و تعالی روحی و معنوی و آرامش قلبی انسان می شود.

در این جلسه از تعداد 82 نفر از دانش آموزان ، دانشجویان و کارکنانی که موفق به کسب مقام برتر و دریافت گواهینامه شده بودند با اهداء هدیه نقدی و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

[ دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩۱ ] [ ۸:۳٢ ‎ق.ظ ] [ روابط عمومی ]
Design By : shotSkin.com