روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

این مزرعه دارای ایستگاه هواشناسی کلیماتولوژی کشاورزی به مساحت  681 مترمربع که در سه نوبت در ساعتهای 30/6 30/12 و 30/18 بطور مرتب ثبت و برداشت می گردد که ضمن اطلاع رسانی آب و هوای منطقه در برد مخصوص ایستگاه جهت برگزاری کلاسهای عملی درس ( هوا و اقلیم شناسی ) ، استفاده در طرحهای پژوهشی و اجرای پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار می گیرد .

باغ انار به مساحت 5/1 هکتار  ، ‌باغ پسته به مساحت 2 هکتار و باغ زیتون به مساحت  10 هکتار و مزرعه تحقیقاتی بمساحت 12 هکتار  ، گوسفنداری و گاوداری ، آزمایشگاههای کالبد گشایی ، فیزیو لوژی گیاهی ، اصول بهداشت دام ، کارگاههای باغبانی ، پرورش زنبور عسل و ماشین آلات جهت برگزاری کلاسهای دروس عملی دانشجویان کشاورزی احداث گردیده است .

کشت یونجه بمساحت 4 هکتار و کشت جو بمساحت 6 هکتار جهت اشنایی دانشجویان  با مراحل کاشت و داشت و برداشت و استفاده از محصولات ان در گوسفندداری و گاوداری می باشد و جهت درس عملیات کشاورزی زمینی بمساحت 2 هکتار برای دانشجویان پسر و 1 هکتار برای دانشجویان دختر در نظر گرفته شده است.

نکته قابل ذکر اینکه کلیه مراحل آبیاری در این مزرعه بصورت آبیاری قطره ای تحت فشار بوده و تمامی مراحل لوله گذاری آن صورت گرفته است.

لازم به ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه دارای سه دانشکده مصوب می باشد : دانشکده فنی و مهندسی ، دانشکده علوم انسانی و  دانشکده کشاورزی و آموزشکده سما که در دانشکده کشاورزی جمع کثیری از دانشجویان در 14 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند.

| سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳۸٩ | ۸:٥٠ ‎ق.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com