روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

آن زمان که بشریت دچار ظلالت و گمراهی شده و سایه جهل و نادانی بر زندگی او سایه افکنده بود و فطرت پاک انسانی در نهایت بی فروغی آخرین سو سو  را می زد ، خداوند رحمان  به وعده خود عمل نمود و نوری پرفروغ را بهمراه کلامی جاویدان برای هدایت بشریت فرستاد و سعادت انسان را گرو تمسک به رسول خدا (ص) و عمل به سیره عملی ائمه هدی قرار داد. و این بار بشریت بار دیگر حلاوت و شیرینی ایمان را با تمامی وجود درک کرد . سربلندی و عزت و آزادگی را به معنی واقعی تجربه نمود ، گل بستان خلقت حضرت ختمی مرتبت (ص) آنچنان تصویری از زندگی در سایه معنویت برای او ترسیم نمود که شاهکاری شد در تاریخ برای همه نسلها در تمامی عصرها.

زمانی هر چند کوتاه ولی زیبا و فراموش ناشدنی بر امت گذشت ، و بار دیگر خفاشان شب پرست ، بنده هوا و هوس ، آنانی که حیات خود را در گرو ممات و مرگ دیگران می دانستند و قدرت و حاکمیت را در گرو استعباد و بردگی دیگران می پنداشتند  آن کتاب مقدس را به حکم قداست بستند و بالاترین جایگاه آن بر سر مزار مردگان و امنیتی شد برای  خفتگان و قداست واقعی آن در گرو نزدیک نشدن به آن بیان کردند ، اینبار انسان تلخی جدایی از معبود را تلخ تر از گذشته تجربه کرد . چنانچه صفحات تاریخ از بیان آن همه  بیدادگری شرم دارد . اما دلدادگان حق چشم انتظار فرجی دیگر بودند و لحظه شماری می کردند تا بار دیگر خورشید اسلام از مشرق بدرخشد و نوید آغازی دیگر دهد . نسیمی بوزد و مشام جانهای خسته را حیاتی دوباره بخشد و دلهای شکسته را بوجد آورد و این انتظار بسر آمد و نسیمی خوش وزیدن گرفت و دانش آموخته ای از مکتب قرآن آن سفیر نور و رحمت ،  نجوای رهایی را از خرداد 42 آغاز کرد و این طنین دلنشین ، فوج عاشقان با ایمان را به دریایی مواج و خروشان در آورد و بنیان ظلم و بیداد را بر کند و چنان شد که در 12 بهمن 57 با صلابت هر چه تمامتر پا بر این سرزمین کهن نهاد و ندای جد اطهرش را سر داد. آنچنانکه گویی پژواک قولو لااله ... از لسان رسول خدا(ص) به گوش می رسد . زمستان به سر آمد و بهاری دیگر آغاز شد شکوفه های امید در بوستان ولایت باز شد. شمیم جانبخش کلام و اندیشه اش جان را نوازش و روح را به پرواز درآورد .

آری آن امام همام آن روح خدا قافله عشق را به حرکت در آورد و کلام و اندیشه اش مرهمی شد بر تن رنج دیدگان.

نهضتی آغاز شد برای بیداری همه انسانها ، آن بزرگ مرد الهی محدود به زمان و مکان نبود ، پرچمی را بر دوش گرفت که پیش از آن بر دوش رسول خدا (ص) و ائمه طاهرین (ع) بود . آن پرچمی که رنگ و بوی الهی داشت ، عزت و سربلندی و آزادی ، عطر دل انگیزی بود که از کلامش بر می خاست ،‌ فلاح و رستگاری و زیستن به معنی واقعی را تصویر می کرد.

عدالت و حلم شجاعت و عبادت ، صبر و پایداری ،دانش و اندیشه ، استقامت و بردباری بخش از صفاتی بود که به او به ارث رسیده بود ، بر گرداگرد شمع وجودش بزرگانی پروانه وار می چرخیدند که منتهای آرزویشان حفظ کرامت انسانی بود.

جایگاه آن نور الهی در دل مردم بود او حاکم دلها و نور چشم مومنین بود و در چهاردهم خرداد در غروبی غمبار خورشید عمر پرفروغش خاموش شد. اما آنکه هرگز  خاموش نخواهد شد اندیشه و کلام گهربارش است که نشاط بخش جان و قوام و پایداری ایمان برگرفته از کلام رحمان است

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

| سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ | ٢:٥۳ ‎ب.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com