روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

 به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه آقای دکتر ارادتمند و با حمایت استاد حیدری ریاست واحد و همکاری همه جانبه دوایر مختلف دانشگاه ، همایش منطقه ای انار در واحد ساوه با حضور آقای دکتر رهنما معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی ، آقای دکتر نظام آبادی دبیر منطقه پنج و جمعی از روسا و معاونین پژوهش واحدهای منطقه پنج ، روسای ادارات ، ریاست و مدیران اداره جهاد کشاورزی شهرستان و جمع کثیری از دانشجویان در روز چهارشنبه 12/8/89 برگزار گردید.

این همایش با همکاری علوم باغبانی جهاد کشاورزی و واحدهای آشتیان ، اراک ، فراهان ، درود ، همدان ، تویسرکان ، ورامین ، نراق ، خرم آباد  ، ملایر، رودهن برگزار گردید.

این همایش رأس ساعت 9 صبح با تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی و کلیپ تبیین خدمات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه آغاز شد سپس ریاست واحد ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین بویژه معاونت پژوهش دانشگاه پیرامون شهرستان ساوه بعنوان بزرگترین و اولین شهر تولید کننده انار مطالب مبسوطی را بیان نمودند . در ادامه سخنران ویژه این همایش جناب اقای دکتر رهنما معاونت پژوهشی دانشگاه با ابراز خشنودی از برگزاری این همایش و تایید توانمندی واحد ساوه در برگزاری چنین همایشهایی طی سخنان ارزنده شرایط حوزه پژوهشی را تبیین نمودند و سیاستهای دانشگاه را برشمردند و اعلام نمودند در برنامه چشم انداز در نظر است دانشگاه آزاد اسلامی در بالاترین موقعیت و مرتبه قرار گیرد و این از دسترس دور نیست  همانگونه که نرخ رشد دانشگاه آزاد اسلامی بالاترین سهم را دارد.  وی در بخشی از سخنان خود به سهم دانشگاه بویژه در  پژوهش و نوآوری و تولید علم و حضور فعال در مجامع مختلف علمی اشاره نمودند و مدیریت صحیح و بهره مندی از منابع را عامل موفقیت دانشگاه بیان کردند .

دکتر رهنما با اشاره به موقعیت دانشگاه آزاد اسلامی اعلام داشتند ما در سند چشم انداز باید دانشگاه اول باشیم و سیاست ما ملی و فراملی است اما حرکتمان بخشی است ، ما در شرایطی که مدیریت صحیح بر منابع داشته باشیم تحقق اهداف میسر می گردد در سند چشم انداز حرکت ما نه تقابل است و نه تسلیم بلکه بر بصیرت و تدبیر استوار است . معاونت پژوهشی دانشگاه بعنوان یک هدیه در این همایش با مرکز تحقیقات انار در واحد ساوه موافقت نمودند و در ادامه بیان داشتند ما باید با تدبیر و اندیشه حرکت کنیم و تحمل خود را بالا بریم و سختیها را تحمل نمائیم زیرا سختیها موفقیتها را تضمین خواهد کرد

وی در پایان سخنان خود اخلاق و رعایت احترام و حفظ حرمت دیگران را ضروری دانسته و به دانشجویان تاکید نمودند احترام استاد و پدر و مادر را باید رعایت نماییم.

در ادامه آقای دکتر ذبیح اله زمانی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و آقای مهندس محسنی رئیس گروه میوه های نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی سخنرانی نمودند.

بخش دوم برنامه پس از پذیرایی از حاضرین با ارائه گزارش از همایش توسط آقای دکتر مرادی دبیر همایش آغاز شد و پانل اول با حضور آقای دکتر انصاری ،‌ دکتر زمانی و مهندس محسنی  در جایگاه هیات داوران ادامه یافت و دو مقاله توسط خانم دکتر فریال وارسته و آقای مهندس فهیم سوخک ارائه گردید.

پس از اقامه نماز  و صرف نهار 4 مقاله توسط خانم مهندس سمانه فتح اللهی ، آقای مهندس علی محسنی  آقای مهندس ایوبعلی قاسمی و خانم فرحناز بیگی ارائه شد و در پایان همایش ضمن تقدیر هیأت داوران و ارائه دهندگان مقاله با تقدیم لوح و هدیه از انان تجلیل بعمل آمد.

توضیح اینکه پس از فراخوان مقاله توسط این واحد دانشگاهی 78 مقاله به دبیرخانه واصل شد که 41 مقاله انتخاب گردید که از 41 مقاله 6 مقاله در همایش ارائه شد.

از فعالیتهای جنبی همایش برگزاری نمایشگاه تعاونی باغداران انار ساوه و برگزاری نمایشگاه کتاب لاتین بود که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

| پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٩ | ٢:٠۳ ‎ب.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com