روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

 سومین همایش علمی با عنوان (پردازش خودکارچکهای بانکی با استفاده از تکنیکهای هوش مصنوعی) با حضور خانم دکتر رستگار پور در روز یکشنبه 16/8/89 در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) واحد ساوه برگزار گردید .

این همایش با همت معاونت پژوهش و دعوت و پی گیری آقای مهندس آزاد  مدیر گروه رشته کامپیوتر واحد برگزار شد که مورد استقبال خوب دانشجویان این گروه قرار گرفت.

در این همایش ابتدا خانم دکتر رستگار پور به معرفی هوش مصنوعی به عنوان دانشی برای استفاده از هوش طبیعی انسان و مباحث ماشینهای هوشمند پرداختند  سپس به زمینه های مختلف هوش مصنوعی از جمله شناسایی الگو ،‌پردازش گفتار ، شبکه های عصبی مصنوعی و... اشاره نموده و مراحل مختلف زمینه های پردازش تصاویر و بینایی ماشین به عنوان یک زمینه بسیار قدرتمند و پرکاربرد را مورد بررسی قرار دادند و بیان داشتند  باز شناسی نوری حروف که یکی از کاربردهای مهم پردازش تصاویر و بینایی ماشین است و آنرا به صورت شفاف و واضح بیان نمودند سپس پردازش خودکار چک بانکی که از شعبات مهم بازشناسی نوری حروف دستنویس فارسی است به دقت ، با ذکر مراحل مورد نیاز و بررسی جزئیات ، محدودیتهای آن و نسخه های مشابه موجود برای زبانهای غیر فارسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان به سئوالات مطرح شده از سوی حاضرین ، پاسخ لازم توسط خانم دکتر رستگارپور  داده شد لازم بذکر است توسط خانم دکتر رستگار پور مقاله ای تحت عنوان « متدهای پیشرفته در شناسایی الگو » در شهر (Plymouth) انگلستان ارائه گردیده است.

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی و خبرنگار ایسکانیوز واحد ساوه

| یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٩ | ٢:٢۱ ‎ب.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com