روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

فرارسیدن ماه محرم و سوگواری حضرت حسین بن علی (ع) یادآور حماسه ای است که در طول تاریخ نظیر آن را نمی توان یافت ، مشعلی فروزان و چراغ پرفروغی است  که روح ایمان را در انسانها دمیده و بشریت را به راه فلاح و رستگاری رهنمون می سازد. این حماسه بزرگ از یکطرف حاوی وقایع جانسوزی است که برای بهترین بندگان و برگزیده ترین انسانها اتفاق افتاد و هر انسان سلیم القلبی با نگاه بر مصائب اهلبیت (ع) غبار غم به دل او نشسته و اشک از چشمان او جاری می گردد ؛ و از طرفی پستی و رذیلت انسانهای بی ایمان و دلداده به مظاهر دنیا را می توان احساس کرد ، اما پیام و اقعی این حماسه را چگونه و در کجا باید جستجو کرد و بدنبال آن گشت؟ حماسه کربلا حرکتی بی نظیر است که توانست همه آزادیخواهان و معتقدان به اصول انسانی را شیفته خود نماید و دارای پیام و اهدافی مقدس است. مطمئنا آزاد اندیشان و کسانی که با چشم بصیرت به واقعه عاشورا می‌نگرند؛ لحظه لحظه این حماسه عظیم را دارای هدف و پیامی جداگانه می بینند. فرمایشات امیر عرصه شجاعت و شهادت حضرت حسین بن علی (ع) قانون ماندگاری است که برای همیشه بر تارک تاریخ خواهد درخشید. حسین (ع) بزرگ مردی است  که در همه جا و همه چیز خدا را می‌بیند هیچگاه به اسارت و ذلت تن نمی دهد حتی اگر اندک یاران آن حضرت در مقابل هزاران نفر بایستند و فریاد هیهات من الذله آن بزرگوار را تا آخرین لحظه می توان شنید. مصداق ادب و وفا و جوانمردی را در سرو قامتی چون عباس (ع) باید جستجو کرد ، صبر و پایداری را باید در پرورش یافته دامان عفت و عصمت حضرت زینب (س) می توان یافت و عظمت ایستادگی و شجاعت را از یاران و دانش‌آموختگان مکتب حسین (ع) باید آموخت زیرا آنان تا واپسین لحظات از هدف مقدس و والای خود دست نکشیده و شهادت و رنج  اسارت را به جان خریدند ولی هرگز زیر بار ذلت نرفتند.همه ادیان از طرف باریتعالی به گونه ای انسان را به عزت و شرف و بزرگی و عظمت دعوت نموده اند.اما مصداق تمام فضایل را باید در حرکت امام حسین (ع) و آفرینندگان عاشورا و بوجود آورنده حماسه کربلا مشاهده کرد.

احیاء دوباره ارزشهای الهی و طنین جان بخش قرآن و تفسیر واقعی از کلام ا.... مجید در کربلا صورت گرفت.آنان دانش آموختگان مکتب علی (ع) بودند و شهادت در راه حق و رسیدن به معبود را منتهای آمال خود می دانستند و در طول تاریخ فارغ‌التحصیلان این دانشگاه ، زیباترین تصویر از جلوه های ایثار و از خودگذشتگی را ترسیم نمودند.

در کربلاهای ایران نیز دلدادگان سیدالشهدا (ع) ، با الهام از پیام سرخ عاشورا عظمت و عزت و سربلندی به میهن اسلامی بخشیدند و هنوز نجوای عاشقانه آنان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل طنین انداز است و فضای کربلاهای ایران معطر به عطر شهداست و شیفتگان معرفت سر بر آستان مقدس شهدا نهاده و مشام جان را به عشق آنان مصفا می‌نمایند.

 

حماسه جاوید حسین (ع) پایدار                  حماسه آفرینان حسینی ماندگار

 

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

| شنبه ٤ دی ۱۳۸٩ | ۱:٠٤ ‎ب.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com