روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

به مناسبت هفته پژوهش و جهت آشنائی دانشجویان آموزشکده سما واحد ساوه با نانوتکنولوژی ، سمینار یک روزه آشنائی با نانوتکنولوژی و کاربرد نانو در معماری ، مرمت و هنر در محل سالن اجتماعات آموزشکده برگزار شد .

در این سمینار که به همت دفتر پژوهش و با همکاری شرکت آریا پلیمر پیشگام (تحت نظارت ستاد نانو کشور) برگزار گردید ، آقای مهندس عمرانی کارشناس ارشد شرکت آریا پلیمر پیشگام در بخش نخست برنامه ، تاریخچه نانو در کشور و جهان و کاربرد نانو در علوم مختلف از قبیل پزشکی ، صنعت ، ساختمان و ... را بیان نمودند .

مهندس عمرانی ضمن اشاره به فواید نانو در علوم مختلف به برخی از مضرات نانو نیز اشاره کردند و کسب رتبه 15 ایران در جهان را حاصل تلاش دانشمندان ایرانی دانست . ایشان در بخش دوم برنامه نیز به طور ویژه به کاربرد نانو در معماری ، مرمت و هنر اشاره کردند و استفاده از نانو تکنولوژی در مصالح ساختمانی از قبیل سیمان ، آجر ، شیشه ، آهن و ... را در استحکام ساختمانها بسیار مفید دانستند . وی به کاربرد نانو در مرمت آثار تاریخی و هنر اشاره کرده و در پایان به سئوالات دانشجویان نیز پاسخ دادند و ابراز امیدواری کردند با تلاش و جدیت همه دانشجویان و پژوهشگران شاهد رشد و شکوفائی بیش از پیش ایران اسلامی باشیم .

| سه‌شنبه ۱٤ دی ۱۳۸٩ | ۸:٤٧ ‎ق.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com