روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

با گرامیداشت 16 آذر سالروز شهادت دانشجویان انقلابی و شهیدان نهضت دانشجویی و با ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم بزرگ

ایشان اعلام داشتند دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به شماست  و مالکیت شخصی ندارد و اموال آن بر اساس اساسنامه متعلق به همه ملت است .

در بزرگداشت 16 آذر  توجه به  عمق روز دانشجو مورد نظر است و اینکه در زمان سفر نیکسون     رئیس جمهور  امریکا به ایران دانشجویان  تظاهرات کردند و شهید دادند آنان هدفشان و تفکرشان از این حرکت چه بود دانشجویان د رهمه حرکتهای انقلابی حضور داشتند و آنان طلایه داران علم و ایمان در کشورند . این قشر فرهیخته همزمان با حرکت حوزه های علمیه راه روشنگری و مبارزه را در پیش گرفتند پس از ظهور مارکسیسم  در جهان از آنجا که جوانان ما طرفدار دین بودند دوران سختی را پشت سر گذاشتن و از طرفی روشنفکران غربزده بدنبال اثبات بی هویتی ها بودند و گروههایی نیز با شعارهای فریبنده بدنبال اهداف خاصی بودند اما انقلاب اسلامی در این دوران به رهبری حضرت امام ره شکل گرفت و نقش عظیم این حرکت را دانشجویان و جوانان ما بعهده داشتند و این حرکت پایه های طاغوت را به لرزه در آورد .

جوانان و دانشجویان بیانیه ها و اطلاعیه های حضرت امام ره به گوش مردم می رساندند دانشجویان موتور حرکت انقلاب بودند آنان با شهید مطهری ، شهید مفتح و شریعتی در ارتباط بودند و انقلاب را به پیش می بردند .

ایشان با اشاره به حضور امریکا ییان در ایران و رفتارهای اهانت آمیز آنان و دریافت حق توحش بواسطه زندگی در ایران را بعنوان واقعه ای تلخ یاد نمود و کاپیتولاسیون را کارنامه سیاه حکومت آن زمان دانستند و اعتراض بزرگ طلاب حوزه های علیمه و دانشجویان در جریان آن استاد نجات الهی را که به شهادت رسید نشان ایستادگی ملت بیان نمودند .

در دفاع مقدس بسیاری از فرماندهان جنگ دانشجویان بود  و خیل عظیمی از آنان به شهادت رسیدند . از دیگر حرکتهای بزرگ دانشجویان به تعبیر حضرت امام ره انقلاب دوم نام گرفت تسخیر لانه جاسوسی بود .

ایشان در بخشی از سخنان خود به فضایل اخلاقی حضرت امام ره اشاره نمودند .

مشاور ریاست عالیه دانشگاه ،‌دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از بزرگترین دستاوردها انقلاب دانستند و کارکرد آن را عظیم دانستند و بیان داشتند چهار ده میلیون متر مربع ، یک و نیم  میلیون دانشجوی فعال ،‌دو و نیم میلیون نفر فارغ التحصیل و ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیر مستقیم . این دانشگاه را به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل کرده است .

وجود کتابخانه های دیجیتال ، آزمایشگاه هسته ای ،‌ارائه 950 مقاله در  isi    - کسب 750 مدال بین المللی و ملی در تربیت بدنی .......... از دستاوردهای این دانشگاه است .

با وجود دانشگاه آزاد اسلامی عدالت اجتماعی رونق گرفته و فرزندان ما از نعمت بزرگ تحصیل در سطح آموزش عالی بهره مند گردیده اند .

| پنجشنبه ٥ دی ۱۳۸٧ | ۸:٤٧ ‎ق.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com