روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

کارگاه آموزشی با سرفصل های ، آموزش پیش از ازدواج ، تربیت فرزند ، آشنایی با روابط بین خانواده های یکدیگر از طرف حوزه معاونت دانشجویی و دفتر مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد این کارگاه  در روز سه شنبه مورخ 3/10/87 با حضور ریاست محترم و دیگر مسولین دانشگاه و جناب آقای دکتر حبیبی تبار ، سرکار خانم دکتر فرقدانی در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید که تعداد 120 نفر از دانشجویان  نیز در این  کارگاه شرکت نمودند.

ابتدا حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حبیبی تبار ضمن تبریک به مناسبت پیوند مزدوجین دانشجو اشاره ای به امر ازدواج و سنت پیامبر (ص) داشتند و نکاتی را در مورد ازدواج و دیدگاههای مختلف آن را بیان نمودند و ارزش ازدواج را از دیدگاه اسلام مطرح نمودند و اعلام داشتند که به آسیبهای موجود توجه داشته باشند تا بتوانید به کمال مطلوب نیز برسید.

در ادامه جناب آقای استاد حیدری نوری رئیس دانشگاه ضمن  خیر مقدم  به حاضرین و دانشجویان حاضر در سالن به ایراد سخنرانی پرداختند و خاطر نشان نمودند این پیوند مبارک برای یک زندگی خوب تصمیم گیری شده و باید  با یک برنامه ریزی دقیق بتوان همواره به قله های  پیروزی و موفقیت رسید.

در ادامه  نیز خانم دکتر فرقدانی به ایراد سخنرانی علمی پیرامون مباحث این کارگاه آموزشی پرداختند و مطالب و الگوهای را در دو محور بصورت کاربردی بیان نمودند و در این باره گفتند بعضا زوجهای ایرانی  با مشکل روبرو هستند و باید به شناخت در مورد یکدیگر برسند. در درجه اول و خودشناسی را که مسئله خیلی مهمی است و اینکه از خصوصیات روان شناسی و فیزیولوژی خود آگاهی داشته باشید و همچنین انگیزه و پشتکار در کارها و ارتباط با خانواده همسر و تربیت فرزند به تصمیم گیری و برنامه ریزی و آمادگی قبلی اشاره نمودند و اینکه کودک سالاری در بین خانواده های ایرانی وابستگی ناسالم در بین خانواده ها را  به وجود می آورد  را نیز عنوان نمودند .

با توجه به مطالب مطرح شده در جلسه بخشی از برنامه به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد که حدودا بیش از 65 مورد سوال از طرف دانشجویان مطرح شد که راهکارهای مناسب و اصولی از طرف ریاست محترم و خانم فرقدانی ارائه گردید  از آنجا که این همایش با شرایط سنی  و موقعیت دانشجویان سازگاری داشت مورد استقبال بسیار خوب دانشجویان قرار گرفت.

| سه‌شنبه ۳ دی ۱۳۸٧ | ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com