روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مقاله آقای دکتر علی نظری عضو هیأت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با عنوان

"The role of the Islamic Azad University in science production of iran: from the past to the future"

(نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم ایران : از گذشته تا آینده)

در مجله isi معتبر Neural computing and Applications از نوع Web of science توسط ناشر مشهور بین المللی springer  پذیرش و به چاپ رسیده .

در این مقاله با استفاده از داده های استخراج شده از وب سایت Scopus ، بزرگ ترین نمایه علمی جهان ، تعداد تولیدات علمی کلیه موسسات علمی ایرانی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی استخراج و سهم تولید علم ایران و این دانشگاه از سال 1988 تا پایان سال 2011 میلادی محاسبه و نتایج توسط « شبکه های عصبی مصنوعی» و « منطق فازی» مدل سازی شده است . همچنین توسط روش ریاضی ، سهم تولید علم این دانشگاه در 5 سال آینده و در سال 2025 میلادی ( معادل 1404 شمسی ؛ سال پایانی سند چشم انداز 20 ساله جمهوری اسلامی ایران ) برآورد شده است.

نکته جالب در چاپ این مقاله ، معرفی « دانشگاه آزاد اسلامی » به عنوان موفق ترین دانشگاه ایران ( با توجه به اسناد معتبر) در سالیان اخیر است . با عنایت به مخاطبین بسیار زیاد ناشر Springer ، این مقاله می تواند در معرفی دانشگاه آزاد اسلامی به جهانیان و کنکاش افراد مختلف در مورد این دانشگاه نقش مهمی داشته باشد. در نتیجه زمینه برای همکاری هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه موفق با دانشگاه موفق با دانشگاه های بین المللی فراهم خواهد شد.

| سه‌شنبه ٢ اسفند ۱۳٩٠ | ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com