روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

گزارش

روز یکشنبه 11/12/1387 با حضور معاونت محترم فرهنگی دانشگاه آقای دکتر مظاهری و مدیران کل آن حوزه و آقای دکتر رنجبر ریاست محترم منطقه 5 و جناب حاج آقا ایمانی مقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مرکزی و امام جمعه شهرستان ساوه جناب حاج آقا تقوی و رؤسای دانشگاهها و معاونین فرهنگی و رؤسای دفاتر فرهنگ اسلامی و دبیر منطقه 5 آقای مهندس یحیی راس ساعت 15 در شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص)  واحد ساوه برگزار شد .

هدف از این گردهم آیی حضور مشترک رؤسای واحدهای دانشگاهی و معاونین فرهنگی و رؤسای دفتر فرهنگ اسلامی جهت هماهنگی بیشتر و تفسیر بخشنامه ها و مقررات بود که در طول هر سال بطور مستمر در 12 منطقه دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و با حضور معاون محترم فرهنگی دانشگاه و رؤسای مناطق و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استانها تعیین سیاستها ، راهکارها و دستورالعملهای جدید مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

پس از تلاوت قرآن مجید ، امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه حضرت حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای تقوی ضمن  خیرمقدم به حاضرین طی سخنان مبسوطی بیان داشتند توکل و امیدواری به حضرت حق موجب گشایش در امور می شود و دانشگاه آزاد اسلامی هنگامی که فعالیت خود را آغاز نمود تصور نمی کردند که به چنین موفقیتها و توفیقات دست یابد ولی امروز با گذشت ربع قرن از تلاش بی وقفه شاهد عظمت این دانشگاه هستیم و این مصداق همان توکل به خداوند است.

ایشان با استناد به آیات الهی و روایات فرمودند اسلام قدرت و اقتدار را برای مسلمین  می خواهد و قدرت اسلام برای این است که بندگی خدا در جامعه بیشتر شود .

در ادامه جناب آقای دکتر رنجبر ریاست محترم منطقه 5 ضمن تقدیر از تلاش همه رؤسای واحدهای منطقه 5 و دیگر همکاران مطالب ارزشمندی را بیان نمودند.

سپس جناب آقای دکتر مظاهری معاونت محترم فرهنگی دانشگاه طی سخنان مبسوطی پیرامون فعالیتهای فرهنگی ، موقعیت فرهنگی  و سیاستهای حوزه فرهنگی دانشگاه را ترسیم نمودند و چشم انداز تلاش این حوزه ارزشی را توضیح دادند.

در ادامه رؤسای  محترم واحدهای دانشگاهی و رؤسای دفاتر فرهنگ اسلامی نظرات و پیشنهادات و شرایط واحدهای دانشگاهی خود را بیان نمودند در ادامه مصاحبه مطبوعاتی توسط نمایندگان خبری با آقای دکتر مظاهری برگزار شد که از طریق هفته نامه مهتاب منعکس خواهد شد لازم بذکر است که بخش عمده این نشست از طریق شبکه آفتاب استان نیز پخش می گردد .

آنچه که به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید عبارتند از : اطلاع رسانی دقیق و کامل در مورد طرحهای جدید حوزه فرهنگی و خط مشی کوتاه مدت و دراز مدت سازمان ، کاربرد معنویت همراه با عقلانیت و پرهیز از عوام زدگی ، تبیین شیوه استفاده بهینه و بیشتر از بودجه های فرهنگی و توسعه اختیارات معاونتهای فرهنگی و رؤسای دفاتر فرهنگ اسلامی.

در پایان جلسه اقامه نماز و صرف شام صورت گرفت .

 

احمد پیمانی

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

| دوشنبه ۱٢ اسفند ۱۳۸٧ | ٢:٠٥ ‎ب.ظ | روابط عمومی نظرات () |

Design By : shotSkin.com