برگزاری مراسم تودیع و معارفه در واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با توجه به انتصاب دکتر مهدی پرویز از اساتید تمام وقت این واحد دانشگاهی بعنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مراسم معارفه نامبرده و تودیع حیدری نوری در روز دوشنبه 11/10/91 در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی با حضور مسئولین استان و شهرستان برگزار گردید.

در این مراسم سرکار خانم دکتر میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی ، دکتر ملک سلیمانی رئیس منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر ایمانی مقدم نماینده نهاد مقام معظم رهبری(مدظله) در استان مرکزی ، دکتر تقوی امام جمعه شهرستان ، مهندس آزاد معاونت استاندار و فرماندار شهرستان و جمع کثیری از روسای ادارات و نهادهای شهرستان ساوه ، اساتید ، کارکنان ، معاونین و روسای دانشکده ها حضور داشتند که پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران دکتر تقوی امام جمعه شهرستان ساوه ضمن عرض تبریک به آقای دکتر پرویز از تلاش بی وقفه آقای حیدری نوری تقدیر نموده و با اشاره به اخلاق از منظر قرآن و سیره ائمه معصومین(ع) بیان داشتند مسوولیت وسیله آب و نان نیست بلکه یک امانتی است که باید به صاحبش برگردد.

  حجت الاسلام سیدحسین تقوی افزود: در دوران مسوولیت  باید مدیریت کریمانه و بزرگوارانه مشورت ، احترام به حقوق دیگران را سرلوحه قرار داد  و احیای ارزشهای اسلامی و اصلاح امور مردم  را مهمترین مشخصه حکومت اسلامی دانست و بیان نمود: تقویت روح ولایی و برای تعمیق ارزشهای دینی باید تلاش مجدانه کرد  و لازم است از تلاشهای صورت گرفته تقدیر نموده و با همکاری همه جانبه تلاش نمائیم محیط دانشگاه محیطی سرشار از معنویت باشد.

در ادامه دکتر ایمانی مقدم طی سخنانی ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس جدید دانشگاه ، از فعالیتهای ریاست سابق دانشگاه تشکر نمودند و اظهار داشتند حرص دنیا، تکبر، حسادت و شهوت در حب ریاست جمع است که اگر از انسان دور نشود انسان را  به هلاکت می رساند.

  و اگریک مدیر توانست بر نفس خود غلبه کند و برای رضای خدا کار کند مانند امیرمومنان(ع) به اداره حکومت بپردازند که این شیوه مورد پسند در اسلام است.

در این مراسم نماینده مردم شهرستان ساوه سرکار خانم دکتر میرگلوبیات ضمن تقدیر از حیدری نوری به آقای دکتر پرویز تبریک  گفته و بیان داشتند با همکاری و تعامل همه جانبه شرایط دانشگاه همچنان رو به پیشرفت و توسعه خواهد بود و این مهم نیز در شهرستان نیز باید جاری باشد. دانشگاه غیر از محل آموزش علمی و عملی، کارخانه انسان سازی است و بهترین روزهای عمر یک دانشجو در این محیط علمی سپری می شود.

 

 وی بیان کرد: از یکی از سنت های حسنه تعلیم و تربیت است و محیط هایی که اخلاق با آموزش توام می گردد انسانهایی مومن تربیت می شوند و می توانند در جامعه تاثیرگذار باشند.

 

نماینده ساوه و زرندیه تصریح کرد: دانشگاه و مراکز علمی باید در تمام ابعاد سیاسی، فرهنگی و... پویا باشند و باید شرایطی فراهم شود تا برنامه های فرهنگی در این مراکز توسعه و تقویت شود.

 وی همچنین با اشاره به عظمت  ایران اسلامی در این برهه از زمان  گفت: حرکت رو به رشد ایران اسلامی دست خوش توطئه دشمنان بوده که نمونه آن فتنه سال 88 است که با درایت مقام عظمای ولایت و آگاهی مردم مومن و انقلابی خنثی گردید.

 میرگلوبیات  خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله) است می توان با حمایت از تولید داخلی از این مقطع نیز سربلنند بیرون آئیم. وی در بخشی از سخنان خود به فعالیتهای صورت گرفته در حوزه نمایندگی خود اشاره کردند و پروژهای در دست اقدام و پی گیری پروژه های نیمه تمام را یادآور شدند.

سپس مهندس آزاد معاونت استاندار و فرماندار شهرستان ساوه نیز طی سخنان کوتاهی تبریک و تقدیر خود را اعلام داشته و شرایط شهرستان برای پیشرفت را همدلی ، همیاری و تعامل نهادهای درون شهری بیان نمودند. مسوولیت ها انتصابی است و مدت زمان مدیریت هر فردی با وجود اینکه سالیان متمادی طول بکشد اما کوتاه است.

مهندس آزاد افزود: مدیران باید برای این مدت کوتاه و امانتی که در دست دارند برنامه داشته باشند که مهمترین برنامه حفظ ارزشهای اسلامی در دستگاهی است که مسوولیت آن را بر عهده دارند.

 وی شهرستان ساوه را یک قطب بزرگ علمی در منطقه دانست و بیان کرد: مدیران باید با تعامل با یکدیگر از ظرفیت علمی این شهرستان استفاده بیشتری ببرند تا شاهد توسعه روزافزون در همه زمینه ها باشیم.

در این مراسم حیدری نوری رئیس اسبق دانشگاه  طی سخنانی اظهار داشت نهادینه ترین عنصر جهان در حال تحول است و بحث حرکت جوهری نشان می دهد که جز ذات خدا چیزی باقی نیست و انسان از عناصری است که متحول می شود.

رضا حیدری نوری افزود: پایان بی انتها و آغازگر بی ابتدا خداوند متعال است و این انسان است که دستخوش تغییرات شده و مدام در حال تحول است.

 وی بیان کرد: عموما انسان ها مهمان تاریخ هستند و بعضی ها هم میزبان یعنی قدرت و هنر جاودانه ماندن را برای خودشان ازخدا هدیه گرفته اند و خوشا به حال کسانی که میزبان تاریخ هستند.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت خود طی 11 سال گذشته ، مهمترین عامل پیشرفت را در این واحد دانشگاهی همکاری همه جانبه اساتید ، کارکنان و مدیران گروه ، معاونین و روسای دانستند و در بخش برون دانشگاهی استاندار ، فرماندار ، امام جمعه ، نماینده محترم مجلس ، شهردار ، روسای ادارات ، حوزه های مختلف بسیج عامل مهم این توسعه و تغییر دانستند و مراتب تشکر خود را از تمامی آنان اعلا م نمودند و با کسب حلالیت از همه حاضرین و کسانی که در طول دوره ریاست با وی همکاری داشتند با قرائت قطعه شعری سخنان خود را به پایان رساندند.

در ادامه مشاور ریاست محترم دانشگاه آیت اله سید جواد مرعشی  طی سخنان کوتاهی اخلاق دانشجویی و تقید به رفتارهای اسلامی در محیط دانشگاه یادآور شدند و تاکید نمودند فعالیتهای فرهنگی می باید نمود بیشتری در دانشگاه داشته باشد. مشاور عالی رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور نیز گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه باید تقویت شود.

 آیت الله مرعشی افزود: ارتقای علمی و پژوهشی توام با ارتقای سطح فرهنگی مورد تاکید است و باید سطح دینی و تقوایی دانشجویان را ارتقا داد.

دکتر سلیمانی ریاست منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی با ادای احترام به ساحت نورانی و مقدس امام (ره) و  شهدای گرانقدر  و آرزوی سلامت برای مقام  معظم رهبری (مدظله) از حضور میهمانان و دانشگاهیان در این مراسم سپاسگزاری نموده و اعلام نمود : همه پیشرفت‌های علمی کشور با سرمایه گذاری در آموزش عالی و مراکز پژوهشی انجام می شود.

وی بیان کرد: دست اندرکاران علوم اجتماعی بیان می کنند که پیشرفت های شگفت انگیز در حوزه های علمی، اقتصادی، دفاعی، هسته ای و بنیادین و نیز ساخت داروهای کمیاب از طریق جامعه علمی صورت پذیرفته و توسعه دانشگاه ها به امنیت ملی کشور نیز کمک می کند.

رئیس منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با بهره گیری از اساتید مجرب، توانسته است نقش بسیار مهمی را در ارتقای شاخص‌های علمی کشور ایجاد کند.

 وی تصریح کرد: افزایش نرخ پوشش تحصیلی، افزایش پویایی جمعیت علمی کشور و ارتقای سطح بصیرت و آگاهی مردم از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی در کشور است.  وی با اشاره به فعالیت بیش از سه دهه از دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارتقای شاخص های فرهنگی و دینی، کیفیت بخشی به امور پژوهشی، اصلاح ساختاری دانشگاه و تامین منابع جدید مالی برای دانشگاه از رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی در دهه چهارم فعالیت است.

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک افزود: لازم است همه مدیران دانشگاه و کارکنان با حضور در کارگاه های آموزشی با نحوه اجرای سیاست های جدید آشنایی پیدا کنند.

 وی تشکیل هیات امنای استانی را یکی از مهمترین اقدامات اصلاح ساختاری در دوره جدید مدیریتی ذکر کرد و افزود: در اصلاح ساختاری در دوره جدید بیشترین اختیارات به واحدها داده می شود و روسای واحدها می توانند حتی در انتخاب معاونین خود راسا اقدام کنند.

سلیمانی اسلامی شدن دانشگاه را از موضوعات دیگر بیان کرد و افزود: باید سند اسلامی دانشگاه که اخیرا توسط آقای دکتر دانشجو ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به واحدها ابلاغ شده است ، توسط روسای واحدها اجرایی شود و زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در مورد سبک زندگی اسلامی ، فراهم شود.

دکتر پرویز رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه نیز طی سخنانی گفت: رویکرد ما در دانشگاه تقویت برنامه های فرهنگی توام با آموزش های علمی است.

  مهدی پرویز افزود: با توجه به نامگذاری امسال به نام تولید ملی و حمایت از سرمایه گذاری ایرانی توسط مقام معظم رهبری(مدظله) و تاکید آن بزرگوار بر اقتصاد مقاومتی که اصلی ترین راهکار برای برون رفت از تحریم اقتصادی است می باید با تعامل و همکاری با مدیران بخش کشاورزی و صنعت به آنان در زمینه علمی کمک کرد که این حرکت منجر به توسعه روز افزون منطقه در همه ابعاد گردد.

 در این مراسم از زحمات "رضا حیدری نوری" در طول 11 سال ریاست بر این دانشگاه تقدیر و "دکتر پرویز" به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه معرفی شد.

/ 0 نظر / 31 بازدید