امروز بیش از هر زمان دیگر ، انسان به خدا نیاز دارد

در همایش بزرگی که برای تجلیل از مقام والای معلم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد با توجه به دعوت از جناب آقای دکتر امیراسماعیل آذر از چهره های بزرگ علمی کشور این همایش ، با شکوه خاصی برگزار شد.

استاد آذر طی بیانات مبسوطی با ادای احترام به ساحت مقدس شهدا و شهید بزرگوار مطهری پیرامون ادبیات تعلیمی و نقش آن در هدایت و تربیت جامعه انسانی مطالب ارزشمندی را بیان نمودند .

وی با معرفی شخصیتهای بزرگ همچون ابن مسکویه ، ابن خلدون ، نظام الملک ، خواجه نصیر الدین طوسی و ابن سینا ادبیات آنان را تعلیم و تربیت تلقی نموده و بیان نمودند قرآن کریم را که خداوند به ما از طریق رسول مکرم اسلام(ص) فرستاد نوعی ادبیات تعلیمی است همچنانکه بعد از قرن ششم ادبیات ما براساس قرآن می باشد.

دکتر آذر با بیان بعضی از رفتارهای مذموم انسان مثل فردگرایی و رفتاری که ناشی از جهالت است آن را نوعی غضب الهی خواند و بیان داشت چهره هایی مثل حافظ ، عطار ، مولوی و سعدی اگر ماندگار شدند بواسطه وصل بودن به خدا بوده است و تاکید نمودند امروز بیش از هر زمان انسان به خداوند نیاز دارد و نگاه و تدبیر در به آیات و نشانه های الهی موجب لذت در زندگی انسان می گردد.

در این مراسم حیدری نوری ضمن عرض تبریک روز معلم به شهدای گرانقدر بویژه شهید مطهری ادای احترام نموده و آن بزرگوار را اسوه علم ودانش و تقوا معرفی نمود و از حضور آقای دکتر آذر در این مراسم تقدیر نموده و با قرائت قطعه شعری از سروده های خود مقام والای معلم را گرامی داشتند.

در این مراسم با اهداء لوح و گل به اساتید از آنان تجلیل بعمل آمد و با اجرای برنامه های شاد و متنوع و نیز ضیافت نهار برنامه ها به پایان رسید.

/ 0 نظر / 10 بازدید