برگزاری همایش علمی با حضور خانم دکتر فردوسی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به همت حوزه معاونت دانشجویی همایشی تحت عنوان« روابط عاطفی رضایتبخش» با حضور خانم دکتر فردوسی از چهره های شایسته علمی که در حوزه مشاوره و روانشناسی صاحب نظر هستند برگزار گردید ؛ پس از تلاوت قرآن مجید و خیرمقدم ، خانم دکتر فردوسی طی سخنان مبسوطی پیرامون مدیریت ، بهنگام بروز مشکلات ، مدیریت در بهره گیری از توانمندیهای الهی ، تقویت عزت و شرافت انسانی ایراد نمودند.

وی بیان داشتند مدیریت بر خویش در همه ابعاد روحی و جسمی لازم و ضروری است و این مهم موجب تحقق و رسیدن به هدف می گردد و اعتماد بنفس ، حاصل مدیریت است، وی پیرامون اینکه وابستگی و دلبستگی دو مقوله جدا می باشد مطالبی  را بیان نمود و وابستگی را موجب اشکال و باعث عدم رسیدن به استقلال دانستند.

شادبودن از دیگر مطالبی بود که خانم دکتر بر آن تاکید داشتند و بیان داشتند در فرهنگ دینی ، مناسبتهای فراوانی است که موجب شادی و نشاط انسان در جامعه می گردد و انسانهای شاد با انگیزه هستند و از سلامت روانی و رفتاری مناسبی برخوردارند.

دکتر فردوسی با اشاره به استقلال فکری که انسان را از وابستگی جدا می کند بیان داشتند انسان باید قدرت نَه گفتن را داشته باشد و آنجایی که انسان تشخیص می دهد باید استوار و محکم بتواند از کلمه نَه استفاده کند و همیشه با هر درخواستی همراه نشود و امروز متاسفانه بسیاری از افراد بواسطه نداشتن همین خصوصیات دچار مشکلات فراوانی هستند.

دکتر فردوسی در بخشی از سخنان خود ملاک انتخاب همسر را در مسائل اعتقادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، علمی ، شخصیتی ، خانوادگی و جسمی و کُفیّت را دانستند و دوام و بقا زندگی زناشویی در گرو نزدیک بودن این مقوله ها می تواند باشد.

وی ابراز داشتند انسانهای متعادل در زندگی دارای هدف هستند ، مقایسه ای نیستند ، مثبت اندیشند ، خود و دیگران را دوست دارند ، دارای عشق الهی هستند ، خالی از تکبر  ، حسادت و خشم هستند ، خود کنترلی از ویژگیهای آنان است.

در بخش دوم این همایش بیش از 150 سئوال بصورت مکتوب پبرامون ازدواج ، تاثیر خانواده در انتخاب همسر ، ملاکهای انتخاب همسر ، عوامل طلاق ، راههای شناخت همسر ، آشنائیهای قبل از ازدواج ، مشکلات روانی موجود در جامعه، فرزندان فراری از مدرسه , پدران عصبانی ، خانواده های بی سرپرست ، رشد عاطفی فرزندان ، پیشرفت تحصیلی ، فضاهای مثل فیس بوک که خانواده ها را هدف قرار داده ، روشهای مثبت اندیشی و ... مطرح شد که پاسخ لازم از طرف خانم دکتر فردوسی ارایه گردید.

/ 0 نظر / 7 بازدید