جلسه هم اندیشی ریاست منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی با هیات رئیسه واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه جلسه هم اندیشی دکتر ملک سلیمانی رئیس منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی و حجه الاسلام و المسلمین ایمانی مقدم ریاست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان مرکزی و مهندس پیمان عین القضاه کارشناس فرهنگی منطقه 5  با هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد .

پس از تلاوت قرآن مجید ، ریاست واحد ساوه با عرض خیرمقدم ضمن معرفی اعضاء هیأت رئیسه موقعیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه را در زمینه های عمرانی ، آموزشی ، فرهنگی ، دانشجویی و ... تبیین نمودند و اعلام داشتند واحد ساوه در زمینه های مختلف دستاوردهای ارزشمندی داشته و رتبه های بسیار مناسبی در فعالیتهای قرآنی و اقامه نماز ، فعالیتهای پژوهشی ، آموزشی کسب نموده است و با تعامل بسیار مطلوب که با ادارات و نهادها و سازمانهای شهرستان داشته  توانسته از پتانسیل شهرستان برای توسعه همه جانبه دانشگاه استفاده نماید .

در ادامه آقای دکتر ایمانی مقدم رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مرکزی طی سخنانی تعمیق ارزشهای دینی و ترویج احکام الهی را بعنوان یکی از مهمترین فعالیتهای دانشگاه دانستند و تاکید داشتند با همدلی و همفکری بیش از پیش باید به این مهم پرداخته شد و سپس دکتر سلیمانی رئیس منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی با ادای احترام به ساحت مقدس شهدا و دعا به روح بلند امام (ره) و آرزوی سلامتی  برای مقام معظم رهبری(مدظله) رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی را توجه ویژه به مسائل فرهنگی بیان نمودند و نقش اساتید در این مقوله را بسیار موثر دانستند .

وی در بخشی از سخنان خود بیان داشتند اساس فعالیتها و گفتمان باید بصورت علمی ، فرهنگی باشد و امروز دیوار حایل بین ملتها وجود ندارد و در حوزه علمی مرزها برداشته شده و ملت بزرگ ایران به برکت انقلاب اسلامی  و وجود جوانان متعهد و دانشمدار به دستاوردهای بزرگ علمی دست یافته که برای جهان غیر قابل باور است و در این میان نقش دانشگاه غیرقابل انکار است.

دکتر سلیمانی تاکید داشتند باید فضا بگونه ای باشد که هرکس وارد دانشگاه می شود نقش و موقعیت خود را شناسایی کند و به رسالت واقعی خود عمل نماید . وی بیان داشتند انسان چنانچه تربیت و رشد جهانبینی الهی مناسب و صحیح نداشته باشد در توسعه علمی دچار چالش می شود و امروز در کشورهای توسعه یافته شاهد چنین چالشهایی هستیم.

در ادامه ریاست و معاونین واحد ساوه با تقدیر از حضور آقای دکتر و همراهان نظرات و پیشنهادهایی را ارائه نمودند که مقرر شد تمامی نظرات مکتوب تا در جلسه ویژه  و تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

لازم بذکر است در این حضور ، ریاست منطقه از دانشکده ها و بخشی از امکانات واحد بازدید نمودند که رشد این واحد دانشگاهی را بسیار خوب توصیف کردند.

/ 0 نظر / 7 بازدید