برگزاری جشن ازدواج دانشجویی در واحد ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در روز سه شنبه 10/2/92 مصادف با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن ، شانزدهمین جشن ازدواج دانشجویی واحد ساوه دکتر ایمانی مقدم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاههای استان مرکزی و جمعی از اساتید این واحد دانشگاهی و مسئولین شهرستان ساوه و با حضور بیش از 118 زوج دانشجو و جمع کثیری از خانواده های دانشجویان در سالن 2000 نفری شهرک دانشگاهی خاتم الانبیاء(ص) واحد ساوه برگزار شد.

 در این مراسم مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی با بیان اینکه مسئله مهم پیش از ازدواج شناخت و آشنایی است، گفت: مسئله مهمی که در حال حاضر ما را تهدید می‌کند برداشت ناصحیح در حوزه کمال‌گرایی پیش از ازدواج است.

 در ابتدای این مراسم ریاست واحد ضمن خیر مقدم و عرض تبریک به دانشجویان بیان داشتند ازدواج امری بشری واجتماعی است که جنبه دینی و مذهبی آن را همه اقوام بشر پذیرفته‌اند، از این رو آیین ازدواج، مراسمی دینی به شمار می‌رود.

دکتر مهدی پرویز افزود : در همین راستا به دانشجویانی که اقدام به ازدواج کنند، اگر هر دو دانشجو باشند مبلغ سه میلیون تومان و اگر یک نفر دانشجو باشد مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان وام ازدواج اعطا می شود. و در سال جاری به حدود  138 زوج ، مبلغ  بیش از 180 میلیون تومان وام دانشجویی داده شد.

وی در ادامه به تاسیس صندوق مهر حضرت فاطمه زهرا(س) در این واحد دانشگاهی اشاره نمود و بیان داشت هدف از تاسیس این صندوق کمک به دانشجویان نیازمند در امور مختلف از جمله امر ازدواج ، تهیه جهیزیه و حتی کمک هزینه تحصیلی بصورت بلا عوض و یا بصورت قرض الحسنه می باشد .

 در ادامه مراسم حجت الاسلام مهدی ایمانی مقدم با بیان اینکه ازدواج راه پاک ماندن از گناه است، افزود : از وظایف مهم پدر، مادر، مومنان و مسوولان این است که نسبت به ازدواج جوانان اقدام کنند و با اشاره به اینکه ازدواج یکی از دستورات دین اسلام است که جوانان را از آسیب پذیری مصون می دارد ، افزود: اگر به ازدواج جوانان توجه نشود بسیاری از مشکلات و انحرافات در جامعه افزایش می‌یابد.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی بیان کرد: همچنین ازدواج موجب آرامش روحی، حفظ آبرو، محبت و رحمت و در نتیجه پاکی جامعه می شود و با ازدواج رزق و روزی نیز همراه با همسر و فرزند نصیب خانواده می شود.

 حجت الاسلام ایمانی مقدم گفت: ازدواج دانشجویی یکی از راه‌های آسان گرفتن امر ازدواج و فاصله گرفتن از توقعات و تجمل گرایی است که امروز گریبان گیر بسیاری از افراد جامعه شده است.

در این مراسم برنامه های متنوعی همچون موسیقی سنتی ، موسیقی محلی ، شعبده بازی ، مسابقه ، کیک بری ، عقد سمبلیک ، مدیحه خوانی بمناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و... اجرا شد .

/ 0 نظر / 42 بازدید